Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[S6 C5]Problem z RNS-E

Car Audio
ODPOWIEDZ
siwysdz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2008, 00:28
Lokalizacja: łódzkie

[S6 C5]Problem z RNS-E

Post autor: siwysdz » 19 mar 2009, 21:01

witam niedawno zamienilem stare radyjko Navigation Plus na RNS-E pojechalem do Pana ktory mi to zamontowal w cenie radia,ale chyba do konca nie wie o co chodzi, mianowicie:

- w czasie podrozy powiedzmy co 30 min radyjko rozlacza sie na 0.5 sekundy ,tzn gasnie wyswietlacz radia ,glos i wyswietlacz miedzy zegarami i zaraz zaskakuje i gra dalej

- nie wyswietla mi RDS ani informacia o sciezce piosenki ze zmieniarki, dane z Navi pokazuje
kierunek itp

dodam ze na starym radyjku bylo wszystko ok

prosze o jakies podpowiedzi
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 mar 2009, 23:49 przez siwysdz, łącznie zmieniany 1 raz.
Opel Vectra GTS

siwysdz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2008, 00:28
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwysdz » 20 mar 2009, 01:49

Panowie pomozcie :-(
Opel Vectra GTS

siwysdz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2008, 00:28
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwysdz » 20 mar 2009, 19:19

witam nie mam licznika na canie nie mam bialych podswietlen , ale co jest nie tak ze navi pokazuje kierunek a RDS-u brak

a jak przeprowadzic to kodowanie mam kabel do kompa ale nie mam dobrego programu moze mi ktos przesle i wytlumaczy jak zrobic to kodowanie wagiem

pozdrawiam
siwysdz@interia.pl
Opel Vectra GTS

Awatar użytkownika
7agan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 15 lis 2008, 11:29
Lokalizacja: Mullingar/Ireland
Kontakt:

Post autor: 7agan » 22 mar 2009, 08:33

Zaraz czegos nie kumam.
Miales w oryginale RNSD i zmieniles na RNSE?
Pan pewnie po prostu podstawil jedno radio za drugie a tak to dzialac nie bedzie ze wzgledu na pewne róznice w sterowaniu.
Do RNSE potrzebujesz poprowadzic 2 dodatkowe przewody z liczników. Srodkowy szary wtyk pin 5 (CAN H) i pin 6 (CAN L) poprowadzic do gniazda zmieniarki w radyjku na pin 7 (can H) i pin 12 (CAN L). Potem to oczywiscie skonfigurowac vagiem.

Chyba ze sie myle to prosze o poprawe.
Obrazek

siwysdz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2008, 00:28
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwysdz » 22 mar 2009, 09:35

mialem navigation plus
cos tam podlaczal i zmienial ,zmieniarka i Bose dziala tylko rozlacza sie co jakis czas na 0.5 sek wtedy gasnie wyswietlacz radia i wyswietlacz na zegarach,i odrazu wszystko wraca do normy
info o drodze pokazuje mi na wyswietlaczu na zegarach , a RDS-u i info o sciezce piosenki i ktora plyta juz nie

ja sie kompletnie na tym nie znam takze prosilbym o jakies wskazowki ,moze jakies foto co i gdzie zamienic w tych kabelkach,oraz oczywiscie jak to skonfigurowac
dodam ze moje auto nie jest jeszcze na szynie CAN,ale dokupiony byl adapter w celu podlaczenia RNS-E

dziekuje i pozdrawiam
Opel Vectra GTS

siwysdz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2008, 00:28
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwysdz » 22 mar 2009, 16:56

a moze macie jakis programik i schemat kabelka to byscie mi podeslali na siwysdz@interia.pl bo ja mam tam jakis kabelek ale nie wiem czy on jest ok
Opel Vectra GTS

siwysdz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2008, 00:28
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwysdz » 23 mar 2009, 18:57

kabelek od kompa do laptopa

[ Dodano: 2009-04-06, 01:22 ]
witam mam pytanko odnosnie adaptera can bus do audi pojechalem do goscia ktory zmienil mi stare navigation plus na RNS-e dodam ze moje auto to audi S6 z 2000r , zalozyl mi przejsciowki na kable (w aucie sa dwie wtyczki) polaczyl to wszystko z radiem i niby gra, ale co jakis czas na pol sekundy radyjko sie rozlacza i zaczyna grac znowu, nie dziala GALA , i nie ma informacji na fisie o RDS-ie ani o sciezce ze zmieniarki , info o navi pokazuje takze mam pytanko czy to jest brak tego emulatora z pana aukcji czy cos jest zle podlaczone , radio gasnie z wyjecie kluczyka i dziala jak przekrece ,wlaczajac swiatla podswietla sie
ale jak wlacze radio nie z kluczyka tylko z przycisku na odpalonym aucie to na 3 sekundy pokazuje na fisie ktora piosenka i ktora plyta

rozlacza sie co jakis czas na chwilke i znowu gra

nie ma gali

navi dziala bez zarzutu
wiec co brak adaptera czy zle kodowanie????
Opel Vectra GTS

Defacto
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2009, 16:51
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Defacto » 18 lip 2010, 20:37

Odswierze troche temat mam problem z Bose po dolozeniu RNS-E a mianowicie wywala blad w vagu "02005 - Coding Pin : No Communication " zauwazylem ze w adapterze ISO I do ISO II brakuje 7 pinu ktory jest opisany jako Pin BOSE. Czytalem na innych forach niemieckich Audi A4 i Audi TT ze trzeba ten pin podlaczyc tylko moje pytanie gdzie ??. Wiadomo RNS-e Pin 7 ale gdzie w instalacje samochodowa ??

Pozdrawiam Defacto

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga