Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Osprzęt lamp xenon przed liftem a po lifcie

Elektryka
ODPOWIEDZ
dzanks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2009, 12:11
Lokalizacja: Kowalewo k/Szubina

Osprzęt lamp xenon przed liftem a po lifcie

Post autor: dzanks » 08 kwie 2015, 20:56

Tak sie składa, że po 3 latach wróciłem do a6 c5 2.8 v6 (auto wyjątkowo zadbane z niemiec za małe pieniądze ) i jestem w trakcie przerobienia przodu na poliftowy. Udało mi sie okazyjnie zakupić maskę i zderzak od polifta zderzak ze spryskiwaczami i całym osprzętem. W aucie jest fabryczny xenon D2S H1 - tak jest oznaczony na kloszach. Moje pytanie brzmi tak: Czy mogę zakupić lampy po liftowe gołe bez osprzętu i przełożyć całą instalację lamp ze środka (silniczek okablowanie oraz przetwornice i żarniki D2S) czy raczej muszę szukać całych kompletnych lamp z osprzętem. Tak przy okazji tylko dla potwierdzenia do przerobienia przodu na polifta potrzebne mi będą:
- maska kompletna (polift)
- zderzak kompletny (polift)
- lampy (polift)

Wyczytałem też na forum że pas przedni może zostać bo któryś kolega zakupił wydal kase niepotrzebnie, błotniki też mogą zostać.

Problemy występują z belką zderzaka poliftowego ale już belka została dopasowana do auta przed liftowego. Z góry dzięki za porady :)

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 08 kwie 2015, 21:21

Błotniki mają troszeczkę inne wycięcie na lampę.

Co do samej lampy wydaje mi się, że wystarczy jak przełożysz soczewkę z przesłoną powinno być OK.

dzanks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2009, 12:11
Lokalizacja: Kowalewo k/Szubina

Post autor: dzanks » 08 kwie 2015, 21:35

no właśnie z tym wycięciem na lampę przy błotnikach to też się zastanawiałem i wertowałem fora internetowe i kilka osób, które bawiło się w przerobienie przodu twierdziło że błotniki mogą zostać a różnią się tylko otworem na kierunkowskaz boczny - teraz dałeś mi do myślenia z tymi błotnikami..... :)

soczewka z przesłoną ??? hmm przed liftem jest sporo mniejsza :/

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 08 kwie 2015, 21:46

Faktycznie, zapomniałem, że przedliftowe soczewki są mniejsze. Pozostaje kupić całe lampy.
Co do samego błotnika to głowy nie daję i nie chcę upierać się przy swoim, wprowadzając w błąd. Kup lampy, wtedy zobaczysz czy wszystko pasuje.

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 08 kwie 2015, 22:13

Ja mam w Aucia lampy przedliftowe. Chociaż nie, jedna jest ori przedlift, druga była wymieniana na półlift? W sensie że kształt jeszcze przedlift ale już nakładka na kierunkowskaz jest.

Ale do rzeczy, poprzedni właściciel, z resztą forumowicz... Przerabiał reflektory na soczewkę poliftową. Wiem że lampy rozklejał i powiększał otwór żeby wsadzić projektor poliftowy :) Świeci to to ok.

janekfranek11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2013, 19:42
Lokalizacja: stagard

Post autor: janekfranek11 » 10 kwie 2015, 21:49

Błotniki są takie same , inny jest tylko otwór na boczny kierunkowskaz , robiłem niedawno taką zmianę jak ty masz w planach, u mnie wystarczyło (maska ,lampy, zderzak , belkę zderzaka zostawiłem starą ,ale musiałem ją trochę przerobić pod nowy zderzak )pas przedni został stary , wszystko pasowało bez najmniejszego problemu.

dzanks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2009, 12:11
Lokalizacja: Kowalewo k/Szubina

Post autor: dzanks » 16 kwie 2015, 10:30

Dokładnie błotniki i pas przedni zostają - już mam wszystko wstępnie spasowane. Odnośnie belki zderzaka jak przerabiałeś kolego ta belkę bo ja po prostu nawierciłem nowe otwory od odbojów ponieważ belka przed liftem posiada inny rozstaw otworów mocujących - czy jeszcze jakieś przeróbki są konieczne?????

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga