Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Celiakia, z czym to się "je"

Off Top, linkownia, ciekawostki, przywitania, pogawędki niezwiązane z 'techniczną stroną' forum Audi A6 / A7.
irwin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2017, 18:14
Lokalizacja: W-wa

Celiakia, z czym to się "je"

Post autor: irwin » 05 kwie 2017, 18:34

Lekarz specjalista-gastrolog nie podał mi jakichś bliższych, bardziej szczegółowych informacji. wiem tylko że cierpię na ta chorobę a ona jest związana z przewodem przewodem pokarmowym i nietolerancją pokarmową, na każdej wizycie dokładnie wypytuję o wszelkie kwestie związane tak z żywieniem jak i konkretnymi zaleceniami - ale więcej jak na razie dowiedziałem się z sieci. Zamierzam zmienić lekarza na innego, na razie szukam w sieci Zajrzałem sobie do paru poradni typu https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/usl ... listyczne/ ale ciężko wybrać mi kogoś bez znajomości tematu, samych lekarzy. Może jest tu ktoś z okolic W-wy i może polecić kogoś?
Co do literatury to czytałem coś tam na who i artykuły na temat tej dolegliwości (na who iris). Informacji tez czasem szukam w sieci na jakichś polskich stronach związanych z ochroną zdrowia, ale zwracam baczną uwagę kto sprawuje pieczę nad danym serwisem by mieć pewność, że informacje tam zawarte są pewne. Jednak im więcej czytam - tym mniej wiem, jednak nie mam czasu aż tak się w to wgłębiać.

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 05 kwie 2017, 19:14

irwin pisze:wiem tylko że cierpię na ta chorobę [...] jednak nie mam czasu aż tak się w to wgłębiać.
Twoj wybor :)
Ale na dietę uważaj...
Tak samo na różnych "magików" mogących zdiagnozować i wyleczyć metodami naturalnymi (np. biorezonansem :D )
BTW - chleb bezglutenowy tylko 10PLN za 5 kromek w Lidlu :(
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 36068.html
http://www.celiakia.pl/celiakia/

haribo.pl

Celiaka

Post autor: haribo.pl » 05 kwie 2017, 22:11

Celika -dokladnie ,czyli wszystko bez glutenu,,trzeba uwazac na chleb ,mąke ,itp.
Nic mącznego ,jedynie pokarmy z gumy guar,maki kukurydzianej,wedlina tez bezglutenu,w lidlu jak i w biedronce znajdziesz duzo rzeczy,w tym nawet pizze,uwaga takze na piwo -wodka poniewaz jest z pszenicy.

aleksander33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: aleksander33 » 09 kwie 2017, 18:58

Przy celiakii trzeba po prostu uważać na potrawy z glutenem. Zresztą teraz już jest sporo na sklepowych półkach jedzenia z oznakowaniem "bez glutenu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga