Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] lustero wewnętrzne fotochrom nie działa

Elektryka
Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 02 mar 2011, 01:52

Moje lusterko odmówiło współpracy dlatego pozwolę sobie odświeżyć temat.

Wyczytałem już co i jak posprawdzać, jednak nie wiem jak się dostać do kabli/kostek i jak wymontować lusterko.

Proszę o jakąś podpowiedź, bo nie chciał bym wszystkiego połamać.

Dla ułatwienia wrzucam fotkę mocowania lusterka:

Obrazek

photokom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: photokom » 07 paź 2011, 12:30

Widzę, że psujące się lusterka fotochromowe to standard w A6. U mnie też nie działa - cały czas wygląda jak zwykłe - srebrne - nieprzyciemnione. Może ktoś z was próbował je naprawiać? Co w nich wysiada? Elektronika? Szkło? Może jakieś zimne luty? Da się je naprawić czy tylko wymiana? Tylko wymiana na inną używkę może nie być naprawą na lata a na kilka tygodni - nigdy nie wiadomo kiedy znowu się zepsuje.
A6 quattro S-Line 2,5 TDI AKN 1999r
A6 C6 Allroad 3.0 TDI ASB 2008r

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 08 paź 2011, 04:32

Wysiada szkło - producent przyznawał się nawet do tego, że lusterka z tego okresu były wadliwe i nietrwałe.

Zawsze możesz rozebrać lusterko, pomierzyć czy fotorezystory działają i przetopić luty, ale nie sądzę by to pomogło.

Mam gdzieś w szufladzie płytkę wyjętą z takiego lusterka - jak się uprzesz to można spróbować podmienić.

photokom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: photokom » 10 paź 2011, 15:00

Dokładnie tak. Rozebrałem swoje lusterko i okazuje sie, że napięcia idące na szkło są prawidłowe - gdy sie powinno ściemnić pojawia się około 1,5V, ale szkło się nie ściemnia. Podłączyłem też baterię bezpośrednio ale też nie działa. Dopiero wyższe napięcie zaciemniło lustro.

A czy samo szkło da się dopasować z jakiegoś innego samochodu? Może ten sam producent robił je do innych? Np lusterko wewnętrzne fotochromatyczne do BMW E39 ma bardzo podobny kształt (samo szkło). Ale czy jest identyczne? A może z jakiś innych samochodów? Wiem że pasuje z alhambry i z galaxy, ale ceny takie jak tych od audi.

Czy z lusterkami zewnętrznymi w tym okresie był ten sam problem? Tzn też wysiadają? Kiedy ewentualnie je poprawili?
A6 quattro S-Line 2,5 TDI AKN 1999r
A6 C6 Allroad 3.0 TDI ASB 2008r

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 10 paź 2011, 22:40

photokom pisze: BMW E39 ma bardzo podobny kształt (samo szkło). Ale czy jest identyczne?


Też spoglądałem na lusterka od BMW.

Jestem prawie pewien, że Donelly robiło też lusterka do Mercedesów i przypatrywałem się mocno tym lusterkom z W210 - na pierwszy rzut oka kształt szkła jest bardzo podobny, a ponieważ w MB to praktycznie standard to ceny są całkiem przyjemne. Trzeba by przyłożyć jedno do drugiego. Wtyczki są inne, ale tak na zdrowy rozum działanie nie powinno się różnić.

Jak kupowałem lusterko od Galaxy to prosiłem sprzedawcę przez telefon o podanie wszystkich możliwych dokładnych wymiarów - jestem pewien, że gdyby mógł to spojrzałby na mnie jak na idiotę <lol> Ale zadziałało.

Pomyślałem sobie jeszcze, że można by wrzucić lusterko na skaner i porozsyłać zapytania do sprzedawców z takim odpowiednio wyskalowanym PDFem, z naniesionymi wymiarami.
photokom pisze:A może z jakiś innych samochodów? Wiem że pasuje z alhambry i z galaxy, ale ceny takie jak tych od audi.
Musisz tropić i śledzić. Ja wyrwałem od Forda za 5 dyszek i śmiga bezbłędnie. Na te od A6C5 w ogóle nie patrz - ceny od 200 w górę a większość i tak jest permanentnie ściemniona albo nie działa.

photokom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: photokom » 12 paź 2011, 14:19

Niestety nie mam możliwości porównania swojego lustra z tym od BMW. Kupiłem używkę od alhambry i przełożę samo szkło.

Czy podobny problem występuje w przypadku lusterek zewnętrznych?
A6 quattro S-Line 2,5 TDI AKN 1999r
A6 C6 Allroad 3.0 TDI ASB 2008r

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 31 lip 2012, 19:50

W Galaxy/Sharanie/Alhambra jest identyczne.
Poczatkowo chcialem przelozyc samo szklo i elektronike do czarnej obudowy, ale spodobala mi sie jasna z Forda wiec mam maly tuning wnetrza :P

r3plaY
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2013, 19:54
Lokalizacja: irlandia co wexford

Post autor: r3plaY » 12 gru 2013, 22:23

aha czyli jak zaloze fotochrom z sharana galaxy lub alhambry to bedzie wszystko okey tak ? a kosteczki sa takie same czy sa rozne?
Audi 4eva dummies

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 13 gru 2013, 09:41

kostki te same. Mocowanie też. Różnica tylko w osłonce kabla - ja przyciąłem bo spodobało mi się lusterko w nowym kolorze.

r3plaY
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2013, 19:54
Lokalizacja: irlandia co wexford

Post autor: r3plaY » 13 gru 2013, 09:53

Ok wielkie dzieki za pomoc :)
Audi 4eva dummies

Marcin_Mem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2013, 16:08
Lokalizacja: Koło

Post autor: Marcin_Mem » 31 gru 2013, 16:43

Witam odrobinę ogrzeje temat, mam problem z lusterkiem fotochromatycznym. Nie jest on rozlane czyli tak jak zawsze się psuje, a pomimo tego jest cały czas przyciemnione co odrobinę drażni.
Poniżej wrzucam dwie fotki lusterka nie wiem czy jest to wina lustra czy zasilania, ale wątpię bo po odpięciu wtyczki nie rozjaśnia się a na logikę to prąd powinien je ściemniać.

Sądzę ze lustro będzie do wymiany, ale problem jest taki że fotochromy są ciężko dostępne i do tego drogie, tu nasuwa się pytanie czy mogę założyć zwykłe a kable schować w podsufitkę.

Zauważyłem że audi zmieniło lusterko przy faceliftigu czy i jakie ma to znaczenie czy to po liftowe jest lepsze (rozmiary) moje audi jest z 98 wiec to fotchromatyczne lustro przed liftowe.

Obrazek
Obrazek

Sorrki za odrobinę chaotyczny zapis posta ale w sporym pośpiechu pisane ;)

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 01 sty 2014, 11:57

Marcin_Mem pisze:tu nasuwa się pytanie czy mogę założyć zwykłe a kable schować w podsufitkę.
Oczywiście, że możesz tak zrobić.


Ja w swoim miałem tak, że fotochrom się raz z ciemniał na jakieś 10 podróży nocą. Postanowiłem go rozebrać (bardzo prosta sprawa, parę zatrzasków do o koła). Po rozebraniu okazało się, że tranzystor jeden się spalił. Wylutowałem go i wlutowałem nowy ze sklepu elektronicznego o tym samym symbolu. Do dziś lusterko działa jak powinno. Więc może u siebie również najpierw sprawdź co się dzieje w środku :)

Marcin_Mem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2013, 16:08
Lokalizacja: Koło

Post autor: Marcin_Mem » 02 sty 2014, 10:54

A to ciekawa opcja ;) powiedz jak powinno wyglądać to lusterko odpięte od zasilania? chodzi mi o to czy z odpiętymi kablami lusterko powinno być przyciemnione tak jak moje czy powinno rozjaśnić się na maksa?

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 02 sty 2014, 11:18

Bez napięcia powinno być rozjaśnione. Twoje jest padnięte - potrzebujesz nowego "szkła"
Te lusterka miały ograniczoną trwałość.

Marcin_Mem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2013, 16:08
Lokalizacja: Koło

Post autor: Marcin_Mem » 02 sty 2014, 11:32

Dzięki czyli można szukać nowego. Biorąc pod uwagę ceny fotochromu to kupie zwykłe i przełożę. Orientujecie się może jaka jest różnica pomiędzy przed i poliftowym lustrem audi?
Eg etki nr to:
4D0857511
8D0857511A

Na aukcjach te nowsze są droższe a jak jest w praktyce to nie wiem. <mysli>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga