Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
Kmicik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 23 paź 2014, 10:57
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wawa ->Poznań

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Post autor: Kmicik » 18 lip 2015, 10:14

Planujemy wyjazd do Chorwacji na 10 dni. Będziemy pewnie jechali przez Słowację i Węgry. Myślicie, że oprócz EKUZ warto wykupować jeszcze coś dodatkowego? Różnie to przecież może być na trasie.

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 18 lip 2015, 13:39

może być różnie i gdybyś wiedział co będzie to albo kupiłbyś bardzo wypasiony pakiet albo wcale ;p profilaktycznie warto mieć dodatkową polisę (bez przesady z kwotami ubezpieczenia )
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 18 lip 2015, 16:26

Na wyjazd polecam dobry Assistance;) cos w stylu ADAC zebys mial holowanie w razie czego do domu, a nie tylko z autostrady ;)

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 18 lip 2015, 17:21

rafal_m pisze:Na wyjazd polecam dobry Assistance;) cos w stylu ADAC zebys mial holowanie w razie czego do domu, a nie tylko z autostrady ;)
kolega bardziej myślał chyba o zdrowotnym :)
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 19 lip 2015, 14:51

krzysiekjx1 pisze:
rafal_m pisze:Na wyjazd polecam dobry Assistance;) cos w stylu ADAC zebys mial holowanie w razie czego do domu, a nie tylko z autostrady ;)
kolega bardziej myślał chyba o zdrowotnym :)
Ja wiem, ale czesciej od malych problemow zdrowotnych ludzi pojawiaja sie wieksze problemy zdrowotne naszych aut...a to bywa drozsze (np. holowanie auta do domu + wynajecie pojazdu zastepczego...).

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 19 lip 2015, 15:57

rafal_m pisze:
krzysiekjx1 pisze:
rafal_m pisze:Na wyjazd polecam dobry Assistance;) cos w stylu ADAC zebys mial holowanie w razie czego do domu, a nie tylko z autostrady ;)
kolega bardziej myślał chyba o zdrowotnym :)
Ja wiem, ale czesciej od malych problemow zdrowotnych ludzi pojawiaja sie wieksze problemy zdrowotne naszych aut...a to bywa drozsze (np. holowanie auta do domu + wynajecie pojazdu zastepczego...).
z małymi to da się wrócić natomiast co zrobisz jak wskutek nieszczęśliwego wypadku doznasz urazu który wymaga natychmiastowego zabiegu ? a koszt przekracza widełki akceptowane w umowie ? (znalazłem się kiedyś w takiej sytuacji) że nie wspomnę o tym że okres urlopowy często jest czasem w którym spożywamy alkohol (mam na myśli piwo czy jakiś drink a nie upajanie się )co jest natychmiastowo po zdarzeniu weryfikowane i skutkuje odmową pokrycia kosztów przez ubezpieczyciela <uoee>
to tak gwoli informacji dla planujących urlop ;p
dlatego posiadanie polisy która na dwa tygodnie to koszt dwu cyfrowy czasem może wiele zmienić
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 20 lip 2015, 08:08

krzysiekjx1 pisze:
rafal_m pisze:
krzysiekjx1 pisze: kolega bardziej myślał chyba o zdrowotnym :)
Ja wiem, ale czesciej od malych problemow zdrowotnych ludzi pojawiaja sie wieksze problemy zdrowotne naszych aut...a to bywa drozsze (np. holowanie auta do domu + wynajecie pojazdu zastepczego...).
z małymi to da się wrócić natomiast co zrobisz jak wskutek nieszczęśliwego wypadku doznasz urazu który wymaga natychmiastowego zabiegu ? a koszt przekracza widełki akceptowane w umowie ? (znalazłem się kiedyś w takiej sytuacji) że nie wspomnę o tym że okres urlopowy często jest czasem w którym spożywamy alkohol (mam na myśli piwo czy jakiś drink a nie upajanie się )co jest natychmiastowo po zdarzeniu weryfikowane i skutkuje odmową pokrycia kosztów przez ubezpieczyciela <uoee>
to tak gwoli informacji dla planujących urlop ;p
dlatego posiadanie polisy która na dwa tygodnie to koszt dwu cyfrowy czasem może wiele zmienić
Ja mam troche inna sytuacje bo mam prywatne ubezpieczenie zdrowotne... ale takie wyjazdowe ubezpieczenia zdrowotne (rodzinne) tez adac ma dla swoich czlonkow;)

dejer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 12 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Kraków/Wawa

Post autor: dejer » 20 lip 2015, 10:12

Ekuz to podstawa ale zwróć uwagę,że każde inne państwo to inna opieka zdrowotna. U nas coś może być darmowe ale tam już nie jest. No i jeśli zdarzy sie coś nieprzewidzianego to ekuz nie obejmuje transportu do Polski ( ewentualnie zwłok... nie życze ale takie sytuacje się już zdarzały,że ktoś nie był w stanie dowieźć zwłok do Polski bo go nie było na to stać).
Tutaj masz wpis na blogu o polisach turystycznych oraz dodatkach do nich: http://blog.tueuropa.pl/1938-polisa-tur ... tej-polisy . Nie jest to duży koszt. Raptem kilkadziesiąt złotych a będziesz zabezpieczony.

Jeśli jedziesz autem to warto jest jeszcze zastanowić się nad assistance.
Deser

szili
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: szili » 21 lip 2015, 15:33

Z tymi zwłokami to jakaś masakra... W sumie to nawet nie pomyślałem nighdy o tym, że coś takiego może się zdarzyć, człwiek raczej skupia się na pozytywach wyjazdu. Ale 10 dni to nie tak mało, a tak jak pisze dejer w różych krajach różnie sobie krzyczą za usługi medyczne, zwłaszcza jak się jest obcokrajowcem.

Awatar użytkownika
Kocureq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq » 21 lip 2015, 17:55

Ja jadę na 2 tygodnie w sierpniu do Włoch, jakie ubezpieczenie byście polecali żeby w razie czego był transport lawetą do Polski + powrót dla wszystkich osób?

kondi169
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 25 paź 2014, 22:26
Imię: Ryszard
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Dolnyślask

Post autor: kondi169 » 23 lip 2015, 21:43

Siemka też szukam ubezpieczenia w link 4 na 2 tygodnie wyliczyli mi250zl trochę dużo może ktoś ma lepsza ofertę?

gibon_81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:49
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gibon_81 » 25 lip 2015, 00:08

Na eu tylko ADAC.

Gość.

Post autor: Gość. » 25 lip 2015, 12:18

ADAC ma wiele kruczków i podpunktów i to trza dobrze miec rozpoznane. Od siebie jako pomoc w drodze moge polecic oferte PZU na UE obowiązuje cały kraj i do 1000km od granicy w UE(jezeli ktos nie jedzie dalej) płace 401zł rocznie.

Awatar użytkownika
Kocureq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq » 25 lip 2015, 13:08

Jak sięto nazywa? I czy w razie "W" daje lawetę z autem z UE do Polski?

Gość.

Post autor: Gość. » 25 lip 2015, 13:18

Pomoc w Drodze. Jak wspomniałem pakiet jaki ja mam obejmuje cała Polske i do 1000km od granicy na terenie UE. W razie awarii się dzwoni i ściągają we wskazane miejsce.
Mnie na tym holowaniu tylo zalezy co by nie było niespodzianek gdy sie cos stanie.
Co do innych opcji to dowiedz sie w oddziale lub poczytaj OWU poniewaz ta usługa tez ma kilka opcji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga