Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pomoc w doborze sprzętu car audio

Car Audio
ODPOWIEDZ
krychap
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: głogów
Kontakt:

Pomoc w doborze sprzętu car audio

Post autor: krychap » 21 lut 2015, 18:06

Witam

Na początku podkreślam że nie znam się na Car Audio. więc moje pytania mogą być "idiotyczne" za które z góry sorry :)

Mam takie pytanko chciał bym sobie zmienić głośniki jak i seryjne radyjko na jakieś inne.

Wybrałem sobie takie o:

Radio SONY MEX-N4000BT : http://allegro.pl/sony-mex-n4000bt-radi ... 73755.html

Głośniki Boschmann BM Audio Labs: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5056757850

I mam takie pytanko czy są może jeszcze jakiś głośniki z samym basem ??

Bo nie chcę ani skrzyni ani tuby w bagażniku .

I jeszcze jedno będę potrzebował wzmacniacz ? czy radio je pociągnie ??

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 21 lut 2015, 18:36

krychap pisze:Na początku podkreślam że nie znam się na Car Audio. więc moje pytania mogą być "idiotyczne" za które z góry sorry :)
Na wstępie proponuję więc zapoznanie się z materiałem z poniższego linku:
www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf
krychap pisze:Radio SONY MEX-N4000BT : http://allegro.pl/sony-me...5075373755.html
Osobiście nie kupiłbym tego radia. Modele Sony z niższych serii nie oferują niczego specjalnego, grają "płytko". W przedziale około 300zł, szukaj czegoś spod szyldu Alpine, Kenwood. Często nawet w najniższych modelach montują lepszej jakości podzespoły.
krychap pisze:Głośniki Boschmann BM Audio Labs: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5056757850
Montaż głośników coaxialnych, to jedna z najgorszych opcji. Tweeter (głośnik wysokotonowy) w nich zamontowany będzie grał w nogi. Druga kwestia to taka, że głośniki za kwotę w okolicach 100zł wcale nie będą lepsze od serii. Jeśli już chcesz zmieniać głośniki, trzeba wydać od 200zł wzwyż i kupić choćby najtańszy zestaw odseparowany (składa się z osobnych głośników nisko/średnio-tonowych, wysokotonowych i zwrotnic). Podstawową zmianą związaną z dokładaniem nowych głośników jest wygłuszenie drzwi, aby zapewnić im dobre warunki pracy, bez tego efekt będzie znikomy.
krychap pisze:I mam takie pytanko czy są może jeszcze jakiś głośniki z samym basem ??

Bo nie chcę ani skrzyni ani tuby w bagażniku .
Są... subwoofery czyli głośniki niskotonowe i niestety ich montaż wiąże się z tym, że muszą posiadać skrzynie o odpowiednim kształcie i litrażu, aby prawidłowo odtwarzały pasmo, które przenoszą. Inna kwestia to taka, że samo radio nie będzie w stanie zasilić takiego głośnika i potrzebny jest wzmacniacz.

Można uzyskać sporo niskich tonów - basu, głośnikami przednimi, ale jak już wspomniałem wcześniej, trzeba odpowiednio przygotować drzwi pod montaż oraz kupić porządne głośniki, które również w tym przypadku będą napędzane nie z radia, tylko ze wzmacniacza.

Podstawowa sprawa, czego oczekujesz po zmianach sprzętu, jaką kwotę możesz przeznaczyć na całość, bądź poszczególne komponenty i czy muszą być to nowe rzeczy?

Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłem Ci sprawę, starałem się pisać tak, żeby było to przystępne dla laika.
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
st.john
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 463
Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:28
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: st.john » 22 lut 2015, 14:21

yaszczur, bardzo dobrze wszystko zreferował. Co do radyjek to poszukałbym jeszcze w starszych JVC 24bitowych i Pioneerach z serii deh

p.s zapomniałeś o głośnikach typu midbass.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 23 lut 2015, 08:47

krychap, _link
Lektor.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga