Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[100 c4 2.5 tdi] podłączenie el. szyb

Elektryka
ODPOWIEDZ
kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

[100 c4 2.5 tdi] podłączenie el. szyb

Post autor: kazrafal » 16 mar 2009, 21:57

Panwie, zwracam się z prosbą o pomoc w podłączeniu el szyb. mianowicie kupiłem zestaw z innej audi c4 tzn klamki z przełącznikami i kablami oraz silniczk. Ja nie miałem el szyb, oraz poprowadzonej orginalnie instalacji do nich. Z kostki od silniczka wychodzą kable( 2 zielone cieńkie, 1 z czarnym paskiem, 1 cały zielony, ktore idą do kostki przy klamce) gruby czerwony z czarnym paskiem(pewnie plus) gruby brązowy (pewnie masa) cieńki czerwony z brązowym paskiem i cieńki biały z żółtym paskiem. Natomiast z kostki przy klamce wychodzi 5 kabli, 2 zielone które wchodzą do kostki od silniczka, 1 zielony z żółtym paskiem, 1 czerwony z brązowym paskiem i 1 biały z czarnym paskiem.
I teraz moje pytanie, co do czego podłączyć aby nic nie spalić? proszę o odp. typu: w kostce od silniczka ; gruby brązowy do masy, gruby czerwony z czarnym paskiem do plusa itd
spróbuje dodać zdjęcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

klesk1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:08
Lokalizacja: Opolskie, Kluczbork

Post autor: klesk1986 » 17 mar 2009, 00:19

Witam,

muszę Cię zmartwić, jak chcesz to zrobić porządnie to Ci brakuje kilku elementów.

Na początek planuję przejrzeć schemat jak to jest zrealizowane:
Obrazek

W poniższym linku kompletna wiązka elektryczna, niektóre elementy z niej już masz:
audi c4 szyby.pdf

Przede wszystkim brakuje Ci przekaźników od sterowania szybami (power window control module) oraz od domykania szyb (automatic window closing relay). Do tych przekaźników dobrze by było mieć podstawki wraz z wiązkami. Przekaźniki te montowane są w gniazdach pod plastikiem obok podpórki na nogę koło pedału sprzęgła.

Co do samego montażu to nie będzie łatwo, trzeba będzie pościągać parę plastików, poprzeciskać się przez gąszcz kabli i podłączyć to wszystko tak żeby się nie zjarało. W razie pytań pisz to postaram się pomóc.

kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: kazrafal » 17 mar 2009, 16:14

Serdeczne dzięki za odp. więc najpierw sprobuje zdobyć te przekażniki, a pozniej będę działał dalej..... pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga