Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana oryginalnego radia Concert II na niefabryczne

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Amavett
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:01
Lokalizacja: Białystok

Wymiana oryginalnego radia Concert II na niefabryczne

Post autor: Amavett » 31 mar 2015, 09:25

Witam wszystkich! To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ;]

Do rzeczy,
Zbieram się do wymiany radyjka oryginalnego na coś nowszego (potrzebuję jedynie wyjścia na kartę SD albo gniazda usb) i stąd kilka pytań do doświadczonych użytkowników, na co powinienem zwrócić uwagę: rozmiar, moc itp? Z tego co zauważyłem przeglądając forum to jeden z kolegów zamontował nieoryginalne i wyglądało fatalnie bez zaślepek (fabryczne jest szersze od nieoryginalnych?). Ponadto ktoś mi mówił, że może być problem z zasilaniem bo w u mnie Blaupunkt zasila przód z radia a tył ze wzmacniacza w tubie.

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 31 mar 2015, 09:42

Lepiej sobie spraw emulator zmieniarki. Będziesz miał USB, SD, Aux i co tam jeszcze chcesz... MP3 też.

Wyprowadzasz emulatr z radia do schowka i masz dobry dostęp, bez przerabiania instalacji i problemów z instalacją radia.

Amavett
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Amavett » 03 kwie 2015, 07:35

Dzięki za pomysł, powiedz mi jeszcze tylko czy fabrycznie są otwory do pociągnięcia kabla do schowka/półki pod kierownicą czy trzeba będzie coś wiercić?

jabko_nb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 03 kwie 2015, 11:46

ja kupiłem emulator x car link ,jestem zadowolony ,prosty montaż .Czasem się zawiesi i pomaga mu tylko wyłączenie wtyczki zasilającej oraz sa znacznie różnice w poziomie głośności nagranych utworów a samym radiem FM - w głównej mierze zależny to od jakości nagranych kawałków.Tak to jest oki . Dodam ze mam podłączoną skrzynie basowa JBL-a pod ori radio i daje rady . Wada ori radia to taka ze mam mało ostawień do dźwięku a praktycznie żadnych .Ja zdecydowałem się bo bardziej mi zależało na stylistyce deski i tym żeby były komunikaty na Fisie i głos z navi .Jestem zadowolony , czysty ładny dziwek połączony z basem skrzynki ładnie się komponuje także mogę polecić .

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 03 kwie 2015, 14:18

Amavett, Nie mam zielonego pojęcia, bo nic nie wsadzałem do schowka, poza masą gratów :) Ale schowek da się łatwo wyjąć, więc zrobienie otworu w razie czego jest proste. Teoretycznie w schowku były montowane wyłączniki Poduszki pasażera na kluczyk, więc możliwe że jakiś otwór tam się znajduje.

Co do różnicy w głośności... no cóż, wszystko zależy jak został obrobiony plik :) Niestety MP3 jakości CD czy porządnego Winyla miało nie będzie nigdy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga