Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

przedni zderzak

Nadwozie
ODPOWIEDZ
iFoundYou
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 03 sie 2014, 09:45
Lokalizacja: Wroclaw

przedni zderzak

Post autor: iFoundYou » 07 lut 2015, 08:32

Witam,

Czy czarny plastik od polowy zderzaka jest osobna czescia ktora mozna wymienic? Polamalem go sobie zjezdzajac z kraweznika ;( i troche slabo to wyglada...

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 07 lut 2015, 15:46

Niestety-to jest całość <uoee>

iFoundYou
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 03 sie 2014, 09:45
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: iFoundYou » 08 lut 2015, 17:52

Czyli lipa... dzieki za info :)

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 10 lut 2015, 11:27

iFoundYou, Tak jak wspomniał Kolega maro88 ta czarna dokładka jest częścią integralną zderzaka. Co z tym zrobić dużo zależy od tego w jakim jest on stanie - tzn jak dokładnie został uszkodzony?

Jeżeli mocno to wymiana na inny, natomiast jeżeli jest naderwany to możesz spróbować go pokleić.
Ja u siebie po zahaczeniu o krawężnik rozdarłem zderzak dokładnie na łączeniu obu elementów (pęknięcie około 30cm). Ściągnąłem zderzak i polutowałem zwykłą lutownicą pistoletową posiłkując się kawałkiem plastiku jako dawcę spoiwa. Lutowanie wykonałem jedynie od strony wewnętrzenej. Po tej operacji wybrałem się do znajomego lakiernika. Ten zmatowił połączenie i od wewnętrznej strony przykleił łatki na żywicę czy jakiś inny klej (nie pamiętam co to było) a z zewnętrznej strony pociągnął szpachlą (jakaś do plastikowych elementów). Całość prysnął w kolor (tak miałem u siebie).

Z takim zderzakiem jeżdżę jakiś czas, zrobiłem ponad 10kkm i nic nie odpadło - wszystko się trzyma. Jeżeli chcesz zostawić czarną dokładkę to można ją prysnąć strukturą.

Reasumując malować musisz czy to kupisz używkę czy też będziesz kleił nowy. Jeżeli masz jakieś źródło części na miejscu to popytaj o ceny, jeżeli nie to jesteś skazany na zakup przez net - a jak wiadomo nigdy nie wiesz co dostaniesz - w takim wypadku wolałbym kleić swój<okok>

iFoundYou
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 03 sie 2014, 09:45
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: iFoundYou » 11 lut 2015, 23:20

Oto naderwanie:
Naderwanie

A to po "naprawie"
naprawa

Wiem, że aż szczypie w oczy ale to szybka prowizorka, coby podczas jazdy nic więcej się nie oderwało. Poza tym to zawsze silikon który można oderwać. Planowałem podjechać na jakieś spawanie plastików ale niestety nie mam możliwości ściągnięcia zderzaka a to raczej będzie niezbędne...

Ogólnie kupując auto ten zderzak był już naderwany i również sklejony silikonem pomalowanym na czarno, wyglądało dosyć ładnie, oczy nie krwawiły.

kot919, mógłbyś wrzucić jakieś foto jak to u Ciebie wygląda?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 12 lut 2015, 07:07

Miałem dokładnie tak samo tylko z drugiej strony :) ... Zderzak mam cały z zewnątrz pomalowany w kolor to nie widać co i jak ... Z drugiej strony przeszkadza webasto i zbiornik plynu, nawet od kratki halogenu nie dojde bo są kierownice powietrza do IC :/ ... Z uwagi na niesprzyjajace warunki nie mam jak zrobić zdjęć - wymaga to odkreceniaosłony silnika ... Mogę coś zrobić jak już będzie cieplej, ale pewnie do tego czasu już to ogarniesz.

Ps. Ja ideałem swój 250km od domu - tymczasowo naprawilem go wkretem do metalu i srebrną taśmą <figielek>

iFoundYou
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 03 sie 2014, 09:45
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: iFoundYou » 12 lut 2015, 14:01

Chyba go zostawię tak jak jest. Na wiosnę znajdę nowy pod kolor i się wymieni. Osobiście podoba bardziej mi się przedlift z czarnymi plastikami na prograch i zderzakach :)

A takie pytanie jeszcze, czy zderzak tylni różni się jakoś w wersji lim i avant?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 12 lut 2015, 14:51

Tak ... Wygląda inaczej - fragment pod reflektorami i z tego co kojarzę szerokość klapy jest inna.

iFoundYou
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 03 sie 2014, 09:45
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: iFoundYou » 14 lut 2015, 16:13

Dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 14 lut 2015, 19:42

srebrny metalik ladnie wyglada caly w kolorze czyli te wszystkie plastiki w kolorze jak sa :) na ciemnym tego nie widac tak ale np na srebrnym juz widac osobiscie podoba mi sie bardziej cala w kolor srebrna akurat ale kazdy ma inny gust.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga