Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z pogdrzewaniem lusterek i szyby

Elektryka
ODPOWIEDZ
jokus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 kwie 2012, 12:25
Imię: Jaaa
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraj

Problem z pogdrzewaniem lusterek i szyby

Post autor: jokus » 23 sty 2019, 23:02

Witam wszystkich

Mój problem z podgrzewaniem tylnej szyby, lusterek i kontrola esp po kilku km jazdy, przeszukałem już pół internatu, z czego sprawdziłem niebieski kabelek który idzie od stera aku do regulatora napięcia przy alternatorze, kabelek jest sprawny bo na żarówce prąd przechodzi i świeci, alternator ładuje akumulator jest po regeneracji z pół roku temu, teraz zakupiłem do niego regulator nowy identyczny jaki był stary valeo z intercarsu, regulator akumulatora też jest inny, i pól roczny aku varty 95a, na podszybiu czerwona kostka wyczyszczona przepryskana wd40 oraz jakimś preparatem na kable zaśniedziałe, próbowałem naprawiać wtyczki od kostek przy samym alternatorze i przy module akumulatora, na vcds błąd "02254 - interface to generator 004 - no signal/communication", dziwna sprawa wczoraj tzn przy wtyczce do modulu aku zauważyłem nacięcie pancerza, uciąłem w tym miejscu i dołożyłem ok 10cm kabelek żeby to połączyć, wyruszyłem do elektryka żeby mi pomógł z problemem, w trakcie jazdy lusterka zaczęły grzać, szyba tylna też, wróciłem do domu i brak błędów w module aku, chciałem zaizolować kable bo myślałem że usterka naprawiona, ale taśma izolacyjna była tak zmarznięta że musiałem pójść do domu ja ogrzać, po jakimś czasie wróciłem i stwierdziłem że jednak też kabelek jest za długi i go skróciłem do odpowiedniej długości, od razu po tym znowu błąd 02254 i brak grzania, bezpieczniki sprawdzone, moje pomysły się kończą, teraz zostawiłem akumulator na noc żeby go porządnie naładować, na którymś z forum doczytałem że niebieski kabel nie jest od wzbudzania alternatora a od jakiejś komunikacji, ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć? auto to a6 c6 2.7 180km 2006r

Awatar użytkownika
Abster
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 09 sie 2012, 22:27
Imię: Abster
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Abster » 03 lut 2019, 03:36

Jeśli alternator po regeneracji i włożony oryginalny regulator oraz niebieski kabelek ma przejście to zostaje Ci tylko jedna już możliwość - wymienić sam sterownik aku ( ten co klema minusowa od aku idzie do niego oraz wtyczka z wspomnianym niebieskim kablem)
Oryginalna pełna opcja S-Line

bartek2521
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2015, 06:22
Lokalizacja: Susz

Post autor: bartek2521 » 03 mar 2020, 20:34

Witam, czy rozwiazales kolego problem z esp ,szyba i lusterkami nie grzejacymi? Mam to samo, prosze o podpowiedz gdzie szukac

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 04 mar 2020, 10:11

bartek2521 pisze:Witam, czy rozwiazales kolego problem z esp ,szyba i lusterkami nie grzejacymi? Mam to samo, prosze o podpowiedz gdzie szukac
albo regulator napięcia w alternatorze, albo moduł kontroli akumulatora.
R1200GS ADV LC

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga