Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Problem z czujnikami parkowania.

Elektryka
ODPOWIEDZ
gripo93
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2024, 22:42
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polska

[A6 C5] Problem z czujnikami parkowania.

Post autor: gripo93 » 02 maja 2024, 22:47

Witam mam problem z czujnikami parkowania w swoim Audi A6 C5. Po prostu z dnia na dzień przestały działać. Jeździłem tak ponad rok ale chciał bym się w końcu za to zabrać.

Kupiłem u chińczyka kabelek vag kkl chcąc sprawdzić błędy w jakimś programie diagnostycznym tylko nie za bardzo się na tym znam. Nie wiem czy to wina taniego kabla czy jakiś problemów z oprogramowaniem ale nie wszystko działa. Pobrałem i zainstalowałem vcds lite, kabel łączy się z programem jednak nie mam dostępu do wszystkich opcji. Mogę połączyć się np. z Silnikiem, ABS, ale np. próbując połączyć się z czujnikami parkowania pojawia się błąd „no response from controler”. Pół dnia dziś poświęciłem żeby jakoś rozwiązać ten problem ale niestety się nie udało, nie wiem co może być tego przyczyną, może któryś z was forumowiczów, cos doradzi.

Wracając do czujników, to tak jak napisałem, przestały działać nagle z dnia na dzień. Teraz po wrzuceniu wstecznego, nic się nie dzieje, cisza, brak jakiegokolwiek dźwięku. Myślałem że może padł ten głośniczek, sprawdzałem też czujniki „na ucho” nie słychać żadnego cykania, próbowałem nawet nagrać dyktafonem przykładając telefon, także bez rezultatu więc strzelam że cały układ jak by nie działa. Sprawdzałem bezpieczniki, są ok. Zdejmowałem tylny zderzak i przy jednym czujniku był przerwany kabelek to udało się zlutować, jednak i to nie pomogło.

Czy ktoś z was ma może pomysł od czego zacząć ? Wiem ze bardzo pomocne było by sprawdzenie tego za pomocą Vag tylko jak mogę sobie poradzić z tym żeby udało się jakoś połączyć z ta opcją ?

Z góry dzięki i pozdrawiam.

pitstop77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 11 cze 2021, 19:23
Imię: Pieter
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mława

Re: [A6 C5] Problem z czujnikami parkowania.

Post autor: pitstop77 » 04 maja 2024, 20:42

Wygląda jakby padł sterownik od czujników , z tego co pamiętam jest ulokowany z tyłu w lewym schowku, takie małe pudełko. Spróbuj go podmienić na inny sprawny.

gripo93
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2024, 22:42
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polska

Re: [A6 C5] Problem z czujnikami parkowania.

Post autor: gripo93 » 05 maja 2024, 11:54

Cześć, dzięki za odpowiedź. Czy przez padnięty sterownik VCDS-lite może mieć problem z połączeniem i przez to wyświetla mi ten błąd ? Wypiąłem i otworzyłem sterownik ale nie wygląda jak by się coś tu spaliło, załączę zdjęcia może ktoś z was rzuci okiem. Czy mogę w jakiś sposób przemierzyć go miernikiem żeby sprawdzić czy jest sprawny. Chciał bym jeszcze sprawdzić czy dochodzi w ogóle zasilanie do samego sterownika, czy mógł bym porobić o jakieś rady jak przemierzyć miernikiem wtyczkę tak żeby nie zrobić żadnego zwarcia ?

linki do zdjęć sterownika
https://ibb.co/MhjZQWy
https://ibb.co/jZMK4nq

pitstop77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 11 cze 2021, 19:23
Imię: Pieter
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mława

Re: [A6 C5] Problem z czujnikami parkowania.

Post autor: pitstop77 » 05 maja 2024, 20:38

VCDS nie może sie połączyć ze sterownikiem właśnie dlatego że może być padnięty, najlepiej podmienić na inny sprawny, z tego co się orientuję nie kosztują one dużo.

Dodano po 37 sekundach:
Na oko raczej nie ocenisz czy sterownik padł czy nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga