Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Woda w klapie bagażnika

Nadwozie
ODPOWIEDZ
matheo8746
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 04 kwie 2016, 22:29
Lokalizacja: Trutnowo

Woda w klapie bagażnika

Post autor: matheo8746 » 04 sty 2018, 13:52

Cześć wszystkim <luzik>
Ostatnio robiłem światła tablicy rejestracyjnej oraz przeciwmgielne tylne bo "znikły" :( Po rozebraniu klapy od środka okazało się że wszystkie wtyczki są zalane woda w tragicznym stanie. Udało się wszystko naprawić, światła działają i jeżdżę narazie bez tej tapicerki klapy żeby osuszyć wszystko, włącznie z nią. Dzisiaj odkręciłem blende i... okazało się że tam nie ma żadnej uszczelki! Są tylko na wyjściach żarówek do świateł przeciwmgielnych, ale wyglądają jakby były z gąbki, więc będą chłonąć wodę i puszczać dalej, a tak to nic więcej poza nimi nie ma. I moje pytanie czy tam w ogóle powinna być jakaś uszczelka na całą blende???

[ Dodano: 2017-12-13, 22:32 ]
Odświeżam!!! troche więcej konkretów <lol>
Rozbierałem dzisiaj jeszcze raz blende i narobiłem kilka fotek żeby wyjaśnić bardziej o co chodzi z moim problemem, może ktoś rozbierał i przynajmniej wie czy jest takowa uszczelka o którą pytam :)
Obrazek

poniżej fotka po zdjęciu blendy, jak widać zaznaczyłem miejsca na gniazda światła przeciwmgłowego, u mnie po lewej przez które leci mi woda do klapy bagażnika, ale z prawego też leci woda, widać tutaj dobrze też że nie ma na obrzeżach w około tam gdzie wpasowuje się blenda żadnej uszczelki:
Obrazek

poniżej zdjęcie blendy od tyłu, jak widać jest gniazdo światła przeciwmgłowego oraz miejsca/dziury w klapie w które wchodzi te gniazdo. jest tam niby uszczelka, ale taka jakby gąbka więc nie wiem do końca czy to zatrzymuje wode:
Obrazek

i na koniec jeszcze taka opcja ze może woda też dostaje się przez łopatki do otwierania klapy bagażnika, nie ma tam zbyt dobrego uszczelnienia, ale chyba projektanci nie walneli by takiego babola, chyba że to u mnie nie ma tam żadnych uszczelek a powinny być:
Obrazek

na koniec podsumowując to najważniejsze pytania:
1. czy blenda powinna mieć uszczelkę między nią a klapą bagażnika?
2. czy woda może tam sie dostawać i jakoś po prostu powinna odpływać a wina leży po stronie tych uszczelek/gąbek gniazd od świateł przeciwmgłowych?
3. czy te łopatki od otwierania klapy bagażnika powinny być jakoś też uszczelnione.

Za każdą podpowiedz, dobrą rade, z góry wielkie dzięki.

[ Dodano: 2018-01-04, 13:52 ]
Nikt nic nie wie na temat tej uszczelki, możecie spojrzeć u siebie czy blenda ściśle dolega do klapy, czy też jest przerwa?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga