Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.8T] Logi do oceny

Diagnostyka VAG
weedplay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2017, 13:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: weedplay » 11 cze 2019, 22:11

Dziex za namiar, będę napierał do niego :). Muszę w końcu to ogarnąć bo póki w takim stanie nie mogę podkręcać do 180 kucy.

[ Dodano: 2017-09-28, 21:25 ]
Jeśli ktoś jest ciekaw to kolega Lukasz13 stwierdził, że to pompa paliwa. Na gazie problem chyba sie rozwiązał, bo znałazłem przerwany przewód i prawdopodonie szlo lewe powietrze. Od kiedy poprawiłem przewód to na gazie smiga elegancko tak do 180, ale to chyba po prostu miałem za duże wyobrażenie o tym samochodzie, a to w końcu póki co tylko 150km w sporej budzie. W każdym razie zaczne od wymiany filtra paliwa, wrzuce logi i jak sie nie poprawi na benzynce to bede bral się za wklad pompy. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2019-06-11, 22:11 ]
Oczywiscie po wymianie pompy autko smiga jak trzeba ;)

zwonko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 640
Rejestracja: 02 lut 2017, 11:54
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zwonko » 12 cze 2019, 22:43

No coś tam można było podejrzewać po tych logach. Zazwyczaj to dziwne gdy nagle zaczyna brakowac paliwa na LPG. Swoja droga ciekawe czy musi być ustawione podparcie benzyną. Przy dobrym LPG i sprawnym autku na pewno nie musi.

weedplay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2017, 13:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: weedplay » 17 cze 2019, 20:55

Podparcie benzyną? Czy chodzi o to, ze przy wyższych obrotach przełącza się gaz na benzyne? Teraz wydaję mi się, że tak nie robi. Ale jesli o to chodzi to przetestuje, jednkaze ostatnio na autostradzie troche przycisnalem i nie zauwazylem przelaczenia. Ogólnie fajnie reaguje na gaz od np. 150 km/h do 180km/h. Jakies logi wstawie na dniach.

Edit: Po wymianie pompy paliwa (a przy okazji końcówki, uszczelka, drążek, łożyska, odma, maglownica, klocki) okazało się, że 2 wtryski LPG są do wymiany bo przez nie samochód schodząc z obrótów "pierdział", potrafił zgasnąć i ogółnie chodził jak nie na wszystkich cylindrach. Po wymianie wtrysków wraz z całą listwą bo moja była przedpotopowa to autko chodzi swietnie. Jedynie co to wkurza mnie, że jest mimo wymiany łożysk ciągle głosno przy większej prędkosci.

Dzieki za pomoc
Pozdrawiam.

zwonko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 640
Rejestracja: 02 lut 2017, 11:54
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zwonko » 17 cze 2019, 23:51

weedplay pisze:Podparcie benzyną? Czy chodzi o to, ze przy wyższych obrotach przełącza się gaz na benzyne?
Tak, o takie coś chodzi.
weedplay pisze:troche przycisnalem i nie zauwazylem przelaczenia
bo tego nie widać, na wskazniku LPG czy coś. Jedynie jakbyś ciął długo to zauważysz, że Pb ubywa.
weedplay pisze:Teraz wydaję mi się, że tak nie robi.
Ktoś coś grzebał przy sofcie LPG? poza samą zmianą wtrysków? bo jak nie... to ja bym sprawdził, czy jest podparcie. Ewentualnie czy nie pętlą wtryskiwacze. To dość proste do sprawdzenia, o ile ma się kabelek i soft.

weedplay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2017, 13:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: weedplay » 18 cze 2019, 09:48

Chętnie bym to sprawdził w takim razie. Czy kabelek taki jak do robienia logów starczy? To chyba jest rosstech.

zwonko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 640
Rejestracja: 02 lut 2017, 11:54
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zwonko » 18 cze 2019, 12:41

NIe, trzeba kabel do LPG, zależny od instalacji a dokłądniej ECU LPG.

weedplay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2017, 13:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: weedplay » 18 cze 2019, 16:30

Rozmawiałem ze swoim gazownikiem i powiedział, że z tego co pamiętam to mam instalacje Diego czy coś takiego i tam raczej nie ma podparcia benzyna, a też nie zauważył żeby się wtryski zapetlaly, ale jak coś to może "dowiercić". Także chyba dla pewności może jeszcze gdzieś podjadę na warsztat bo dla swojego magika mam daleko.

zwonko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 640
Rejestracja: 02 lut 2017, 11:54
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zwonko » 18 cze 2019, 17:23

Diego to dość stary ECU.
http://www.pliki.drypa.pl/entry-9355862 ... c22a6c.htm, Str 22, "RPM" "Wtryskiwacze benzynowe ciągle otwarte" i "Obciążenie (benzyna)" to chyba te opcje

weedplay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2017, 13:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: weedplay » 18 cze 2019, 19:17

Jak dosc stary to na pewno to :D Zreszta widze w instrukcji ze wyglada tak samo. Dlatego cała listwa była wymieniana z wtryskami bo tez byla zabytkowa. Juz wiem gdzie te opcje ale sam nic nie dzialam, musze gdzies podjechac w wolny dzien i zbadac temat.

[ Dodano: 2019-06-18, 19:17 ]
Taniej będzie mi chyba po prostu kupić taki interfejs

https://allegro.pl/oferta/interfejs-usb ... 6634429921

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 18 cze 2019, 20:14

Może nie taniej ale lepiej będzie wymienić sterownik na coś współczesnego może nawet używanego?

zwonko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 640
Rejestracja: 02 lut 2017, 11:54
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zwonko » 18 cze 2019, 20:51

Nie widzę sensu. Dopóki masz kogoś
weedplay pisze:Taniej będzie mi chyba po prostu kupić taki interfejs
No ja zamiast się bawić z gazmenami, z którymi jest ciężko czasem to wolałem sam się tym zająć. Wiem co mam. Kabel nie jest drogi. Więc jeśli tylko masz baterię w laptopie i trochę zapału, to czemu nie. Wbrew pozorom działanie LPG nie jest skomplikowane.
Ziomek pisze:Może nie taniej ale lepiej będzie wymienić sterownik na coś współczesnego może nawet używanego?
Wg mnie strata pieniążków. Działać działa. To sekwencja. Czego chcieć więcej. WYmiana tego to chyba nie tylko koszt zmiany ECU. Raczej do przerobienia bedzie też okablowanie.

weedplay
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2017, 13:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: weedplay » 18 cze 2019, 21:51

No ja zamiast się bawić z gazmenami, z którymi jest ciężko czasem to wolałem sam się tym zająć. Wiem co mam. Kabel nie jest drogi. Więc jeśli tylko masz baterię w laptopie i trochę zapału, to czemu nie. Wbrew pozorom działanie LPG nie jest skomplikowane.
Wszystkie kryteria spełniam, także spróbuję swoich sił w temacie LPG i przynajmniej będę wiedział co mam.
Wg mnie strata pieniążków. Działać działa. To sekwencja. Czego chcieć więcej. WYmiana tego to chyba nie tylko koszt zmiany ECU. Raczej do przerobienia bedzie też okablowanie.
Też uważam, że skoro działa, to bez sensu to zmieniać bo i tak już dużo zainwestowałem w porównaniu do wartości auta :). Samochód ma swoje lata i długo już nim raczej nie pojeżdżę, ale mimo wszystko na handel nie pójdzie tylko zostawię dla młodszych w rodzinie, dlatego trzeba zrobić żeby było sprawne wszystko. Szczerze mówiąc przymierzałem się, żeby wykręcić w tym APU chociaż te 180km ale to najpierw wrzucę nowe logi i zobaczymy na czym stoję.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga