Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwny dźwięk podczas wciskania sprzęgła na wysokich obrotac

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
PrAli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:32
Lokalizacja: Ciężkowice

Dziwny dźwięk podczas wciskania sprzęgła na wysokich obrotac

Post autor: PrAli » 12 maja 2019, 14:11

Witam.

Proszę o poradę... mam auto w manualu z silnikiem diesla 177KM. Gdy wciskam sprzęgło przy obrotach 2500-3500 ((np. podczas zmiany biegu, gdy jadę bardziej dynamicznie) podczas wysprzęglenia słyszę takie jakby szuranie, chrobotanie, ciężko to nazwać, jakby jakieś zatarte łożysko. Dźwięk zmienia się wraz z prędkością obrotową silnika lub wałka sprzęgłowego (nie jestem w stanie tego precyzyjnie wskazać). Gdy wciskam sprzęgło bez gazu (na postoju przy obrotach 900 obr.min) nie słychać kompletnie żadnych niepokojących dźwięków. Ogólnie rzecz ujmując jeśli wciskam sprzęgło gdy obroty nie przekraczają 2000 obr/min to kompletnie nic nie słychać. Powyżej 4000 tyś obr/min dźwięk też słychać, ale jest znacznie krótszy i cichszy. Dwumasa oraz kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, wyprzęgnik) zostały wymienione na LUK RepSet - i tak zbliżała się ta konieczność. Podczas wymiany zostało skontrolowane łożysko igiełkowe na przedłużeniu wałka sprzęgłowego, które jest zamocowane w wale korbowym. Nie zostało wymienione ponieważ jego stan był podobno idealny, nawet smar na nim był w kolorze miodowym (opis mechanika). Podobno jest jeszcze jedno łożysko na tym wale w skrzyni. Ogarniał już ktoś podobny temat?

Dźwięk dobiega ewidentnie z okolic sprzęgła/wałka sprzęgłowego!

Słyszałem wiele głosów, żeby się tym nie przejmować i jeździć, że ten typ tak ma, Jeździłem kilkoma innymi i cześć z nich rzeczywiście miała podobne odgłosy, ale nie uważam tego za normalne. Co o tym sądzicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga