Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Moge wywalic ten środkowy tłumik

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Moge wywalic ten środkowy tłumik

Post autor: blackstr8 » 30 lip 2015, 11:47

witam,panowie,pękła mi ze starości rura wchodząca w tłumik środkowy,pewnie da się to pospawać choć część rury została w środku ale to miejsce gdzie najbardziej pracuje wiec wątpię ze długo to wytrzyma..wiec pytanie jak w temacie mogę wywalić ten środkowy tłumik,do kupić rury i do sztukować tak żeby bezpośrednio łączyło się już z dalszą częścią i tłumikiem końcowym? na przeglądzie nie będą się czepiać a co najważniejsze nie będzie spadku mocy po takim zabiegu? ten środkowy tłumik to i tak już pewnie wypalony ze starości a inwestować we wszystko nowe nie ma sensu..


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12f ... 940f2.html
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 30 lip 2015, 13:54

Na pewno będzie głośniej, a co do przeglądu to zależy od głośności i diagnosty. Poza tym nic nie powinno się dziać.

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 30 lip 2015, 14:19

Aha w ten sposób no to ok,najwyżej przed wyrzuceniem podłącze i sprawdzę czy nie przekracza dopuszczalnych dB. ewentualnie wymienić jeszcze tłumik końcowy bo tam pewnie tez już tylko przelot.
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 30 lip 2015, 14:43

Wytnij srodkowy i wrzuc 2x strumiennice ja tak mam u siebie i jest spoko fakt jest troszke glosniej ale w granicach rozsadku. Strumiennice po 50/60 zl znajdziesz w sklepach a na allegro podejrzewam jeszcze taniej.

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 30 lip 2015, 15:51

ok a pamiętasz może jaka tam średnica idzie w tych strumienicach?55? dwa jak podwiesiłeś wydech końcowy bo z tego co widzę to właśnie środkowy go trzymał w poziomie a tak wisi na tych dwóch uchwytach. aha i w quatro masz chyba podwójne wyjście wiec u mnie z tych dwóch strumienic trzeba by było zrobić przejście w jeden wydech.
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 30 lip 2015, 16:33

Podwieszone w sposob taki ze do tych stumiennic przyspawane zostaly haki te co masz na srodkowym tlumiku wycinasz ustawiasz tak zeby rowno na gumie wisialo i spawasz do strumiennicy ten haczyk. A no tak sorki nie spojrzalem ze masz bez q. A wez fotke wrzuc jak idzie od katow i pozniej od srodkowego do konca. U mnie w srodkowym byly dwa wloty od przodu i dwa z tylu do koncowych tlumikow a w 2.4 to niewiem jak jest w sumie nie widzialem od spodu. Ale srodkowy powinien byc b.podobny

[ Dodano: 2015-07-30, 16:33 ]
Mysle ze taka strumiennica ze zdj ta srodkowa rozwiaze Twoj problem niewiem jaka cena ale jak masz do koncowego jedna rure to puscisz podwojnym w strone katow a pojedynczym w strone koncowych i malina tylko musisz znalesc taka zeby byl przeplyw w strone tego pojedynczego wylotu strzalka bedzie w ktora strone ma leciec ogien :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 30 lip 2015, 16:55

Kurde jednak w nie świadomości żyłem albo uwagi nie zwracałem,to jednak idzie podwójnie i zaraz za katal. łączy się w jedną przed środkowym katem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/199 ... 1c126.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/767 ... 7c706.html i później wychodzi już pojedynczo tak jak na zdjęciu w pierwszym poście i leci nad belka aż do tłumika końcowego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f97 ... 8419e.html ..sory za foty ale bez kanału nic lepszego nie ogarnę he <rotfl> suma sumarów ten co jest zaznaczony strzałka powinien być ok koszt chyba 100zl tylko chyba wlot 55 a wylot 60..no chyba ze walnąć dwie mniejsze albo przerobić na tym łączeniu żeby szlo na dwie i później na jedna hehe swoja droga te dwie rurki przed środkowym katem to co to jest?
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 30 lip 2015, 17:34

Kurde te foty takie magiczne :D no ale z tego co widze do srodkowego wchodzi jedna pojedyncza i wychodzi tez jedna do koncowego a wiec wywalasz srodek zamiast srodka wrzucasz strumiennice pojedyncza nawet tylko zmierz wlot od przodu i wylot do koncowego wytniesz srodek wstawisz strumiennice i bedzie ok. U mnie wgl inaczek wszystko idzie.

[ Dodano: 2015-07-30, 17:34 ]
A srodkowy jak idzie? Wzdluz auta czy jest w poprzek bo z tych zdjec nie bardzo ogarniam :)

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 30 lip 2015, 17:40

hehe będę gdzieś na kanale to strzele lepsze,dla potomnych hehe..no tak bo masz w quatrochu he ,niby wszystko już jasne tylko coś nie czaje z tym wycięciem środka? to to strumienice wwalić w starego kata dla nie poznaki czy jak? <lol> w poprzek
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 30 lip 2015, 17:57

Dobra juz sprwadzilem idzie w poprzek auta czyli bedziesz musial wywalic srodek i jak sie uda jakos po skosie przyspawac strumiennice w co watpie ze sie uda ale lepiej byloby jakbys dal dwa kolanka o odpowiednich katach i umiescis strumiennice w poprzek jak tlumik teraz masz i kolankami to polaczyc i by bylo git wiecej spawania ale by estetycznie bylo.

[ Dodano: 2015-07-30, 17:52 ]
Te kolanka cos takiego dobierasz odpowiedni kat i srednica pod strumiennice wlot i wylot spawasz wszystko razem laczysz z rura i koncowym tlumikiem i masz po robocie drogo Cie nie wyniesie a nowy tlumik kosztuje napewno troche uzywanego sie nie opyla moim zdaniem.

[ Dodano: 2015-07-30, 17:57 ]
Tak jak Ci idzie srodkowy tak zrob laczenie strumiennica w poprzek dasz i polaczysz kolankami. Katy masz dwa zaraz na poczatku wydechu pozniej ida dwa takie male przelotowe tlumiki i laczenie w jedno az do srodkowego tego co masz w poprzek auta ten wielki :) wywalasz srodkowy do rurki dajesz kolanko do kolanka strumiennice do strumiennicy kolejne kolanko zeby polaczyc z koncowym spawasz i po sprawie a zamiast tego srodkowego dasz tak samo w poprzek strumiennice.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 30 lip 2015, 17:58

No ok to wygląda mniej więcej tak,końcowy mam trochę inny http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b74 ... ce73d.html wiec wywalam ten środkowy,wstawiam strumienice łączoną tymi kolankami i po sprawie,chyba ze czegoś nie zaczaiłem,chyba za duży zanik alkoholu w organizmie he
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 30 lip 2015, 18:06

Dokladnie tak... Srodek out i w jego miejsce strumiennica najlepiej z tymi kolankami bedzie bo po skosie chyba nie dasz rady tego dobrze polaczyc. Kwestia dobrania odpowiedniej strumiennicy i kolanek. Jak cos ukleisz to wrzuc fotke :)

Awatar użytkownika
blackstr8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2011, 15:45
Lokalizacja: podlasie/Biały

Post autor: blackstr8 » 30 lip 2015, 18:09

Ok to trochę zajmie a raczej przyszły tydzień już będę to ogarniał bo trochę innej roboty mam z nim,no ale zrobione będzie bo i tak na try tytce wydech wisi hehe dzięki za pomoc,piwo ze mnie i plus na forum;)
Nigdy nie wymuszaj pierwszeństwa, ani nie zajeżdżaj drogi starszemu samochodowi. Tamten gość prawdopodobnie nie ma nic do stracenia.

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 30 lip 2015, 18:14

Dziekowka <okok> jak cos to wrzucaj fotki. Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga