Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Avant] Schemat instalacji antenowej do radia

Car Audio
ODPOWIEDZ
thepawlo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2010, 23:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[ A6 C5 Avant] Schemat instalacji antenowej do radia

Post autor: thepawlo » 10 lis 2011, 12:13

Witam
Czy ktoś dysponuje schematem jak jest poprowadzona antena do radia w A6 po lifcie
lub wie którędy poprowadzone są przewody antenowe. Od momentu zakupu samochodu radio odbiera mi tylko w pobliżu dużych miejscowości. Antenę do radia posiadam na tylnej szybie po stronie pasażera. Wzmacniacz na podszybiu wymieniłem na nowy i nadal brak dobrego sygnału. Posiadam RNS-D (Navi plus) oraz oryginalny telefon. Antena z radia wychodzi na grubym koncentryku natomiast w okolicach wzmacniacza przy szybie już jest cienki koncentryk ze złączem FAKRA. Widocznie gdzieś po drodze jest jeszcze jakieś ustrojstwo w którym następuje zmiana wielkości kabla. Może ktoś miał podobny problem to proszę o wskazówki gdzie szukać przyczyny słabego sygnału.
<stres>

holekpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 415
Rejestracja: 26 gru 2008, 12:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI CAJA 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Głogów

Post autor: holekpiotr » 10 lis 2011, 22:24

A sprawdzałeś czy to nie jest przypadkiem wina wzmacniacza, który jest zamontowany w antenie? zapewne masz antenę a gps-em tak jak ja u siebie. Odepnij kabel FM który jest łączony z anteną na podsufitce z lewej strony i włóż do niego kawałek 40 cm jakiegokolwiek kabelka i zobaczysz czy jest różnica w odbiorze,

thepawlo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2010, 23:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: thepawlo » 11 lis 2011, 00:06

Z tego co udało mi się wyczytać na forum antena FM w avantach po lifcie znajduje się po stronie pasażera na szybie przestrzeni bagazowej (paski pionowe jak ogrzewanie) i ten wzmacniacz wymieniłem, ale niestety nic. Antena na dachu jest od GPS i telefonu.

holekpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 415
Rejestracja: 26 gru 2008, 12:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI CAJA 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Głogów

Post autor: holekpiotr » 11 lis 2011, 08:02

To sprawdz w ten sposób jak tobie napisałem wcześniej,
Wzmacniacze antenowe w avancie są 4, po dwa z każdej strony.

thepawlo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2010, 23:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: thepawlo » 11 lis 2011, 22:31

Niewiem czy dobrze zrozumiałem twoją wskazówkę. Chodzi oto, żebym w okolicach anteny dachowej rozłączył przewód fm i podłączył kawałek przewodu.
W ostatnim poście wspomiałeś też o czterech wzmacniaczach, czy wiesz gdzie one dokładnie się znajdują. Jeśli są cztery wzmacniacze to musi się najdować też jakiś box, który zbiera sygnał ze wszystkich anten w jeden przewód.

Dodatkwo zapytam. Czy w swojej audziuni masz podłączone to "navi plus" dwie anteny fm. Jedną do starndardowego gniazda anteny (gruby koncentryk) a drugą do gniazda znajdującego się obok (złącze chyba fakra). U mnie jest tylko wpięty gruby koncentryk.


Wysłany: Wczoraj 22:34


--------------------------------------------------------------------------------

Zamieszcze również wskazówki od kolegi holekpiotr, które otrzymałem od niego do dalszego wykorzystania.

Ad. 1. Dobrze zrozumiałeś. Znajduje się on tak jak napisałem przy tylnim lewym narożniku podsufitki. No niestety jest trochę rozbierania. Oczywiście kawałek przewodu włóż w kabel idący od radia. Nie pamiętam który to jest bo są aż 3 ale na pewno któryś z metalowych
(nie ten z czarnym dużym plastiliem). Jeżeli będziesz miał problem to napisz najwyżej mi jeszcze raz to zrobię tobie fotkę jak to u mnie wygląda, bo mam to do dzisiaj tak zrobione, bo nie mogę dostać anteny z &#8222;normalnych&#8221; pieniądzach.

Ad.2 Tak, Jest przyklejony do dachu. Dokladnie to znajduje się pod podsufitką z tyłu po prawej stronie. Jest przyczepiony na dużym rzepie.

Ad3. Też posiadam tylko jedno wejście antenowe do FM to grube standardowe.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 17:02 przez thepawlo, łącznie zmieniany 2 razy.

holekpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 415
Rejestracja: 26 gru 2008, 12:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI CAJA 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Głogów

Post autor: holekpiotr » 11 lis 2011, 22:42

Problem dokładnie leży po stronie wzmacniacza, który znajduje się wewnątrz podstawy anteny,Dostaje się tam wilgoć i robi zwarcie na płytce która się tam znajduje z odbiornikiem GPSu.
Ja z takim dyndającym z podsufitki kabelkiem jeźdzę już kilka miesięcy bo nie można nigdzie kupić podstawy anteny, a mój elektronik poległ przy tym temacie. Twierdzi, że rekonstrukcja tego byłaby droższa niż kupno takiej używki.

holekpiotr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 415
Rejestracja: 26 gru 2008, 12:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI CAJA 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Głogów

Post autor: holekpiotr » 14 lis 2011, 11:17

thepawlo pisze:W ostatnim poście wspomiałeś też o czterech wzmacniaczach, czy wiesz gdzie one dokładnie się znajdują. Jeśli są cztery wzmacniacze to musi się najdować też jakiś box, który zbiera sygnał ze wszystkich anten w jeden przewód.
Tutaj masz zdjęcie tego twojego "boxa"
http://allegro.pl/audi-a6-c5-97-04r-ant ... 39635.html

No chyba że nawalił ten wzmacniacz ale szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie takie coś się znajduje. Teoretycznie powinno być blisko radia
http://allegro.pl/show_item.php?item=19 ... d00be2ff62
http://allegro.pl/antena-radia-audi-a6- ... 60061.html

trend
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 29 lut 2012, 22:05
Lokalizacja: 3city

to może doprecyzujmy

Post autor: trend » 20 mar 2012, 00:20

Witam to może doprecyzujmy jaki wpływ ma gps na słaby odbiór radia w a6 c5 avant ?
w/g mnie to są dwa oddzielne układy czy się mylę ?
anteny ukf szyby boczne listki
antena gps i telefon dachowa (z batem)
nawet jak antena gps -wzmacniacz gps padnie radio powinno działać bez problemu ?
Trend

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga