Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 4.2V8] check engine nie świeci wcale ani kontrolka od

Silniki benzynowe
Awatar użytkownika
maciupek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwie 2009, 06:56
Lokalizacja: Płock

[A6 C5 4.2V8] check engine nie świeci wcale ani kontrolka od

Post autor: maciupek » 01 maja 2009, 00:34

Witam, mam takie małe pytanko: Czy kontrolka check engine powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka a po uruchomieniu silnika zgasnąć?
Tak na mój chłopski rozum to powinno tak być ale prawda jest taka że odkąd mam moje śliczniutkie A6 (już ponad tydzień) to nie widziałem jej ani razu.
Tak samo jest z kontrolką od nie zapiętych pasów. To że jest to wiem bo jak spojrzę pod słońce to widzę ten znaczek ale czy mam zapięte pasy czy nie to ona nie świeci wcale.
Kolo co mi opylił furke miał ją prawie rok ale mówi że jakoś nigdy na to nie zwrócił uwagi.
Dodam tylko że silniczek pracuje jak zegarek i nic na razie nie szfankuje .... tfu ..tfu


Ps. Kabelka jeszcze nie mam ale już zamówiłem

Qris

Post autor: Qris » 01 maja 2009, 00:40

Co do pasów to jesli nie ma czujki to się nie zapali pomimo że na liczniku to jest, a check engine to już co innego...??

Qris

Post autor: Qris » 01 maja 2009, 02:54

carlos pisze:
maciupek pisze:Tak samo jest z kontrolką od nie zapiętych pasów. To że jest to wiem bo jak spojrzę pod słońce to widzę ten znaczek ale czy mam zapięte pasy czy nie to ona nie świeci wcale.
Kolego ta kontrolka jest ale nie kazda jest aktywowana można ją wlączyc za pomocą Vaga.
Czyli że sie nie pali to normalne. Po prostu jest wyłączona.
Na temat Check Engine niech sie wypowiedzą benzyniaki
Skoro można ją włączyć za pomocą Vaga to czy dał byś radę to rozpisać? Ciekawi mnie to bo mi się nic nie świeci a na dodatek kabelka przy klamrze ani w tym czymś w co wpinam też nie ma... <rotfl> he <rotfl> he <rotfl>

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 01 maja 2009, 08:03

maciupek pisze:Czy kontrolka check engine powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka a po uruchomieniu silnika zgasnąć?
dokładnie tak jest
zapala się przy przełączeniu kluczyka, gaśnie przy zapaleniu

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 01 maja 2009, 12:01

Witaj,

Podjedź na VAGa i sprawdź silnik + poduszki.
Pachnie mi tutaj wałkiem. Kontrolka MIL pali się po przekręceniu kluczyka i po uruchomieniu musi zgasnąć, chyba że autu coś dolega.
Kontrolka pasów z kolei sygalizuje błąd poduszek. Audi to nie toyota aigo traktująca kierowcę jak durnia i pipająca upierdliwie jak ktoś nie zapnie paska. Audi wychodzi z założenia, że jego klientela to ludzie wiedzący co robią. Za to kocham CCCO

Niektórzy "naprawiają" auto wyjmująć żarówki kontrolek ...

Oby się to nie sprawdziło w Twoim przypadku.

Pozdrawiam

Qris

Post autor: Qris » 01 maja 2009, 12:13

carlos, no rozsądnie myśląc masz rację z tą kontrolką bo jak by nie było poduchy powinny być jakoś sprzęgnięte z czujką zapięcia pasów w końcu poduszka przy niektórych wypadkach i nie zapiętych pasach może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jest jednak małe ale... Zmieniałem fotele i jestem na 100% pewien że nie było tam przewodu do tego czegoś w co wpinamy pas (jak to się nazywa nooo...). A więc ten element powiedzmy X jest normalnie przykręcony gwiazdką do ramy fotela więc nie tędy droga. Jedyną rozsądną możliwością jest jakaś czujka w słupku przy rolce zwijającej pas ale jakoś mi się w to wierzyć nie chce... Jeśli masz możliwość dowiedz się o co z tym chodzi i jak to działa u swojego mechanika. pzdr!

Awatar użytkownika
maciupek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwie 2009, 06:56
Lokalizacja: Płock

Post autor: maciupek » 01 maja 2009, 13:35

Kontrolka od poduszek wydaje się działać prawidłowo. Po przekręceniu kluczyka zapala się i nawet jak nie uruchomię silnika to po około 1-2s znika.
No to chyba dobrze.
usunieto pkt.29 regulaminu

Awatar użytkownika
maciupek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwie 2009, 06:56
Lokalizacja: Płock

Post autor: maciupek » 01 maja 2009, 14:26

No właśnie ta od silnika najbardziej mnie martwi a w zasadzie to jej całkowity brak.
usunieto pkt.29 regulaminu

sikor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:42
Lokalizacja: wielkopolska/Poznan

Post autor: sikor » 02 maja 2009, 21:41

hmm az tak bardzo sie na tym nie znam ale proponuje wykrecic licznik i sprawdzic czy ma tam co sie zapalac , moze koles poprostu wyciagnal zarowke zeby cie zrobic w konia, bo np. zapala sie z powodu zuzytej pompy paliwa albo czegos podobnego ,


jedz podlacz pod vaga nawet jak w silniku jest wszstko ok to ta kontrolka moze uratowac ci silnik
moja milosc- audi 80 b4 2.0
moja kochanka- a6 c5 2.8

Awatar użytkownika
maciupek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwie 2009, 06:56
Lokalizacja: Płock

Post autor: maciupek » 02 maja 2009, 21:54

Czekam właśnie na kabelek i jak przyjdzie to zaraz to sprawdze bo wiem że właśnie ta kontrolka to chyba najważniejsza kontrolka w samochodzie.
usunieto pkt.29 regulaminu

sikor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:42
Lokalizacja: wielkopolska/Poznan

Post autor: sikor » 02 maja 2009, 22:04

czerwone najwazniesze hmm zalezy jak na to patrzec , watpie zeby check kontrolka byla mniej wazna od kontrolki recznego , poprostu

pomaranczowe sa ostrzegawcze czy jak je tam nazwac i sa bardzo wazne dla silnika i ogolnie stanu auta , a czerwone no nie wiem w sumie mozna powiedziec dla bezpieczenstwa wiec najwazniejsze dla nas jednak audiczki chyba wola jak sie nie swieca te pomaranczowe :)
moja milosc- audi 80 b4 2.0
moja kochanka- a6 c5 2.8

Qris

Post autor: Qris » 03 maja 2009, 00:00

maciupek, Takie małe pytanie a masz pełen FIS? Bo jeśli tak to się nie zaświeci... U mnie czegoś takiego nie ma jak check engine...

Awatar użytkownika
maciupek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwie 2009, 06:56
Lokalizacja: Płock

Post autor: maciupek » 03 maja 2009, 07:52

Ja jeszcze nie kumaty w sprawach Audi ale zaras szybko poszukałem informacji na temat tego FIS-a i chyba wydaje mi się że mam pełnego.
Pokazuje mi komputerek strzałkami nawigacje (jeśli włącze) a jak nie to takie informacje jak: temperatura, chwilowe zużycie, średnią prędkość i spalanie, ilość pozostałych kilometrów do przejechania itp.
No i u góry ekranika defekty mi pokazuje (w tej chwili akurat hamulce, stop i ksenony).

To w tej wersji FISa nie świeci się kontrolka od silnika :roll: :?:
usunieto pkt.29 regulaminu

Qris

Post autor: Qris » 03 maja 2009, 11:43

Mi nie, świeci a każda usterka wywalana jest na FIS-ie... Mam pełen Ty też więc mamy wyjaśnienie...

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 03 maja 2009, 19:02

Qris pisze:Takie małe pytanie a masz pełen FIS? Bo jeśli tak to się nie zaświeci... U mnie czegoś takiego nie ma jak check engine...
maciupek pisze:To w tej wersji FISa nie świeci się kontrolka od silnika :roll: :?:
kontrolka od silnika przecież jest w zegarach, z prawej strony najniższa od lewej
nie ma jaj w FISie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga