Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.5 TDI AAT] Brak mocy oraz kopcenie.

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
marf60
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2008, 10:40
Lokalizacja: Biała Podlaska

[A6 C4 2.5 TDI AAT] Brak mocy oraz kopcenie.

Post autor: marf60 » 24 sty 2009, 18:01

Witam. Auto do tej pory potrafiło zakopcić, ale tylko na wysokich obrotach, rzędu 3,5 - 4 tys przy wyprzedzaniu. Natomiast od paru dni czuję spadek mocy - przy przyśpieszaniu na 2,3 biegu jest moment kiedy silnik tak jakby się przydławił i za chwilę zaczyna ciągnąć. Do tego kopci już na niższych biegach jak się mu troszkę przyciśnie. Co może być przyczyną?

pawcio.75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:44
Lokalizacja: Elbląg

[C4 2.5TDI AAT] Brak mocy oraz kopcenie

Post autor: pawcio.75 » 25 sty 2009, 21:30

Siemka Koleżko.
Odziedziczyłem A6 od ojca i czasami pojawiają się takie objawy. Na razie zaczełem od sprawdzenia na komputerze. Wydałem stówkę ma diagnozę: pod względem elektroniki wszystko ok, musze szukać przyczyn w mechanice (4 możliwości). Na razie jeżdzę, ale staje się to uciążliwe (u mnie wsytępuje czasami), raz jeździ jak przystało na te szalone 115 koników ;-) a czasami coś go przytrzymuje i strasznie kopci przy przyspieszaniu.
Powodzonka.

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 25 sty 2009, 23:37

Mi tak sie działo po dłuższym rermoncie i postoju, nastawnik świrował, przeszło mu i jeżdze ale pewnie kiedyś sie wysra (o dziwo znalazłem gościa co to regeneruje i daje rok gwarancji :o).
Może być np czujnik ciśnienia doładowania, turbina( a właściwie jej sterowanie) ale lepiej podłącz kompa i zobacz czy czegosnei wykaże.
Mi nastawnik błędów nie pokazywał ale przy równej jeździe falowały obroty, raz nie chciał odpalić i po stuknięciu w obudowe nastawnika zapalił po czym kopcił, po kolejnym strzale wszystko wróciło do normy.. :roll:
Obrazek TDI +

marf60
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2008, 10:40
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: marf60 » 27 sty 2009, 16:05

Witam. Usterka została zlokalizowana - dziura wilekości 1 cm na wężu od intercoolera do kolektora ssącego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga