Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ Warszawa A6 C5] Wyświetlacz komputera a6 c5

Elektryka
Qris

Post autor: Qris » 26 paź 2008, 20:30

Wiecie panowie gdyby Polska to były emiraty gdzie zawsze jest cieplusio to taśmy nigdy by nie padły. Wg mnie one padają od zmian temperatur. Jak tylko dorwę jakiś licznik z fisem totalnie wywalony w kosmos podejmę się jego naprawy:-) Puszczę te 7 ścieżek na nowo teraz tylko wychaczyć super tani licznik na allegro... I tu jest problem

jawor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2008, 23:26
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: jawor » 15 lis 2008, 00:02

Witam miałem ten sam problemik ale kolega sie z tym szybko uporał a wiec mianowicie trzeba wymienic wyswietlacz (pasuje oczywiscie tez z zegarów od anglika) taki zamontowałem czyli kupic zegar jechac do dobrego elektronika co by przełozyl wyswietlacz, bo trzeba sie uporac z nieszczesna tasma. U mnie to pomogło wyswietla ok i nie bylo potrzebne jakies programowanie jak ktos pisal na poczatku tematu.

Qris

Post autor: Qris » 15 lis 2008, 01:33

Nie pomijając faktu że dorwanie sprawnego wyświetlacza to spory problem sprzętowy jak i cenowy stwierdzam że ciekawe masz podejście. Może podaj namiary na kogoś kto ma dostęp do takich wyświetlaczy, będę zobowiązany

jawor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2008, 23:26
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: jawor » 16 lis 2008, 19:10

Qris odpowiedzialem Ci na maila jak coś znajde to odezwe sie na maila.

[ Dodano: 2008-11-17, 17:58 ]
Qris mam dla Ciebie zegary z dobrym wyswietlaczem wysle Ci nr na maila jak dalej szukasz to prosze o szybki kontakt oczywiscie mam tez Kogos kto ten wyswietlacz przełoży. Pozdrawiam

markowsky1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2008, 20:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: markowsky1 » 17 lis 2008, 21:08

chętnie przyłącze się do tego tematu, bo mam podobny problem :cry:
1/2 fis-a mi umarla całkowice i przyznam że tez zastanawiam się nad wymiana samego wyświetlacza. puki co poczekam jak innych czy to sie udało i czy nie.
fajnie byłoby gdyby ktoś z Was panowie zamieścił jakieś foto. Pozdrawiam

jawor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2008, 23:26
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: jawor » 17 lis 2008, 22:54

markowsky1- Tak jak pisałem u góry taka wymiana jest mozliwa i ja ją robiłem u siebie wiec napewno sie da i wszystko dziala oczywiscie jak przelozysz sam Fis. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
janman1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 100
Rejestracja: 07 kwie 2008, 17:40
Lokalizacja: Mazury

Post autor: janman1 » 17 lis 2008, 23:06

jawor A jakie pieniądze za taką operację, bo zastanawiam się nad naprawą FISa u gościa z allegro.
A6 2,5 TDI V Power

Qris

Post autor: Qris » 17 lis 2008, 23:15

No ja już mam problem z głowy :-) Jawor śle mi cały licznik z całym fisem i będę miał działający!!! <piwo> dla Jawora!


Wyniki przemiany opublikuję na forum

jawor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2008, 23:26
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: jawor » 17 lis 2008, 23:47

janman1 koszty przekładki fisa są rożne jak ok 100 to tak normalnie ale zawsze mozesz znalesc taniej . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
janman1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 100
Rejestracja: 07 kwie 2008, 17:40
Lokalizacja: Mazury

Post autor: janman1 » 17 lis 2008, 23:53

to jeśli to działa to poszukuje wyświetlacza do 2,5TDI 2001r po lifcie
A6 2,5 TDI V Power

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 21 lis 2008, 10:29

Więc nic nie da sie zrobić? Jedyna możliwość to wymiana licznika? a co z immo? :shock:

markowsky1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2008, 20:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: markowsky1 » 21 lis 2008, 12:35

Panowie mam niunię z 2002r po liftingu :mrgreen: . Teraz pytanie o fis! W moim liczniku mam 1/2 fisa, która z resztą nie działa bo prawdopodobnie się spalił! :-( (Być może uszkodzona jest taśma ale nie jestem pewien bo nie zaglądalem,wiem że są tam 2 taśmy do ktorych jest zamontowany wyświetlacz i których nie przeglądałem ani nie mierzyłem, wogóle nie świeci się wyświetlacz) :-(
Licznik posiada z tyłu 2 kostki. Jedna niebieska druga zielona. 1 i 2 ma 32piny, z tyłu obudowa biała i kod 4B0 920 000Q

Powiedzcie mi Panowie czy założenie pełnego fisa jest możliwe i co oprucz zczytania danych z mojego licznika i przeprogramowania kluczy oraz wymiana prawej manetki mnie czeka? Bo jeśli wiele rzeczy jest nie wykonalnych to proszę o odpowiedź jakich i czy jest sens za to sie zabierać.
Przyznam że namierzyłem 2 liczniki, z 1/2fisa i z pełnym, oczywiście po licie!

Druga opcja jest taka żeby kupić używany licznik z 1/2 fisa (z podobnym oznaczeniem kodowym mojego licznka) lecz sprawnym,wymontować z niego wyświetlacz i wmontować go w mój licznik!

Proszę o opinię i ewentualnie linki z wiązane z tym tematem.

Z góry dziekuję i Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i użytkowników wspanialego audi <ok> <piwo>

goldboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 14 lis 2008, 17:04
Lokalizacja: Lubań /dolnośląskie

Post autor: goldboss » 11 gru 2008, 18:37

panowie niektórzy piszą tu bzdury .Do wlutowania fis-a potrzebna jest
specjalna (lutownica) ÂŻadnych nowych liczników i oprogramowań
poprostu trzeba wyjąć cały licznik i wysłać do fachowca Ja tak zrobiłem i jest
wszystko OK zapłaciłem 300zł i dostałem 6 miechów gwarancji .Wymienił wyświetlacz
na nowy stary mi odesłał .Czekałem 1-tydzień . Jak ktoś potrzebuje namiary to proszę pisać.
goldboss

jagielow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 17 lip 2008, 20:40
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AAT 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: jagielow » 12 gru 2008, 23:33

Koledzy sam to przerabiałem i najlepsza jest wymiana licznika. Mam gościa elektryka w Audi w Krakowie i Fis psuje się od zmiany temp. tzn szybkie skoki temp. Powiedział mi nawet ,że w lecie jak auto bedzie długo stało na słońcu to lepiej sobie wyciągnąć zegary i dać do cienia - wydaje się to śmieszne ale taka jest prawda.

pozdrawiam
<<Koozi>>

goldboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 14 lis 2008, 17:04
Lokalizacja: Lubań /dolnośląskie

Post autor: goldboss » 13 gru 2008, 17:02

kolego jagielow wymiana licznika? jak sie ma zapasowy to mozna tak zrobić
licznik używany kosztuje 300-500 i nie ma gwarancji ze fis jest dobry i jak długo pochodzi jak licznik jest z innego pojazdu podobno trzeba go potraktować WAG-iem
to też kosztuje JESZCZE RAZ POWTARZAM ! ja wyslalem cały licznik do fachowca
wymienił mi FIS-a na całkiem nowy za 300zł i dostałem gwarancję licznik przysłał mi po tygodniu montaż 10 minut i na pedał nic więcej nie robiłem jeżeli ktoś potrzebuje namiary to goldboss@wp.pl
goldboss

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga