Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Dziwnie zachowująca się skrzynia biegów

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
jarek40488
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2018, 09:41
Lokalizacja: Szczecinek/Stargard

[ TIP+Q] Dziwnie zachowująca się skrzynia biegów

Post autor: jarek40488 » 18 kwie 2018, 19:05

Witam,
W mojej audi pojawił się problem podczas wrzucania wstecznego biegu, a mianowicie gdy trzymam hamulec i wrzucę wsteczny bieg to pojawia się dwa razy dość mocne szarpnięcie autem i spokój (nawet jak szybko hamulec puszczę to i tak szarpnie).
Oraz drugi problem to jeśli stoję na wzniesieniu w taki sposób, że tył auta jest wyżej i jak puszcze hamulec to szarpnie tylko raz lub dwa i auto wskakuje na luz (dźwignia zmiany biegów nadal jest na pozycji "R")

Na pozycji "D" jest wszystko ok

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

szerszen11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:17
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: szerszen11 » 25 kwie 2018, 23:53

Sprawdź stan oleju (lub wymień jeżeli nie był wymieniany) w najgorszym przypadku koszyk się rozlatuje.

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Re: Dziwnie zachowująca się skrzynia biegów

Post autor: Piotrek_85 » 27 kwie 2018, 13:46

jarek40488 pisze:Witam,

Oraz drugi problem to jeśli stoję na wzniesieniu w taki sposób, że tył auta jest wyżej i jak puszcze hamulec to szarpnie tylko raz lub dwa i auto wskakuje na luz (dźwignia zmiany biegów nadal jest na pozycji "R")

Pozdrawiam
To nie jest luz. To jest ślizgający się bieg wsteczny. U mnie taka awaria skończyła się remontem biegu wstecznego (wymiana kosza bo był pęknięty, przez co nie trzymało ciśnienia oleju przy zapiętym wstecznym, oraz zatarty wałek od wstecznego na panewce). Na początku miałem objawy takie same jak Ty, przy czym u mnie nawet jeszcze ostatkiem sił ruszał do tyłu, ale jak dodałem więcej gazu to stawał a obroty leciały do góry i tak już zostawał w takiej pozycji, mogłem sobie dodawać gazu ile chciałem, a auto stało w miejscu.

jarek40488
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2018, 09:41
Lokalizacja: Szczecinek/Stargard

Post autor: jarek40488 » 08 maja 2018, 08:04

Piotrek_85 pisze:To nie jest luz. To jest ślizgający się bieg wsteczny. U mnie taka awaria skończyła się remontem biegu wstecznego (wymiana kosza bo był pęknięty, przez co nie trzymało ciśnienia oleju przy zapiętym wstecznym, oraz zatarty wałek od wstecznego na panewce). Na początku miałem objawy takie same jak Ty, przy czym u mnie nawet jeszcze ostatkiem sił ruszał do tyłu, ale jak dodałem więcej gazu to stawał a obroty leciały do góry i tak już zostawał w takiej pozycji, mogłem sobie dodawać gazu ile chciałem, a auto stało w miejscu.

Zmieniłem olej w skrzyni i teraz jest tak że jak zimny olej to ok jest, ale jak się zagrzeje to jest dalej tak samo.
Dużo Ciebie kosztowała ta naprawa?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 maja 2018, 08:52

W jaki sposób zmieniłeś olej?
Lektor.

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 08 maja 2018, 09:01

jarek40488 pisze:
Piotrek_85 pisze:To nie jest luz. To jest ślizgający się bieg wsteczny. U mnie taka awaria skończyła się remontem biegu wstecznego (wymiana kosza bo był pęknięty, przez co nie trzymało ciśnienia oleju przy zapiętym wstecznym, oraz zatarty wałek od wstecznego na panewce). Na początku miałem objawy takie same jak Ty, przy czym u mnie nawet jeszcze ostatkiem sił ruszał do tyłu, ale jak dodałem więcej gazu to stawał a obroty leciały do góry i tak już zostawał w takiej pozycji, mogłem sobie dodawać gazu ile chciałem, a auto stało w miejscu.

Zmieniłem olej w skrzyni i teraz jest tak że jak zimny olej to ok jest, ale jak się zagrzeje to jest dalej tak samo.
Dużo Ciebie kosztowała ta naprawa?
Naprawę wyceniono mi wstępnie na 1700 zł. Po drodze były problemy bo oprócz pękniętego kosza rewersu, zatarł się wałek na panewce i nie mogli mi tej skrzyni rozebrać, bo nie dało się wysunąć kosza. trochę się namęczyli z tym. Ostatecznie zapłaciłem 2000 zł.

jarek40488
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2018, 09:41
Lokalizacja: Szczecinek/Stargard

Post autor: jarek40488 » 08 maja 2018, 09:41

W jaki sposób zmieniłeś olej?

Mechanik mi zmieniał. Zlał stary olej, wymienił filtr i zalał świeży olej.

[ Dodano: 2018-05-08, 09:41 ]
Naprawę wyceniono mi wstępnie na 1700 zł. Po drodze były problemy bo oprócz pękniętego kosza rewersu, zatarł się wałek na panewce i nie mogli mi tej skrzyni rozebrać, bo nie dało się wysunąć kosza. trochę się namęczyli z tym. Ostatecznie zapłaciłem 2000 zł.


No to jeszcze cena do przetrawienia. Muszę poszukać jakiś dobry warsztat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga