Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

S tronic stuki po wymianie dwumasy

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Obudar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2019, 18:09
Lokalizacja: Opole

S tronic stuki po wymianie dwumasy

Post autor: Obudar » 14 cze 2019, 20:01

Witam
Wracam z tematem dwumasy. Po wymianie koła dwumasoweg pojawiły się bardzo głośne stuki podczas ruszania na biegu wstecznym. Stuki te ustępują po 2 sekundach, jak obroty wzrastają. Wówczas moge jechac i km byle nie stawać. Gdyż jak sie zatrzymam i znowu ruszam od zera to stuki zawsze występują. Problem występuje tylko na biegu wstecznym. Poza tym skrzynia pracuje ok.
Jedna osoba powiedziała mi, że spotkała się z czymś takim po wymianie dwumasy - inny samochód. Założyli dwumase innej firmy i problem zniknął.
Byłem w firmie od skrzyń w Długołęce i powiedziano mi, że mieli taki przypadek. I że wadliwe są nowe dwumasy. Dodatkowo jest problem z reklamacją tych cześci, bo producent zwala na zły montaż. Problem w tym, że dwumas jest dostępny tylko firmy Luk. Panowie w Długołecę byli przekonani, że problem dotyczy dwumasy i nie zalecają grzebania w skrzyni, bo to nic nie da. Pracownik potwierdził, to po posłuchaniu tych stuków.
Stuki te są bardzo głośne. Wstyd cofać samochodem.
Mój mechanik jest z kolei przekonany, że dwumas nie może dawać takich objawów. Jego zdaniem problem powinien występować nie tylko przy biegu wstecznym. Osłuchiwał auto na podnośniku i stwierdzono, że dźwięki słychać w skrzyni. Panowie w Długołęce z kolei stwierdzili ( jak im podałem stanowisko mojego mechanika), że dźwięki będą się przenosić i dalej są stu procentowo przekonani, że problem dotyczy dwumasy.

Moje pytanie:
Czy ktoś się z tym spotkał?
W jaki sposób zdiagnozować czy problem dotyczy dwumasy?
Czy dwumas z mojego auta występował w innych modelach 2.0 TDi (superb, passat, a4) .
Czy ktoś może pomóc w zakupie używanego koła dumasowego aby je wstawić i sprawdzić czy objawy ustąpią.
Czy faktycznie opisane objawy występujące tylko na biegu wstecznym nie mogą dotyczyć dwumasy, skoro nie ma tych problemów przy ruszaniu do przodu?
Mój mechanik zna się na robocie. Ma jednak swoją wizję:) a ja chciałbym najprościej ustalić przyczynę. Jestem z Opola. Moge podjechać na dolnoślaskie, ślaskie jeśli ktoś wie jak się za to zabrać.

[ Dodano: 2019-06-14, 20:01 ]
Chciałbym dodać do tej dyskusji:)
....... że mój mechanik przy podniesieniu auta na podnośniku stwierdził, że stuki pochodzą z tylniej część skrzyni. A co chyba ważniejsze, to, że przy podniesionym aucie stuk występuje tylko raz. NIe tak jak podczas jazdy, kiedy to stuka kilka razy przez około 2 sekundy.
Liczę, że znajdzie się ktoś kto podpowie jak podejść do tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga