Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Tuner TV i kamera - kilka pytań o szczegóły działania

Elektryka
ODPOWIEDZ
Jorgos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 13 cze 2016, 13:13
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Będzin

Tuner TV i kamera - kilka pytań o szczegóły działania

Post autor: Jorgos » 07 sie 2017, 09:00

Hey,
Pracuje nad dość zaawansowanym projektem, który docelowo ma integrować się z MMI w sposób jak najbardziej fabryczny. Docelowo ma to być komputer klasy PC (podobne urzadzneie miałem już w poprzednim aucie - docelowo maleństwo z jakąś i5, a na początek "atomik" ;) ) z wyświetlaniem danych na ekranie MMI (Nawigacja, Spotify, pogoda, czego dusa zapragnie ;) ), integrujący się z pokretłem MMI, także doposażenie w panel dotykowy na oryginalny ekran (który już notabene mam - pojemnościówka 10 punktów ;) ), oraz pare bajerów, które będę rozwijał jak czas pozwoli, np touchpad do wprowadzania, podobnie jak w nowszych szóstkach. Ale zanim to, rozważam najlepszą opcję podłaczenia obrazu:

I tu moje pytanie do właścicieli tunerów TV:
1) czy tuner TV wyswietla dane na FIS? Nazwę kanału / inne informacje?, także czy "lewe" pokrętło wyświetla listę kanałów?
2) Czy kiedy włącozne jest inne menu niż wyświetlanie TV, to dźwięk normalnie działa w tle?
3) Czy przyciski next/previous track pod gałką przełaczają kanały?
4) Czy Tuner wspiera jakieś menu/OSD które wyświetlane jest na/zamiast obrazu?

I jeszcze jedno pytanie o kamerę TV, jako że mam 3G z HDD, czyli mam już FBASa, to zastanawiałem się, czy po włączneiu kamery w VCDS, od razu przy włącznaiu wstecznego będę miał obraz czarny, i podpinając przez przejściówkę kamerę, będę miał działającą kamerę bez tunera TV, czy jednak tuner jest wymagany do komunikacji?

Czy kojarzycie może konkretnie, który model tunera zadziała mi z 3G HDD w facelifcie? Sporo przeszukałem postów, ale widzę sprzeczne informacje co do modeli, generalnie z tego co rozumiem, to jest to ten sam tuner co w A8 D3? Bo chciałem kupić sobie najtanszy jaki znajdę na jakims portalu, i wybebeszyć z niego wszystko i zrobic sobie taki "pseudo" tuner, który by komunikował się moimi ramkami, dzięki czemu mógłbym wyświtlać wszystkie dane jakby było w oryginale ;)

Alternatywnie zostaje mi podłączenie obrazu przez LVDS + AMI, jednak takie rozwiazanie jest droższe, a nie do końca mnie satysfakcjonuje ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

_przemek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:19
Lokalizacja: Halinów

Re: Tuner TV i kamera - kilka pytań o szczegóły działania

Post autor: _przemek_ » 17 sie 2017, 21:32

Jorgos pisze:Hey,

I tu moje pytanie do właścicieli tunerów TV:
1) czy tuner TV wyswietla dane na FIS? Nazwę kanału / inne informacje?, także czy "lewe" pokrętło wyświetla listę kanałów?
2) Czy kiedy włącozne jest inne menu niż wyświetlanie TV, to dźwięk normalnie działa w tle?
3) Czy przyciski next/previous track pod gałką przełaczają kanały?
4) Czy Tuner wspiera jakieś menu/OSD które wyświetlane jest na/zamiast obrazu?
Hej, posiadam tuner DVB-T w moim aucie jednak nie oryginalny od AUDI. U mnie wygląda to tak:

ad 2. Tak, kiedy włączona jest TV mogę przejść do menu CAR a w tle dalej leci głos z TV
ad 3. Tak, zmieniają.
ad 4. Tak jest coś takiego. W warstwie spodniej mam obraz TV a na wierzchu informacje o możliwości zmiany kanału czy wejscia w ustawienia tunera.

Jorgos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 13 cze 2016, 13:13
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Jorgos » 17 sie 2017, 23:34

Dzięki, właśnie leci do mnie tuner, podobno sprawny ;) Czy dobrze rozumiem, że jako zestaw minimum potrzebuje przewod fakra do obrazu, światłowodu do dzwieku i komunikacji oraz zasilania na wtyczce czerwonej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga