Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALT 2.0 130KM] Problem z temperaturą

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Karolus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 26 maja 2008, 18:41
Lokalizacja: Podkarpacie

[ALT 2.0 130KM] Problem z temperaturą

Post autor: Karolus » 16 wrz 2015, 09:10

Witam.
Panowie i Panie - mam problem z temperaturą.
Otóż skakała mi ostatnio od 65 do 90. Teraz nawet się nie podnosi. Jeżeli chodzi o termostat - tak biorę to pod uwagę.
Ale mam parę pytań.
1. Po odpaleniu auta zaczynają chodzić wentylatory na 2 bieg (duży na pewno) - usterka? Czujnik? Który odpowiedzialny?
Pytam ponieważ na króćcu zaraz za silnikiem czujnik 4 pin wymieniony na nowy a dolny od chłodnicy nie daje mi spokoju - od czego on jest i za co odpowiedzialny?
2. Jeżeli termostat uwalony to jakie są szanse aby wymienić sam termostat bez obudowy? Czy nie bawić się i kompletny z obudową? I ta grzałka, czujnik w obudowie - do czego i za co odpowiedzialna?
3. Która drogą najlepiej się dostać do niego? Góra, dół? O co zadbać, wykręcić aby sobie ułatwić?
4. Po zagrzaniu auta górny wąż chłodnicy gorący, dolny letni jakby zagrzany od chłodnicy i powietrza chodzącego wentylatora...

Nadmienię że wszystko było ok, zaczęła wariować wskazówka temperatury, podłączyłem pod kompa i wyskoczył błąd czujnika. Wymieniłem ale wskazówka dalej wariuje...

Pomóżcie Koledzy bo nie chce pół auta wymieniać, w A3 podobną sytuację miałem, wymieniłem termostat a okazał się czujnik - po co iść w koszty i sobie roboty szukać...
Gdy uporasz się z problemem napisz o tym. Ci, którzy Tobie pomogli bedą mieć satysfakcję. Ci, których spotka podobny problem, bedą mieć gotową odpowiedź...

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 16 wrz 2015, 13:58

wenty chodzą cały czas? jeden jest od klimy więc jeśli masz załączoną to on będzie pracował. jeśli chodzą oba to wtedy sprawdź czujnik w chłodnicy. wydaje mi się, że wenty powinny się załączyć jeśli temp. w chłodnicy pójdzie do góry czyli czujnik w chłodnicy do sprawdzenia. odłącz kostkę to wenty powinny stanąć jeśli mam rację. tak czy inaczej raczej termostat do wymiany bo bez względu na pracę wentylatorów to on powinien utrzymać stałą temperaturę. możesz jeszcze sprawdzić jak wyglądają wskazania temperatury na kompie bo czujniki nawet nowe często były wadliwe, temperatura podawana na komputer i na zegary powinny się pokrywać jeśli jest inaczej to wina czujnika. zrób też test zegarów aby wykluczyć padający silniczek krokowy w zegarze temperatury.

krzysiekml
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 185
Rejestracja: 03 paź 2012, 22:06
Lokalizacja: mlawa
Kontakt:

Post autor: krzysiekml » 16 wrz 2015, 21:03

sprawdz a raczej wymień g63 i sprawdz vag-em w liczniku po nocy jaką temp. widzi czujnikg2/62,odpal auto i rozgrzewaj do 90stC i obserwuj wskazania czy płynnie rosną wraz z rozgrzewaniem
i jak kolega wyżej pisze,test wskazników też wiele wyjaśni.
termostat sobie daruj puki co

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 17 wrz 2015, 21:21

możęśz też sprawdzić klimatronikiem kanał 57 temp dla ecu
kanał 58 temp dla zegarów
wywołanie wskazań przycisnąć jednocześnie przycisk obieg zamknięty i przycisk strzałkę do góry zmiana kanału lewy + -

Karolus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 26 maja 2008, 18:41
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Karolus » 03 paź 2015, 09:50

więc...

Jeżeli o kody climatronic chodzi u mnie to nie te kanały co podałeś. U mnie 34 bodajże pokrywa się z deską rozdzielczą.
35, 36 i 37 też temperatura i takie same - oscylują do 90 'C

Czujnik dolny wymieniony - VAG nie pokazuje żadnych błędów.
Auto na postoju grzeje sie do 90'C, wskaźnik też elegancko. Po przejechaniu kilku km opada - jak temperatura na climatronic (kod 34)
Dolny wąż gorący. Wiem wiem, czujniki brak błędów - dobre. Pozostaje termostat.

Czyli najgorsze aby się dostać...
Aha - test wskaźników OK
Pozdrawiam i poinformuje jak zrobię.

[ Dodano: 2015-10-03, 09:50 ]
wymieniony termostat - wszystko wróciło do normy...
Gdy uporasz się z problemem napisz o tym. Ci, którzy Tobie pomogli bedą mieć satysfakcję. Ci, których spotka podobny problem, bedą mieć gotową odpowiedź...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga