Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.0 Tiptronic . Szarpie i ślizga na wstecznym po nagrzaniu

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
warhead92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2016, 00:55
Lokalizacja: Gdynia

3.0 Tiptronic . Szarpie i ślizga na wstecznym po nagrzaniu

Post autor: warhead92 » 19 maja 2016, 22:42

Na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowy na forum i z góry podziękować za zainteresowanie tematem . WITAM WSZYSTKICH ! :)


SAMOCHÓD :

Audi A6 C5 3.0 LPG + PB 220 KM Tiptronic 2003 r.

Opisze najpierw sytuacje. Od zawsze marzyłem o audi a6 c5 na full wypasie i taką wczoraj kupiłem . Niestety sprzedawca okazał się nie uczciwy i nie powiedział o jednej ukrytej wadzie która pojawia się dopiero po 25-40 minutach jazdy .

opis wady :

Samochód kiedy odpalam z rana pali na dotyk i przez około 20-35 min skrzynia chodzi IDEALNIE zarówno na wstecznym jak i na reszcie biegów ale niestety po krótkim czasie kiedy olej w skrzyni się nagrzeje komputer wywala błąd ( miga podświetlenie biegów na zegarach ) . Błąd nie wpływa na jazdę do przodu ponieważ skrzynia przerzuca biegi idealnie natomiast kiedy chcę wycofać to szarpnie MOCNO 3 x i dopiero potem rusza a w dodatku dziś zauważyłem ze jak cofam pod większą górę kiedy jest w trybie awaryjnym to wsteczny jakby się ślizga . ( Jak gazuje obroty rosną ale auto nie cofa ) .

Przed sprzedażą w skrzyni był wymieniony olej . Olej wymieniał brat osoby która mi sprzedała samochód i tu moje pytanie :

CZY UZUPEŁNIENIE OLEJU W SKRZYNI TO COŚ SKOMPLIKOWANEGO I MOGŁO BYĆ TAK ŻE ON NP. NIE MIAŁ POJĘCIA I WLAŁ ZA MAŁO OLEJU . ?

Jutro postaram się podjechać do jakiegoś warsztatu aby podpiąć go pod kompa .



Pozdrawiam i proszę sugestie . Może ktoś kiedyś miał taki przypadek .

Gość.

Post autor: Gość. » 19 maja 2016, 22:56

Może wlał niewłasciwy może go za mało ale może tez ci sprzedał z uwalonym koszem wstecznego.

EDIT:

Masz multitronic więc szajs-poczytaj na forum.

warhead92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2016, 00:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: warhead92 » 19 maja 2016, 23:14

Apophis pisze:Może wlał niewłasciwy może go za mało ale może tez ci sprzedał z uwalonym koszem wstecznego.

EDIT:

Masz multitronic więc szajs-poczytaj na forum.

Dziękuje za odpowiedz . Ja mam Tiptronic przecież... Koszt naprawy kosza orientacyjnie ? 1000 zł 2000 zł ? :(

Jaki powiem byc wlany olej ? on wlał PODOBNO zgodny z Katalogiem VW do skrzyni automatycznej.

Gość.

Post autor: Gość. » 19 maja 2016, 23:23

Masz w profilu FWD więc napęd na przód więc multitronic kolego.

warhead92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2016, 00:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: warhead92 » 19 maja 2016, 23:29

Apophis pisze:Masz w profilu FWD więc napęd na przód więc multitronic kolego.
Mam napęd na przód ale oznaczanie FWD mogłem wybrać z nie wiedzy. Z tego co wiem Multitronic nie ma możliwości przełączania biegów +- a ja mam taką opcje i w dodatku tez na kierownicy. Jeśli wprowadziłem w błąd to przepraszam .

Gość.

Post autor: Gość. » 19 maja 2016, 23:31

Masz multitronic. One posiadaja funkcje wirtualnych przełożeń. Więc kolego masz złoma którego reanimacja bedzie kosztowna. Tym wrąbał cie na mine z tym autem.

warhead92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2016, 00:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: warhead92 » 19 maja 2016, 23:43

FAK...Mam faktycznie Multi bo ma 6 biegów . Dlaczego te skrzynie są uważane za takie kiepskie ?

Gość.

Post autor: Gość. » 20 maja 2016, 11:16

Bo sa źle skonstruowane-->wyszukiwarka forumowa lub google opowie ci reszte. Ewidentnie nie odrobiłes lekcji przed kupnem i to twój bład. Auto masz do inwestycji i jak dla mnie bardzo trudno sprzedawalne.

lukirks83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2016, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Re: 3.0 Tiptronic . Szarpie i ślizga na wstecznym po nagrzan

Post autor: lukirks83 » 20 maja 2016, 11:33

warhead92 pisze:Na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowy na forum i z góry podziękować za zainteresowanie tematem . WITAM WSZYSTKICH ! :)


SAMOCHÓD :

Audi A6 C5 3.0 LPG + PB 220 KM Tiptronic 2003 r.

Opisze najpierw sytuacje. Od zawsze marzyłem o audi a6 c5 na full wypasie i taką wczoraj kupiłem . Niestety sprzedawca okazał się nie uczciwy i nie powiedział o jednej ukrytej wadzie która pojawia się dopiero po 25-40 minutach jazdy .

opis wady :

Samochód kiedy odpalam z rana pali na dotyk i przez około 20-35 min skrzynia chodzi IDEALNIE zarówno na wstecznym jak i na reszcie biegów ale niestety po krótkim czasie kiedy olej w skrzyni się nagrzeje komputer wywala błąd ( miga podświetlenie biegów na zegarach ) . Błąd nie wpływa na jazdę do przodu ponieważ skrzynia przerzuca biegi idealnie natomiast kiedy chcę wycofać to szarpnie MOCNO 3 x i dopiero potem rusza a w dodatku dziś zauważyłem ze jak cofam pod większą górę kiedy jest w trybie awaryjnym to wsteczny jakby się ślizga . ( Jak gazuje obroty rosną ale auto nie cofa ) .

Przed sprzedażą w skrzyni był wymieniony olej . Olej wymieniał brat osoby która mi sprzedała samochód i tu moje pytanie :

CZY UZUPEŁNIENIE OLEJU W SKRZYNI TO COŚ SKOMPLIKOWANEGO I MOGŁO BYĆ TAK ŻE ON NP. NIE MIAŁ POJĘCIA I WLAŁ ZA MAŁO OLEJU . ?

Jutro postaram się podjechać do jakiegoś warsztatu aby podpiąć go pod kompa .



Pozdrawiam i proszę sugestie . Może ktoś kiedyś miał taki przypadek .
olej do automatu to tylko z ASO, czytałem już posty Bart-S i on już wszystko dokładnie opisał co do oleju jaki ma być i kropka. Zamienniki oleju wcale nie mają takich właściwości jak ori pomimo że na opakowaniu te same parametry. Poszukaj posty bart-s i wszystko będzie jasne
do samego końca, mojego lub jej :)

warhead92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2016, 00:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: 3.0 Tiptronic . Szarpie i ślizga na wstecznym po nagrzan

Post autor: warhead92 » 20 maja 2016, 21:32

lukirks83 pisze:
warhead92 pisze:Na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowy na forum i z góry podziękować za zainteresowanie tematem . WITAM WSZYSTKICH ! :)


SAMOCHÓD :

Audi A6 C5 3.0 LPG + PB 220 KM Tiptronic 2003 r.

Opisze najpierw sytuacje. Od zawsze marzyłem o audi a6 c5 na full wypasie i taką wczoraj kupiłem . Niestety sprzedawca okazał się nie uczciwy i nie powiedział o jednej ukrytej wadzie która pojawia się dopiero po 25-40 minutach jazdy .

opis wady :

Samochód kiedy odpalam z rana pali na dotyk i przez około 20-35 min skrzynia chodzi IDEALNIE zarówno na wstecznym jak i na reszcie biegów ale niestety po krótkim czasie kiedy olej w skrzyni się nagrzeje komputer wywala błąd ( miga podświetlenie biegów na zegarach ) . Błąd nie wpływa na jazdę do przodu ponieważ skrzynia przerzuca biegi idealnie natomiast kiedy chcę wycofać to szarpnie MOCNO 3 x i dopiero potem rusza a w dodatku dziś zauważyłem ze jak cofam pod większą górę kiedy jest w trybie awaryjnym to wsteczny jakby się ślizga . ( Jak gazuje obroty rosną ale auto nie cofa ) .

Przed sprzedażą w skrzyni był wymieniony olej . Olej wymieniał brat osoby która mi sprzedała samochód i tu moje pytanie :

CZY UZUPEŁNIENIE OLEJU W SKRZYNI TO COŚ SKOMPLIKOWANEGO I MOGŁO BYĆ TAK ŻE ON NP. NIE MIAŁ POJĘCIA I WLAŁ ZA MAŁO OLEJU . ?

Jutro postaram się podjechać do jakiegoś warsztatu aby podpiąć go pod kompa .


Pozdrawiam i proszę sugestie . Może ktoś kiedyś miał taki przypadek .
olej do automatu to tylko z ASO, czytałem już posty Bart-S i on już wszystko dokładnie opisał co do oleju jaki ma być i kropka. Zamienniki oleju wcale nie mają takich właściwości jak ori pomimo że na opakowaniu te same parametry. Poszukaj posty bart-s i wszystko będzie jasne

Byłem pod kompem

Kod błedu to 17090 Czujnik położenia wyboru biegu ... Jakieś sugestie ? /

Według mechanika mam kupić używany mechanizm zmiany biegów

Obrazek

Mam już namierzoną taką samą lecz jest od silnika 2.5 Multi . Myślicie ze podpasuje ?

fosfinkel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:08
Lokalizacja: K-P

Post autor: fosfinkel » 27 cze 2016, 14:56

Troszkę może offtop ale ja bym nie pisał na forum tylko bym gościa wulgarnie podał do sądu. Sprzedał Ci ewidentnie samochód z uszkodzoną skrzynią - z wadą ukrytą. Teraz to już pewnie musztarda po obiedzie bo od zakupu minęło sporo czasu (dostałeś może fakturę?) ale ja z gościem który mi sprzedał z uszkodzoną przyrznią to się nie szczypałem tylko poleciałem na drogę sądową. Po 2 latach wygrałem i dojechałem gościa na prawie 10 tysięcy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga