Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Drgania podczas jazdy

Silniki benzynowe
Howard66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2014, 09:40
Lokalizacja: Włocławek

Drgania podczas jazdy

Post autor: Howard66 » 25 lut 2016, 19:05

Witam wszystkich. Otóż dzisiaj jadąc na odcinku z prędkością 110 auto dostało dziwne drgania które były wyczuwalne również pod pedałem gazu .W tym samym czasie na wyświetlaczu zaczął migac check .Zjechałek na bok odpaliłem auto ponownie i problem znikł. Zaznaczam że jeżdżę przeważnie po mieście i przy mniejszych prędkościach takiego czegoś nie doświadczyłem. Pamiętam jednak że jadąc kiedyś podobną prędkością również były drgania pod pedałem .Proszę o poradę co może być tego przyczyna?

Gość.

Post autor: Gość. » 25 lut 2016, 19:10

Pewnie po wyskoczeniu dzinxa przyczyne nakieruje nam zczytanie błedów <figielek>

Mario1418
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2016, 14:42
Imię: Mario
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Bar

Re: Drgania podczas jazdy

Post autor: Mario1418 » 10 wrz 2016, 00:05

Howard66 pisze:Witam wszystkich. Otóż dzisiaj jadąc na odcinku z prędkością 110 auto dostało dziwne drgania które były wyczuwalne również pod pedałem gazu .W tym samym czasie na wyświetlaczu zaczął migac check .Zjechałek na bok odpaliłem auto ponownie i problem znikł. Zaznaczam że jeżdżę przeważnie po mieście i przy mniejszych prędkościach takiego czegoś nie doświadczyłem. Pamiętam jednak że jadąc kiedyś podobną prędkością również były drgania pod pedałem .Proszę o poradę co może być tego przyczyna?


Witam.
Czu rozwiązałeś problem jeżeli tak to czy możesz podzielić się wiedzą co i jak , bo mam podobny przypadek

Howard66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2014, 09:40
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Howard66 » 10 wrz 2016, 09:02

Od tamtego czasu problem już się nie pojawił. Dałem więc sobie spokój. Ale z tego co wiem to takie objawy mogą również wskazywać na zużyte poduszki silnika więc tutaj bym najpierw zwrócił uwagę :)

Iceman2003
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 20:43
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Iceman2003 » 13 wrz 2016, 10:56

Howard66 pisze:Od tamtego czasu problem już się nie pojawił. Dałem więc sobie spokój. Ale z tego co wiem to takie objawy mogą również wskazywać na zużyte poduszki silnika więc tutaj bym najpierw zwrócił uwagę :)
Glupoty gadasz. Od kiedy to z powodu zuzytych poduszek zapala się check engine?

Obstawiam że stało ci się to jak jeszcze silnik nie zagrzał się do 90 st a jechales na gazie.

Upatrywałbym tu raczej problemu z ustawieniem gazu gdyż sam miałem podobny objaw, chlodny silnik, wyjazd na 2 pasmowke i jazda z predkoscia 120, silnik zaczal drgac, mrugac zaczal check engine.

Howard66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2014, 09:40
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Howard66 » 13 wrz 2016, 13:50


Iceman2003
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 20:43
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Iceman2003 » 14 wrz 2016, 09:27

Jak widzisz gość nie napisał czy to było przyczyną wiec można sobie spekulować.

Nie podpiąłeś pod komputer swojego to też możemy sobie spekulować.

Napisałem ci co u mnie było przyczyną gdzie miałem takie same objawy.

piterozos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 13 paź 2012, 12:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piterozos » 14 wrz 2016, 19:02

Podłączenie do kompa jest niezbędne. Jednak sam miałem prawie taki sam przypadek, szarpanie silnikiem, przy niskich bądź wysokich obrotach. Miganie ChekEngine oznacza poważny błąd w działaniu silnika. W moim przypadku był to problem lejącego wtryskiwacza, innym razem po rozgrzaniu silnika inny wtryskiwacz potrafił się zawieszać. Z tego co widać zawsze dotyczył to wtryskiwacza. Wziąć pod uwagę trzeba że jest to błąd typu "MisFire" czyli wypadających zapłonów. Może także dotyczyć cewki bądź świecy, jednak najczęściej są to wtryski. Jak podłączysz VCDS to jest tam sekcja w silniku dotycząca konkretnych cylindrów i MisFire, tam sprawdzisz którego cylindra to dotyczy.

Mario1418
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2016, 14:42
Imię: Mario
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Bar

Post autor: Mario1418 » 14 wrz 2016, 22:02

piterozos pisze:Podłączenie do kompa jest niezbędne. Jednak sam miałem prawie taki sam przypadek, szarpanie silnikiem, przy niskich bądź wysokich obrotach. Miganie ChekEngine oznacza poważny błąd w działaniu silnika. W moim przypadku był to problem lejącego wtryskiwacza, innym razem po rozgrzaniu silnika inny wtryskiwacz potrafił się zawieszać. Z tego co widać zawsze dotyczył to wtryskiwacza. Wziąć pod uwagę trzeba że jest to błąd typu "MisFire" czyli wypadających zapłonów. Może także dotyczyć cewki bądź świecy, jednak najczęściej są to wtryski. Jak podłączysz VCDS to jest tam sekcja w silniku dotycząca konkretnych cylindrów i MisFire, tam sprawdzisz którego cylindra to dotyczy.
Witam podepne sie do tematu, gdyż miałem podobne objawy jak w trasie mi sie to przytrafiło zatrzymałem sie odpaliłem silnik i problem znikł czasami powracając a po podpięciu vcds
000772 - Cylinder 4
P0304 - 006 - rozpoznane wypadanie zapłonów - Sporadyczny

Awatar użytkownika
ratchet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2014, 15:39
Moje auto: S6 Plus C4
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Wrocław

Post autor: ratchet » 15 wrz 2016, 12:52

a propo poduszek to mogą dawać objawy dziwnych wibracji ale te w 2.4 nie maja czujników i błędu nie dostaniemy, wymianiałem swoje bo drżał pedał sprzęgła, szczególnie gdy docisk zaczynał łapać i wibrował drążek zmiany biegów. Pare razy auto wpadło w rezonans na autostradzie (jazda na tempomacie). Po wymianie drgania ustały.

P.S.
kupowałem lemfordery ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga