Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BAU 2.5 179 KM] 2 dni auto i nie odpala BAU

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
turkish
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2016, 22:02
Lokalizacja: Piła

[ BAU 2.5 179 KM] 2 dni auto i nie odpala BAU

Post autor: turkish » 14 lut 2016, 19:01

Witam mam problem kupilem swiezo auto i po 2 dniach przestal odpalac. Silnik chodizl dobrze na zimnmym odpalal pompa ponoc byla regererowana przez poprzedniego wlascieciela. Duzo czytalem na forum i nie wiem czy to pompa czy czujnika G20. Objawy są takie generalnie nie odpapal mi na dotyk tzreba bylo pokrecici z 5s ale nie wiem moze te silniki tak maja...to moja pierwsza V6. Kontrolki zadne mi sie nie palily krecilem go dlugo z 4 razy i zapalil ale zeczela mi sie swiecic i mrugac kontrolka swiec silnik chodizlwylaczylem go i juz nie zapalipil bo jak krecilem aku padl. Jak przekercam stacyjke nie mruga mi kontrolka swiec wszystko okej. PRzyjechal kolega z komputerem byly jakies 3 bledy 1441 czujnik braku paliwa niezrozumialy sygnal i jakies dwa cos z odciecieem immobilajzera i ajkies jeszzce wykasowal odpalilna plaka odrazu ale po jakims czasie zaczela mrugac kontrolak swiec podlczyl znow pod kompa i wywalalo tylko blad 1441 czujnik braku paliwa i wdac ze idzie powietrze z paliwem do pompy auto chwile pochodzilo i zaczal dochodzic dzwiek z pompy takie bzyczenie i wylaczylem motor. Sprobuje odpowietrzyc uklad i popsrpawdzac przedowy jak nie da to nic zajme sie czujnikiem w baku mam pyatnie czy popmpa wtryskowa mogla mi sie uszkodzic???

Awatar użytkownika
Spark
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2015, 00:31
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: Spark » 14 lut 2016, 19:10

Mogła

ViperShooter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ViperShooter » 14 lut 2016, 19:33

Po pierwsze to na twoim miejscu bym zwrócił samochód. Na podstawie K.C masz prawo odstąpić od umowy kupna jeśli właściciel nie wspomniał o usterce pompy przy zakupie i nie odnotował danej usterki w rubryce UWAGI. Jeśli chcesz go zostawić to, zajmij się odpowietrzaniem pompy i zobacz czy jest poprawa, jeśli nie będzie poprawy to niestety VP44 na stół i regeneracja... Jeśli ktoś sprzedaje takie auto jak 2.5 TDI BAU i twierdzi, że regenerował pompę to... na pewno tego nie robił, a raczej wskazał powód sprzedaży auta.

turkish
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2016, 22:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: turkish » 14 lut 2016, 20:31

Jutro zabieram sie za odpowietrzanie ukladu paliwowego zmienie filtr paliwa jesli usterka nie zniknie pisze pismo o odstapieniu od rękojmi z KC art. 556. Sprzedawca auto kupil w wrzesniiu i nie przerejetrowal na siebie twierdzil ze z braku czasu i kupil model nowsza 2.7TDI stala na posesji zrobil nia 13tys km zmienil rozrzad napisal nawet oswiadczenie. Poprzedni walsciciel mial auto 4 lata i mowil mu ze popmpre regernowal i rzeczywiscie jest na niej naklejka Bosch center Wachowiak Krotoszyn. Auto jezdizlo ale widocznie cos ukryl skoro auto po 2 dniach sie rozsypalo...Czyli jak odpowietrze i dalej nie bedzie odpalal bez plaka to pompa??

kowal51
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 07 wrz 2013, 17:09
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: kowal51 » 15 lut 2016, 15:39

turkish pisze:Witam mam problem kupilem swiezo auto i po 2 dniach przestal odpalac.
Jeżeli kupując auto miałeś w prezencie np 3/4 zbiornika paliwa które w jakimś stopniu "wyjeździłeś" to może warto dolać i odpowietrzyć (bez plaka).
turkish pisze:i wywalalo tylko blad 1441 czujnik braku paliwa

Sprawdzenie i ewentualna naprawa : http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=85099
turkish pisze:Czyli jak odpowietrze i dalej nie bedzie odpalal bez plaka to pompa??
Nie, nie jest to jednoznaczne. Zapowietrzanie może pochodzić od w/w błędu.
Jeżeli uda Ci się wyeliminować błąd / prawidłowo odpowietrzyć to żeby cokolwiek powiedzieć na temat pompy VP44 wypada wykonać logi 000,001, 004 ,018 Statyczne i Bs 004 (i pokazać np. na forum) . Przy okazji logowania może warto wykonać resztę statycznych i BS -ów (oczywiście pod warunkiem że uda Ci się odpowietrzyć/ odpalić i rozgrzac silnik do odpowiedniej temperatury ).
turkish pisze:dalej nie bedzie odpalal bez plaka to pompa??

Plak zapewne doskonale pomoże pompie w skróceniu "życia"/drogi do serwisu.

ViperShooter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ViperShooter » 15 lut 2016, 18:16

Zastanawia mnie jedno. Napisałeś, że miał na posesji C6 2.7 TDI. Po co więc ktoś kupuje auto za kilka tys z ryzykownym silnikiem, gdy stać go na model nowszy za kilkadziesiąt...
Sprzedawca ew. coś kręci. Dziś problem z pompą a jutro nie wiadomo co jeszcze.

turkish
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2016, 22:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: turkish » 19 lut 2016, 09:18

Okazało sie ze jest przetarty przewod paliwa do pompy dlatego łapał powietrze, odpala auto teraz ale okazuje sie ze nie chodzi jak nalezy nie reaguje tak gaz...

ViperShooter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ViperShooter » 20 lut 2016, 21:27

Podepnij VAG i zrób logi statyczne i dynamiczne wstaw na forum do interpretacji. Z nich można bardzo dużo się dowiedzieć.

turkish
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2016, 22:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: turkish » 28 lut 2016, 18:55

Niestety nie mam VAG'a kiedys grzebalem w VAGu ale nie umiem robic logow, mam zamiar soobie kupic VAGa wczesniej mialem Polski VAG 2.5. Wymienili węzyk od pompy bo byl przetarty rozebrali pompe wtryskowa i zregenowali ja, tłoczek byl zatarty ponoc koszt lączny okolo 1200zł. Mialem dzisiaj odebrac auto ale rano nie odpalil za 1 razem gdzies dalej sie zapowietrza...

[ Dodano: 2016-02-28, 18:55 ]
Przewod paliwowy wymieniony, pompa zrobiona swiiece wymienione i 4 dzien jezdze auto odpala normalnie i chodzi dobrze. Dzieki za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga