Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Głośne bicia, auto nie rusza.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Paulito25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2017, 12:17
Lokalizacja: Zgorzelec

Głośne bicia, auto nie rusza.

Post autor: Paulito25 » 05 wrz 2017, 12:33

Witam:) na początku chciałem się przywitać bo to mój pierwszy temat.. mam problem z moim autem..otóż odkąd je mam 3 miesiące, coś wibrowało podczas przyspieszania..drgała dosłownie cała buda..w każdym zakresie prędkości o obrotów. Raz te drgania były mocniejsze a raz lżejsze. Tydzień temu byłem w trasie. Podczas 190km/h coś zaczęło mi strasznie tłuc w podłogę..jak by ktoś walił młotkiem a koła jak by coś blokowało bo dosłownie skakał samochód..po ujęciu nogi z gazu, ponownym przyspieszeniu to samo, niezależnie od jakiej prędkości..dopiero całkowite zatrzymanie się,ponowne ruszenie pomogło..ale około 170/190 km/h dalej to samo..znowu waliło coś pod autem..później jeździłem spokojniej,wolniej i nie było czegoś takiego..aż wczoraj nagle całkiem cos się rozsypało..zaczęło coś walić w podłogę tak jak by koła były zblokowane, znowu skakanie samochodu już nawet na najniższych prędkościach..zatrzymałem się,ruszyłem i szok..wrzucam 1 a auto nie jedzie..na innych biegach to samo..coś chrupnęło i gdy chciałem ruszyć, dodawałem gazu i puszczałem sprzęgło to tylko głosny zgrzyt..auto stoi u mechanika,chyba jeszcze nie rozkręcali skrzyni ale powiedział że to prawdopodobnie skrzynia do wymiany:( co o tym myślicie?

yamalubisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2017, 10:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: yamalubisz » 05 wrz 2017, 12:55

a o czym ty myśleć, skoro już u mechanika, zaczynaj szukać nowej skrzyni, jak mechanik rozkręci starą to wrzuć fotke z ciekawości pewnie niezła sieczkarnia w środku

Paulito25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2017, 12:17
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Paulito25 » 05 wrz 2017, 12:58

Ale biegi zawsze wchodziły luźno, nic nie wyło, nic nawet nie zgrzytnęło nigdy..i tak nagle rozsypała się skrzynia? Podczas tego walenia pod autem wczoraj słyszałem jak by metaliczne stuknięcia też w tym samym czasie ale gdzieś z tyłu auta..

Byłem u mechanika i mówi że na 100% skrzynia i żebym szukał innej..tylko teraz pytanie..czy każda będzie pasowała od 2.8 quattro? nie patrzyłem na etkę jaka skrzynia wsadzona ale pamiętam że coś było CUC..ale to chyba dyfer?

zaszh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 04 lip 2015, 00:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: zaszh » 07 wrz 2017, 23:22

Paulito25 pisze:otóż odkąd je mam 3 miesiące, coś wibrowało podczas przyspieszania..drgała dosłownie cała buda..w każdym zakresie prędkości o obrotów
Trzeba było tyle czekać? :shock:
Pewnie wystarczyło by wymienić łożyska po sprawie. Za głupotę się płaci.

Paulito25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 05 wrz 2017, 12:17
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Paulito25 » 30 paź 2017, 14:46

Witam Panowie po długiej przerwie:) Skrzynia wymieniona (most niestety również), wibracje podczas przyspieszania ustały kompletnie. Co się okazało...ktoś wymieniał most z tyłu ale wsadził z zupełnie innymi przełożeniami niż skrzynia biegów:/ Więc jeśli macie napęd quattro, wibracje budy podczas przyspieszania a sprawdziliście przeguby i masę innych rzeczy i wszystko jest okej a dalej auto drży podczas jazdy, sprawdźcie oznaczenia jeśli się da skrzyni i mostu i porównajcie czy mają te samo przełożenia:) bo nigdy nie wiadomo czy ktoś już wcześniej tam nie grzebał:) Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga