Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

asystent świateł drogowych awaria systemu

Elektryka
ODPOWIEDZ
piter630
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2019, 21:32
Lokalizacja: Brzesko

asystent świateł drogowych awaria systemu

Post autor: piter630 » 03 maja 2024, 22:16

Witam.
Wczoraj rano wyświetlił mi się po odpaleniu samochodu komunikat "asystent świateł drogowych awaria systemu"
Dzień wcześniej normalnie zaparkowałem i zgasiłem samochód wszystko było ok. Wszystkie światła działają normalnie, mijania, ledy dziene, doświetlanie zakrętów też, nie działaja tylko automatyczne światła drogowe, mogę je normalnie włączyć manetka natomiast funkcja automatyczna nie działa, jeśli wyłączę tą funkcję w MMI to błąd znika, tak samo jak przełączę światła na pozycję z auto na światła mijania. Po przerzuceniu przełącznika świateł na auto błąd od razu wyskakuje. Czytałem na forum że moze spalona żarówka H7 od doświetlenia lecz u mnie po skręceniu kół w jedna lub drugą stronę żarówki zapalają się.
Nie mama już w tym tygodniu możliwości podpięcia kompa bo weekend majówki itd.. nie wiem czy to istotne ale dzień przed awaria zaraz przed zgaszeniem pojazdu musiałem przejechać bardzo dziurawą drogą, zrobiłem to bardzo powoli i ostrożnie i raczej nie miało to wpływu na awarie. Może miał ktoś z was taki problem i co moze być jego przyczyną?

Awatar użytkownika
ciesiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 01 cze 2020, 22:36
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Re: asystent świateł drogowych awaria systemu

Post autor: ciesiu » 04 maja 2024, 12:06

Bez podłączenia vcd-sa można się tylko domyślać. Prawdopodobnie padła kamera- sensor świetlny lub jak się czasem zdarza zaśniedziały, poluzowany pin.

piter630
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2019, 21:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: asystent świateł drogowych awaria systemu

Post autor: piter630 » 04 maja 2024, 15:50

Na kompa pojadę po weekendzie, zrobiłem skan takim urządzeniem na blotooth bo mam w domu i wyszło coś takiego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga