Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Kodowanie immo dla używanego kluczyka

Elektryka
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7166
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 22 lut 2018, 22:34

jest immo off w sterowniku - na to wygląda

sprawdź jeszcze jaką masz wartość w adaptacji kanału 60 - powinno być 1027 w twoim przypadku ( automat )

Slawek.slawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2018, 08:33
Lokalizacja: Bielsko-biała

Post autor: Slawek.slawek » 23 lut 2018, 07:36

Skoro mam immo off to sprubuje go odpalic. Tylko dziwi mnie ze ta kontrolka od immo caly czas mruga... Chyba ze wpisze pin to swieci ciaglym swiatlem


W vag commanderze naciskalem imo off ale z tego co wyczytalem to ta opcja w tym programie to bajka wiec jak kontrolka dalej mrugala uznalem ze nic to nie zmienilo

Wieczorkiem sprawdze w adaptacji 60 kanalal bo sie pomylilem i sprawdzalem w bloku pomiarowyn i wyskakiwalo noe avible

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7166
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 23 lut 2018, 11:58

w liczniku nie zrobisz immo off - to tylko w ecu taka opcja

żeby sie pozbyć na liczniku migającej kontrolki to tylko zaślepienie jej niestety

żeby zrobic to jak trzeba musiałbyś immo włączyć i zrobić normalną procedurę

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 23 lut 2018, 12:53

t/j kolega wyżej pisze - jeżeli ImmoOff w ECU, nie dopiszesz klucza. Off robimy w ECU, dlatego auto odpala. w Twoim przypadku kontrolka będzie mrugać, dlatego że nie ma synchronizacji klucza z zegarami, mimo tego że masz Off w ECU. zrobić ImmoOn w ECU i dopiszesz klucz do zegarów

Slawek.slawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2018, 08:33
Lokalizacja: Bielsko-biała

Post autor: Slawek.slawek » 23 lut 2018, 18:30

Dzieki panowie!zaoszczedzilem troszke pieniedzy dzieki wam! wlaczylem imo w ecu vag commanderem zadaptowalem kluczyk immo zgasnol na liczniku ale auto nadal nie pali sprawdzilem bledy i wyskoczyl mi blad "engine start blocked by immobilizer" i nie moglem usunac tego bledu wiec wpisalem adaptacje kanal 50 wpisalem w new value pin do licznika wszystko przeszlo pieknie i usunolem blad ale auto nadal nie pali jak by go cos odcinalo macie jakies pomysly? auto chyta ale nie chce odpalic


w adaptacji kanalu 60 mam wartosc 1027

Panowie chyba cos pokickalem dlatego samochod nie pali popatrzcie na bloki pomiarowe 022,023
wydaje mi sie ze w 022 i drugim okienku powinna byc wartosc 1 a u mnie jest 0.. co popsulem ?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/4a1ac7cb94ad17ba

[edit]
jak widzicie bawie sie z tym do nocy wszedlem w instruments->login->adaptation->50->wpisalem w new value pin-> test->wyskoczyl mi moj vin wiec dalem save i wszystko pieknie wchodze w blok 22 i mam w drugim okienku 1 ale po probie odpalenia auta znowu wkskakuje mi 0 w tym okienku i zabawa zaczyna sie od nowa...

dodam ze jak wchodze w engine i chce sprawdzic czy vin jest dobry to pojawia sie ten poprawny vin na sekunde a pozniej zmienia na jakies dziwne liczbywstawiam fotke:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/629c29c5ff4746ce
Ostatnio zmieniony 23 lut 2018, 23:56 przez Slawek.slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7166
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 23 lut 2018, 23:55

szukaj probolemów gdzie indziej nie w immo - bład ten o blocked by immo pojawia się czesto po długich próbach odpalania

Slawek.slawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2018, 08:33
Lokalizacja: Bielsko-biała

Post autor: Slawek.slawek » 24 lut 2018, 00:00

Zaglądnolem pod maske i zauwazylem ze w przewodach nie ma ropy wiec nie dostaje paliwa powiedzcie mi jeszcze czy immo odcina doplyw paliwa czy jakos iskry nie podaje lub jeszcze inaczej? nie znam sie ale rok temu mialem tez z ta audi problem ze musialem ja wstawic do garazu po dlugim postoju na mrozie bo tez nie chciala zagadac, teraz stoi juz ponad tydzien wiec podejrzewam ze operacje musze powtorzyc z "ogrzaniem"...

[EDIT]:
i jeszcze jedno pytanko czy to normalne ze w bloku w licznikach w polu drugim jest 0? jak sparuje licznik jest 1 ale po chwili "krecenia" znowu wskakuje 0

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7166
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 24 lut 2018, 00:05

juz pisałem - immo pozwala na odpalenie i gasi silnik po chwili , nic nie odcina itd. po prostu ECU wyłącza pracę silnika

[ Dodano: 2018-02-24, 00:05 ]
na razie olałbym to 0

Slawek.slawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2018, 08:33
Lokalizacja: Bielsko-biała

Post autor: Slawek.slawek » 24 lut 2018, 00:08

Ok dzieki bede szukal gdzie indziej przyczyny, poprostu na mysl przyszlo mi to immo bo zgubilem kluczyk i myslalem ze cos zle robilem przy adaptacji. jeszcze raz dzieki !:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga