Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ręczna regulacja - dziwne zachowanie

Elektryka
ODPOWIEDZ
jandek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2013, 09:49
Imię: Janek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jeleniogórskie

Ręczna regulacja - dziwne zachowanie

Post autor: jandek » 05 paź 2014, 11:10

Jak większość użytkowników narzekałem na słabe światła mijania. Czytając forum doszedłem do wniosku że trzeba zregenerować odbłyśniki, chociaż ich stan trudno ocenić bo soczewka zasłania. Ale trafiłem na temat jak wyjąć lampę samemu bez demontażu zderzaka i postanowiłem spróbować. Jest problem ze śrubą która jest pod lampą i trudno się do niej dostać no i zderzak też blokuje lampę przed wyjęciem. Ale udało się, po wyjęciu rozebrałem lampę podgrzewając ostrożnie w piekarniku i tu niespodzianka. Padło wiele mitów o których ludzie piszą na forum typu "wypalone lustra", "wypalone soczewki" - lustro było takie jak od świateł drogowych czyli te które można obejrzeć bez wyjmowania lampy w bardzo dobrym stanie (w moim przypadku), soczewka to solidny kawał szkła i nie sądzę aby mogła się "wypalić". Soczewka była minimalnie zakurzona od strony żarówki więc usunąłem kurz i przetarłem delikatnie lustro gazikiem kosmetycznym. Złożyłem całość do kupy zamontowałem, sprawdziłem czy wszystko działa i było OK. Jednak podczas jazdy stwierdziłem że lampa którą wyjmowałem obniża się sama. Ręczna regulacja działa jak obniżę światła to oba idą w dół jak podnoszę oba idą w górę na tą samą wysokość a później lewa lampa się obniża tak około 1/3 zakresu. Jest jeszcze jedno, jak włączam światła prawe jest nieruchome a lewe (to wyjmowane) podnosi się do góry do poziomu prawej lampy. Dla wyjaśnienia nie mam xenonów i automatycznej regulacji.

Nawiązując do początku, po wymianie żarówek H1 na Osram Night Breaker Plus skończył się problem ze słabymi światłami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga