Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Tempomat po przekladce z multi na manual

Elektryka
ODPOWIEDZ
rek1n82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 22 lut 2013, 06:31
Lokalizacja: Luban

Tempomat po przekladce z multi na manual

Post autor: rek1n82 » 11 cze 2015, 08:38

Witam
Mam pytanie. Przerabiał ktoś temat tempomatu po przekładce z multi na manual?
Jestem na etapie przekładki skrzyni i czujniki jakie dostałem w komplecie z pedałami są inne niż moje. W etce znalazłem ze stosowane były do silnika z gazem na linkę a ja mam tzw. e-gas. Czujnik od hamulca ja mam 1 czteropinowy a tam były 2 dwupinowe w tym jeden z wyjściem na podciśnienie. Czujnika sprzęgła nie miałem, bo wiadomo automat, a tam jest dwupinowy z e podciśnienia i teraz nie wiem jak ten tempomat właściwie działa. Czy obsługiwany jest przez czteropinowy hamulca czy jakiś inny którego nie mam sprzęgła.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 11 cze 2015, 08:51

zostawiasz ten swój czteropinowy od hamulca , musisz tylko dołożyć czujnik sprzęgła ( te z podciśnieniem do wywalenia )

rek1n82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 22 lut 2013, 06:31
Lokalizacja: Luban

Post autor: rek1n82 » 11 cze 2015, 08:57

czujnik sprzęgła z podciśnieniem tez do kosza? Innego coś nie mogę znaleźć tzn są na allegro ale po nr wychodzi ze to do hamulca. Niebieski z malysza podejdzie? A wiesz może do którego pinu w ECU się podpiąć?

de_never
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 26 sty 2015, 23:49
Imię: Dawid
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 4.2 ARS 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: de_never » 01 lip 2015, 18:56

Jam mam AQD i tempomat, ten czujnik od sprzegla to proste on/off. wiec pewnie od pedalu hamulca tez bedzie dzialal. U mnie dziala to na takiej zasadzie, ze gdy mam wcisniete sprzeglo to go rozlacza, bo jak wyciagne wtyczke od czujnika sprzegla to pracuje jakbym mial wcisniete sprzeglo, czujnik sprzegla w manualu nie odpowiada tylko za tempomat ale dodatkowo za sterowanie zaplonem i zapamietywanie jakby obciazenie silnika przed wcisnieciem sprzegla, zeby nie bylo szarpniecia przy zmianie biegu. Wiec teoretycznie nawet jak nie masz zamiaru miec tempomatu to warto ten czujnik zainstalowac. Zobacz czy pasuja od hamulca, zeby je tam zmiescic i problem z glowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga