Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2.8 quattro avant obnizenie (-30) jakie sprezyny i amorki?

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
szachu13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2015, 20:33
Lokalizacja: Zgorzelec

2.8 quattro avant obnizenie (-30) jakie sprezyny i amorki?

Post autor: szachu13 » 15 paź 2015, 13:17

Witam.
Planuje obnizenie swojego samochodu + ladna felga 17' albo 18'. Na poczatku chcialem dodac, ze nie chcialbym zbytnio stracic na konforcie. Jezdzilem juz samochodami na glebie i wiem, ze im nizej tym wieksza taczka. Logiczne. Chcialbym nieznacznie obnizyc autko okolo 3cm. Z tego co sie orientuje przy takiej zmianie wystarczy wymienic sprezyny i nie trzeba ingerowac w amorki. Ale czy na pewno? Czy mniejszy skok nie wplywa negatywnie na zywotnosc amortyzatowor? Czytalem rozpiske z dopuszczalnym obcizeniem na os przednia i tylnia i... Czarna magia :P Co to standardowych sprezyn to wiekszej filozofii nie ma ale jak dobrac te obnizajace? Dodam, ze mam z tylu butle z gazem i na tyl chcialbym jakies mocniejsze na tyl... Czy ktos moz mi cos doradzic? Jakies info? Katalogi? Gdzie szukac i jak?
Pozdrawiam Krzysiek.

[ Dodano: 2015-10-15, 13:17 ]
Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi. Takiego ogromnego zaangazowania i pomocy sie nie spodziewalem.

krts
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 159
Rejestracja: 23 lut 2013, 15:27
Lokalizacja: piaseczusets

Post autor: krts » 15 paź 2015, 20:52

najłatwiej -30 uzyskać na sprężynach obniżających ale jak sam piszesz wpływa to na ich żywotność dlatego warto poszukać amortyzatorów o niższym skoku z zawieszenia 1BE badź 1bv
poszukaj sobie w Etce jakie oznaczenia powinny mieć amortyzatory wraz ze sprężynami oraz porównaj z tabliczką w bagażniku jakie masz obciążenie na aucie. mozesz śmiało 2 cm obniżyć zawieszeniem 1BE

michalwruszak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 08 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post autor: michalwruszak » 16 paź 2015, 12:13

Eibach Pro-Kit będzie napewno ciekawą opcją , producent dopuszcza jazde na standardowych amortyzatorach przy zastosowaniu takiego zestawu .

Awatar użytkownika
szymonc666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2015, 13:32
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: szymonc666 » 26 sty 2016, 20:21

Witam Panowie
podepnę się troszkę pod temat. Mianowicie, obecnie moje a6 stoi wysoko jak koza. Poszukuję właśnie dobrego koła 18" na lato, ale jednocześnie muszę położyć delikatnie jakieś 3-4 cm niżej auto żeby to wyglądało.
Ogólnie chyba jest problem przez to quattro, gdyż zestawów jako tako brak.
Może Wy pomożecie, jakieś adresy sklepów, informacje. Oczywiście mogę podać VIN, jeśli komuś mogłoby to pomóc w czymkolwiek.
Chodzi mi o delikatne obniżenie, a nie ekstremalną glebę.

;)

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 26 sty 2016, 22:11

Pozdrawiam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga