Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.8] czy przy wymianie rorządu trzeba napełnić klime?

Silniki benzynowe
Awatar użytkownika
pantego
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 19 sty 2014, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

[A6 C5 2.8] czy przy wymianie rorządu trzeba napełnić klime?

Post autor: pantego » 22 gru 2014, 09:09

jak w temacie, dzis mechanik powiedzial mi ze jak beda rozbierac przod to musza spuscic czynnik od klimy wiec +150 nabicie klimy, i ze cala robota to caly dzien jak nie lepiej, i ze jest ryzyko pekniecia rury od klimy przy wymontowywaniu, czy to wszystko to prawda?
Oświeccie mnie bo to moj pierwszy rozrzad w mojej perełce.

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 22 gru 2014, 09:16

u mnie dwa razy zmieniany rozrząd i za każdym razem bez takich ceregieli jak piszesz... nawet nie trzeba całego przodu ściągać, wystarczy go trochę odsunąć. ten twój mechanik idzie na łatwiznę a ciebie chce naciągnąć na koszty.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 22 gru 2014, 09:19

pantego pisze:dzis mechanik powiedzial mi ze jak beda rozbierac przod to musza spuscic czynnik od klimy
:shock:

pas można na tyle odchylić, że rozrząd wymieni bez problemu <okok>

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 22 gru 2014, 10:26

Ja tak zapytam, nawet gdyby chciał rozszczelnić układ, to nie może odessać czynnika? Olej to grosze, a taka usługa to próba zdzierstwa. na gruponie nabijają klimę od zera za 100PLN

v4mpyre
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 08 gru 2014, 10:34
Lokalizacja: pn-wsch okolice w-wy

Post autor: v4mpyre » 22 gru 2014, 10:42

Robilem rozrzad w 4.2 pare dni temu, zadnego grzebania z instalacja klimy nie bylo, wiec ktos na pewno sciemnia.

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 22 gru 2014, 10:43

U mnie trzeba było zdejmować cały przód. Wiskoza była przy poprzedniej wymianie zdejmowana i zakładana przez kowala. Nie dość że nie dało się zdjąć 'wiatraczka' to śruby od podstawy wisko były całkowicie zniszczone i dokręcane chyba poprzez włożenie klucza i skakanie po nim.

Mechanik nie skasował mnie dodatkowo za ściągnięcie czynnika.

Wiadomo że ryzyko uszkodzenia czegokolwiek zawsze istnieje, ale jak już na dzieńdobry mechanik ci wrzuca dodatkowe koszta i mówi co jeszcze może 'samo' się zepsuć, to chyba zmień mechanika...

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 22 gru 2014, 10:51

mrporpoise pisze:U mnie trzeba było zdejmować cały przód. Wiskoza była przy poprzedniej wymianie zdejmowana i zakładana przez kowala. Nie dość że nie dało się zdjąć 'wiatraczka' to śruby od podstawy wisko były całkowicie zniszczone i dokręcane chyba poprzez włożenie klucza i skakanie po nim.
No tu akurat to jest wyjątek, bo robota wcześniej była spaprana.
mrporpoise pisze:Wiadomo że ryzyko uszkodzenia czegokolwiek zawsze istnieje, ale jak już na dzieńdobry mechanik ci wrzuca dodatkowe koszta i mówi co jeszcze może 'samo' się zepsuć, to chyba zmień mechanika...

Może nie chyba, ale na pewno poszukaj innego mechanika <okok> Bo ten u którego byłeś, to pewnie chce dodatkowe pieniądze na prezent dla żony na gwiazdkę <luzik>
Lektor.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 22 gru 2014, 12:34

Ja robiłam 2x rozrząd i nikt przy tym mi klimy nie nabijał, ani czynnika nie spuszczał, a ryzyko pęknięcia rurki jest jeśli mechanik (skoro już chce) nie umie ich odkręcić.
motostacja - części samochodowe.

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 22 gru 2014, 15:49

Mazdomania pisze: ryzyko pęknięcia rurki jest jeśli mechanik (skoro już chce) nie umie ich odkręcić
no nie do końca z tym umie nie umie... czasami już wszystko może być tak skorodowane że przy próbie ruszenia może się ukręcić..

Awatar użytkownika
pantego
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 19 sty 2014, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pantego » 22 gru 2014, 20:17

v4mpyre pisze:Robilem rozrzad w 4.2 pare dni temu, zadnego grzebania z instalacja klimy nie bylo, wiec ktos na pewno sciemnia.
daj namiar, bo już mam dosyć mechaników którzy beda to tydzień robić.

PS. Ile powinien zajac czasu ten rozrzad?

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 22 gru 2014, 20:42

pantego pisze:PS. Ile powinien zajac czasu ten rozrzad?
podam ci na swoim przykładzie, czas operacyjny 4-5 godzin na spokojnie.Koszt w moich rejonach 300-350 zł <okok>

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 22 gru 2014, 21:45

Koszt samej wymiany oczywiście, nie licząc części. Bo części dobrej klasy to około 1200-1500 zł - choć można taniej, czy warto? Nie mnie się wypowiadać, ja zawsze robię na najlepszych dostępnych.

Czyli części + 300-400 zł. Daniel słusznie prawi - 4-5 godzin max jak się mechanik specjalnie mocno nie śpieszy ;)

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7167
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 22 gru 2014, 22:05

U mnie w okolicy koszt podobny , chłodnice klimy można odkręcić od reszty i odgiąć na bok bo jest na elastycznych przewodach - tak robili u mnie , a cały pas zdjęty i dostęp do wszystkiego idealny.

Awatar użytkownika
Piotrek KNB
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 28 sty 2012, 12:47
Lokalizacja: Kraków / Hereford

Post autor: Piotrek KNB » 22 gru 2014, 22:43

Jeśli mechanik tak mówi i straszy wręcz o zagrożeniach to podziękować mu bardzo za współpracę <uoee> .
Tak jak powyżej koleżanki i koledzy piszą - wystarczy odciągnąć przodek nie odpinając pasa (kiedyś przy 1.8T przydały się dodatkowe śruby z głowicy innego auta - idealnie pasowały gwintem jako dystanse do pasa przedniego) A w zeszłym roku przy mojej byłej 2.4 po prostu odłożyliśmy chłodnicę od klimy na boczek i pomimo "dzikich warunków" nie uszkodziliśmy nic :>
Poniżej zdjęcie mojej 2.4 jak to wyglądało - chłodnica od klimy po lewej i nikt jej nie zdeptał - za swój wygląd przepraszam ale innego zdjęcia przodku nie mam <lol>
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Było 2.4 AML quattro avant 2000r (ale zostało w rodzinie)
Jest S6 4.2 AQJ, jeszcze 80tka Coupe B3 2.2Q czeka na renowację - wrażenia bezcenne
QUATTRO!!

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 22 gru 2014, 23:24

metyoo pisze:Ja tak zapytam, nawet gdyby chciał rozszczelnić układ, to nie może odessać czynnika? Olej to grosze, a taka usługa to próba zdzierstwa. na gruponie nabijają klimę od zera za 100PLN
szczególnie w zimie i to jest oszustwo .
bo wątpię by mieli pomieszczenia o temp 21 stopni i trzymali tam auto parę godzin a taka jest temp wrzenia wody w próżni .celem wymiany jest równierz pozbycie się wody z układu aby się jej pozbyć niestety musi odparować z zakamarków układu klimy samo podciśnienie jej nie wyciągnie 2-3 wymiany-nabicia w takich warunkach i już się robią korki lodowe na dyszy rozprężnej .pomijam równiż jakość ok 750g czynnika na pewno nie du pont a chiński zamiennik .można też butanem też działa ale jak długo nie wiem
a to wszystko za jedyne 100zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga