Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana uszczelniacza, simmeringu na wale korbowym

Silniki benzynowe
bont
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:42
Lokalizacja: slask

Wymiana uszczelniacza, simmeringu na wale korbowym

Post autor: bont » 30 cze 2017, 09:21

Panowie i Panie. Zabrałem się za wymiane uszczelniacza walu korbowego (konkretnie w 4.2 v8 bat) Podpiąlem swoje pytanie do innego tematu ale tam cisza, chyba nikt nie zaglada :| wiec pozwoliłem sobie zalozyc nowy temat bo sprawa jest pilna.
Macie jakiś patent, sposób na montarz tego uszczelniacza? Dostalem tutaj juz od dobrych ludzi serwisowke ale tam potrzebny jest specjalny przyrząd. Czy robil to ktos inaczej bez tego sprzetu? Jest to wogole mozliwe do wykonania bez uszkodzenia uszczelniacza?

Dodano: 2017-06-30, 09:21
Nikt nic nie posze a ja temat rozgryzlem wiec odpowiem sobie tutaj sam :> ogólnie rzecz biorąc tego typu uszczelniacze, simmeringi sprzedawane są na specjalnych tulejach ktore trzymią wymiar i służą za tyleje montazową. Niestety uszczelniacz o ktorym tutaj mowa jest sprzedawany bez owej tylej, tak w oryginale jak w zamienniku.
Ja poradzilem sobie w ten sposob ze zakupiem owy przyrzad do montażu tego uszczelniacza. Nie widzielm innej rady. Mozna kombinować z dorabianiem z czegos takiej tyleji ale ryzyko uszkodzenia jest spore a uszczelniacz do najtanszych nie należy. Poza tym jesli sie cos nie uda i będzie cieklo to cala robota od nowa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga