Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BMK 3.0 224 KM] Problem z odpaleniem po włączeniu webasto

Silniki wysokoprężne
zmxn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 cze 2014, 21:02
Lokalizacja: Warszawa

[ BMK 3.0 224 KM] Problem z odpaleniem po włączeniu webasto

Post autor: zmxn » 24 lis 2014, 08:35

Hej,
Dzisiaj z rana włączyłem webasto z pilota. Po wejściu do samochodu wyłączyłem z MMI. Rozgrzałem świece i zapalam, a tu kręci i nie odpala. Dopiero ze 3 czy 4 razem odpalił i to z problemami oraz białą chmurą z tyłu. Jeśli nie włączam webasto to problemów z odpaleniem nie ma.
Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Czy można odpalać silnik z włączonym webasto?

marek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 11 sie 2012, 21:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: marek85 » 24 lis 2014, 14:19

Mam calkiem podobny problem, po użyciu webasta odpalil dopiero po 4 sekundach kręcenia i lekko zakopcił, niestety nie rozwiązałem tego problemu. Gdy nie używam webasta problem ten nigdy nie występuje

zmxn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 cze 2014, 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zmxn » 28 lis 2014, 15:32

Zrobilem mala diagnostyke i okazuje sie ze jak rano wylaczylem webasto i sprawdzilem temperature w vcdsie to w bloku 007 w pozycji 4 mialem okolo 40*C. Czyli wychodzi na to ze webasto grzeje plyn chlodniczy. Problem chyba polega na tym, ze komputer na podstawie tej temperatury twierdzi ze silnik jest cieply i nie grzeje swiec i stad problem z odpaleniem. Tylko skoro bardzo trudno odpala to silnik musi byc zimny. Zatem czujnik temperatury musi byc gdzies blisko webasto i w tym miejscu musi sie grzac pomimo tego ze caly obieg silnika sie nie grzeje. Chyba ze zle korzystam z webasto i 15 minut grzania to za malo? Ma ktos jakis pomysl jak ten temat dalej ruszyc?

RadarVR6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 13 maja 2014, 11:04
Lokalizacja: Katowice

Post autor: RadarVR6 » 28 lis 2014, 16:46

Przyczyna musi być gdzieś indziej, bo ja nie mam takich problemów, przykładowo 2st na zewnątrz, włączę webasto i po 20-30min mam ciepło w środku, i auto odpala jak zawsze, bez żadnych problemów.
Może jakiś inny czujnik jest walnięty...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga