Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Brzęczenie w głośnikach po zmianie radia. Proszę o p

Car Audio
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paweł25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:26
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

[A6 C5] Brzęczenie w głośnikach po zmianie radia. Proszę o p

Post autor: Paweł25 » 17 sie 2017, 17:48

Witam. Posiadałem w swoim audi oryginalne radio 2din symphony 2 z zestawem Bose. Postanowiłem zmienić radio na multimedialne. Sprawa jasna żeby system bose zadziałam trzeba kupić adapter do uruchomienia głośników i suba. Wszystko jest. Po podłączeniu radia które zakupiłem z Chin wszystko jest git ale... w głośnikach pojawił się brzęczący dźwięk jak w starym radiu który słychać do 'rytmu' z obrotami silnika czym wyższe obroty tym bardziej brzęczy. No i sobie myślę co china to china. Miałem radio 2 dni po czym zakupiłem Kenwooda DNX5260BT. Sprzęt elegancki. Podłączyłem radio no i mina ucieszona bo radio gra i nic nie szumi i nie brzęczy...do czasu. Po dwóch dniach działania zaczęło tam samo brzęczeć, nie zależne od źródła odtwarzania. Proszę was o pomoc co to może być?
Czy ten adapter do bose zakupiony na znanym portalu czy coś w elektryce.
Ale Przecież na oryginalnym było git.
Dodam że chińczyk który był pierwszy u kumpla działa elegancko.
Przewaga dzięki technice

Dawdoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 15 lip 2010, 21:33
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Dawdoo » 20 paź 2017, 01:22

witam
ogarnales to moze ? mam to samo, na radio sony odziwo nie bzyczalo, ale zamontowalem "chinczyka" za bagatela 2500zl android 6.0 kamera jedna druga no bajka ogolnie.... i mi bzyczy podczas przyspieszania i ogolnie jak sie radio wlaczy. Zauwazylem ze jak odlaczam adapter z tylnymi glosnikami to nic nie bzyczy, wydaje mi sie problem lezy w tylnych glosnikach, bo tylko z nich wydobywa sie ten dzwiek, ale nie wiem jak to rozwiązać?


@EDIT
zrobiłem, pociągnąlem masę od radia, zrobiłem dodatkowy kabel do kostki od tylnych głośników. Cisza jak makiem zasiał lala jest. Tak myślałem ze problem leży w tylnych głośnikach bo one sa polaczone z subwooferem i wzmacniaczem ori, w a6 przód podłącza się bezpośrednio do radia a tylne głośniki idą w takiej małej kostce i są uruchamiane razem ze wzmacniaczem. Po prostu nie było dobrej masy.
Jeśli masz taka kostkę z kablami za 30zl z Allegro co uruchamia tylne głośniki to masz tutaj fote i zrób to samo, wepnij sie w masę od radia zrób dodatkowy kabel i pociągnij w tamto miejsce.
Co ciekawe jeśli podłączysz sie z drugiej strony kostki teoretycznie powinno działać ale nie działa bo tam z drugiej strony ten kabel wchodzi w puszkę a w środku jakieś rezystory są.
Obrazek
Jedynka to kabel który już był w tej kostce z Allegro. Do jedynki dołożyłem dwójkę który idzie bezpośrednio do radia tak żeby wzmacniacz na tylne głośniki miał wspólna masę z radiem, wtedy będzie chodzić bo tak nie ma masy ;)

Lukasz007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 225
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:06
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łukow/Wawa

Post autor: Lukasz007 » 14 sty 2018, 19:46

Podłączę się. Mam delikatny problem z głośnikiem w prawych przednich drzwiach. Właściwie mógłbym z nim żyć ale nie lubię niedociągnięć. Jako że mam niesprawne pokrętło w concercie, a zmieniarka nie czyta płyt postanowiłem odłożyć naprawę owych elementów na później, a w między czasie zainstalowałem radio JVC kdr521 plus adapter do aktywnego bose żeby ruszyć tył i suba. Na początku miałem problemy z wtyczkami. Oryginalnie do concerta wchodziły trzy (bez tej środkowej poziomej - nie było jej w wiązce). Pionowa, dolna pozioma i górna pozioma (jedna cała, niedzielona na trzy kolorowe miniiso) ale bose grało jak należy czyli wszystkie głośniki i sub. Po zmianie radia na jvc, jedna z wtyczek została luźna (nie pasowała ani do gniazd w adapterze ani do kostki iso z radia). Nie zmienia to faktu, że grają wszystkie głośniki i sub czyli raczej z podłączeniem wszystko jest OK. Problem w tym, że przy cichutkim słuchaniu wspomniany wcześniej głośnik delikatnie charczy. Nie jest to typowe charczenie podczas bitu jak przy wypracowanym głośniku ale bardziej falowe. Jeśli tylko odkręcę głośniej i bardzo głośno wszystko gra idealnie i nie ma problemu.
I teraz pytanie:
głośnik do wymiany? A może źle podłączyłem masę z adaptera (pojedynczy kabelek z oczkiem na końcu przykręciłem śrubką do metalowej obudowy radia, a może powinienem gdzieś do auta)?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga