Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Błąd 00778 - problem z adaptacją czujnika kąta skrętu (G85)

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:26
Lokalizacja: Mława

Błąd 00778 - problem z adaptacją czujnika kąta skrętu (G85)

Post autor: Jacks » 02 lis 2016, 17:32

Witam,

mam wymienioną maglownicę (była Koyo - jest zregenerowana ZF). Po wymianie maglownicy po pokonaniu dłuższego dystansu (około 20 km) zapalały się kontrolki ESP i ABS, ale wynikało to z nieprawidłowego ustawienia kierownicy co jest oczywiste i powinno ustąpić po ustawieniu geometrii. Niestety po ustawieniu zbieżności, powyższe kontrolki zapalają się za każdym razem, raz po przejechaniu 100 metrów, raz po kilometrze. Czytałem wcześniej że może pomóc adaptacja czujnika skrętu G85, choć po ustawieniu zbieżności powinno samo ustąpić.
Podpiąłem więc niebieski kabelek pod złącze diagnostyczne, odpaliłem VAG COM 311.2 i wszedłem w sterownik ABS aby odczytać błędy oraz sprawdzić wskazania czujnika G85 oraz dokonać adaptacji czujnika (wg poradników Ross-Tech). Jedyny błąd jaki był zarejestrowany w sterowniku to:
Controller: 8D0 907 389 D
Component: ABS/ESP front D26
Coding: 06295
Shop #: WSC 02325
1 Fault Found:
00778 - Steering Angle Sensor (G85)
27-00 - Implausible Signal
Błąd skasowałem i przystąpiłem do sprawdzenia wskazań czujnika G85 w zakładce MEASURING BLOCKS - Grupa 005. Czujnik reagował na kręcenie kierownicą....przy kręceniu w lewo wskazał maksymalną wartość 517 stopni, natomiast kierownica skręcona w prawo wskazywała -512 stopni, więc chyba OK.

Ostatnim krokiem miała być adaptacja (choć nie wiem czy potrzebna w przypadku prawidłowych wskazań z czujnika), jednak pojawił się problem, ponieważ po wpisaniu loginu (w moim przypadku 07595) oraz CODE (06295) i przejściu do Basic Settings - Channel 004 uzyskałem komunikat

Kod: Zaznacz cały

ERROR: Group 004 Not Available
Czy w takim przypadku mam zły kabel (KKL niebieski) czy problem tkwi gdzie indziej ?

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 02 lis 2016, 19:36

żeby zrobic adapatacje czujnika musisz po kodowaniu wbić LOGIN 40168 i potem BAsic settings grupa 001

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga