Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Podnośnik szyby elektrycznej- otwieranie szyby na kilka razy

Elektryka
ODPOWIEDZ
Luke_Ventura
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2016, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Podnośnik szyby elektrycznej- otwieranie szyby na kilka razy

Post autor: Luke_Ventura » 20 sty 2016, 12:56

Drodzy!
Szukalem dlugo, ale ostatecznie nie znalazlem. Problem wystepuje zarowno przy otwieraniu jak i zamykaniu szyby. Naciskam guzik, szyba zjezdza o ok. 5-7 cm i sie zatrzymuje. Dopiero kolejne wcisniecie guzika powoduje odsuniecie o kolejne 5-7 cm i tak kilka razy trzeba guzik naciskac, zeby szybe opuscic lub podniesc. Nie byloby to mocno uciazliwe, gdyby dotyczylo kazdej innej szyby, ale z uwagi na to, ze tej wlasnie uzywam najczesciej, problem urasta do skali gigant.
Rzeczy, ktore mozna wykluczyc to pamiec krancowych polozen. Umiem je zapamietywac bo to moja nie pierwsza A6 C5. Problem wystepuje rowniez wtedy kiedy zamykam szyby guzikiem na pilocie i trzymajac dluzej kluczyk przy zamykaniu zamkiem w drzwiach. Moze ktos z Was mial taki przypadek i zna rozwiazanie... Bede wdzieczny za pomoc. Poki co przychodzi mi do glowy jedynie wymiana silnika w podnosniku.
I jeszcze jedno. Szyba chodzi w prowadznicy bardzo lekko, nic sie nie blokuje i nic nie jest krzywe.
L.

Don't try to catch quattro in the snow...

proboschcz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 01 paź 2012, 21:54
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: proboschcz » 23 sty 2016, 14:46

Wymien slizgi, nasmaruj prowadnice i bedzie ok.
Możesz wymienić cały mechanizm szyby- ja tak zrobiłem ze 2 lata temu i smiga do dziś.

U mnie było tak samo jak u Ciebie. Silnika nie ruszałem - wywaliłem mechanizm bo nie chciało mi sie bawić ze slizgami.
Wydaje mi sie że silnik ma jakieś zabezpieczenie przed przeciążeniem, więc jak zamykasz/otwierasz szybę z guzika a silnik wyczuje opór mechanizmu to odcina sygnał z panelu sterowania szybami, co skutkuje otwieraniem/zamykaniem szyby ,, na raty"

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga