Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

lampa cofania czasem nie świeci i rozładowała akumulator

Elektryka
ODPOWIEDZ
Kaczmarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:00
Lokalizacja: Szczecin

lampa cofania czasem nie świeci i rozładowała akumulator

Post autor: Kaczmarek » 09 sie 2019, 03:58

Witam,

Mam taki problem: czasem zapala się kontrolka prawej lampy cofania i wtedy ta lampa nie świeci. Po wyłączeniu i włączeniu samochodu kontrolka znika i na wstecznym znów świecą oba światła cofania. Tak zdarzyło się kilka razy w ciągu ostatnich trzech tygodni. Kontrolka zapala się podczas zwykłej jazdy, więc to nie tak że ktoś akurat majstruje przy bezpiecznikach albo oświetleniu. Więc zakładam, że żarówka jest sprawna i bezpiecznik też. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak?

Aby było jeszcze ciekawiej to w poprzedni weekend zapaliła się kontrolka świateł w przyczepce (zaraz po tym jak znów zapaliła się kontrolka prawego światła cofania). Tym razem co kilka minut na wyświetlaczu pokazywał się komunikat o światłach przyczepki i był sygnał dźwiękowy (zwykłe piszczenie). Samochód ma moduł przyczepki ale mam auto od pół roku i przyczepka nie była podłączona w tym czasie. Więc zostawiłem samochód na około 24 godziny myśląc, że jak odpalę to kontrolki znów znikną na jakiś czas. Ale się okazało, że w tym czasie rozładował się akumulator! Pierwszy raz tak się stało odkąd mam to auto. Dzień wcześniej nie było problemu z kręceniem. Gniazdo od przyczepki wygląda na czyste/suche i kabel nie wygląda na uszkodzony. Jakiś pomysł o co chodzi?

Sprawdziłem napięcie na akumulatorze po ładowaniu i jest 12.2V a przy włączonym silniku jest 14.3V. Więc wygląda na to że akumulator jest sprawny.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2019-08-09, 03:58 ]
Czy ktoś ma jakiś pomysł? Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga