Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z centralnym po wymianie zamka w drzwiach kierowcy

Elektryka
ODPOWIEDZ
chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Problem z centralnym po wymianie zamka w drzwiach kierowcy

Post autor: chelsea78 » 16 lip 2014, 21:50

Witam, wyrobił mi się zamek w drzwiach kierowcy, zamykał tylko na raz, trzeba było kilka razy zamykać drzwi żeby zamknął się na 2 razy i klamka od środka brała na 1mm przed końcem więc postanowiłem go wymienić, kupiłem nowy zamiennik na allegro od aukcji ve-ga, założyłem zamek ale po jego założeniu centralny nie działa jak powinien. Po włożeniu kluczyka do drzwi i przekręceniu go w pozycję ,,zamknij'', owy zamek zamyka tylko siebie a do reszty drzwi rozsyła sygnał ,,otwórz'', słychać klikanie w pozostałych drzwiach jakby się chciały otworzyć i zaczynają otwierać się szyby, jak przekręcam kluczyk w pozycję ,,otwórz'', widać jak mechanizm ,,dzyndzla'' się podnosi, słychać klikanie w pozostałych drzwiach i przy przytrzymaniu kluczyka w tej pozycji szyby się otwierają. Czyli tak jakby zamek sterujący po przekręceniu kluczyka w pozycję ,,zamknij'', zamykał tylko siebie a do reszty wysyłał sygnał ,,otwórz''. Dodam że stary zamek po podłączeniu kabla i przekręcaniu mechanizmu od kluczyka otwiera i zamyka drzwi jak i szyby jak należy.
VCDS pokazał następujące błędy:
01559 - Drzwi kierowcy
58-00 - Nie rygluje
01562 - Drzwi tylne prawe
58-00 - Nie rygluje
01561 - Drzwi tylne lewe
59-10 - Nie odryglowuje - Sporadyczny
01559 - Drzwi kierowcy
60-00 - Nie zabezpiecza
01561 - Drzwi tylne lewe
61-10 - Nie odbezpiecza - Sporadyczny

EDIT:
Poradziłem sobie, założyłem elektronikę ze starego zamka do tego nowego zamiennika i działa wszystko ok

maroshoter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:41
Lokalizacja: Świerklany

Post autor: maroshoter » 17 lip 2014, 19:29

Zamek poskładany nieprawidłowo, glównie chodzi o prowadzenie mikrowylacznika, lub zimne luty w zamku. Pozdrawiam.



edit: nie doczytalem ze problem rowiazany, także mój post chyba jest zbędny, a jak wymieniłeś elektronikę i zadziałało to wychodzi na to ze zimne luty ;).

Blade84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 03 lip 2013, 20:09
Lokalizacja: Kolno

Post autor: Blade84 » 20 lip 2014, 08:32

Kolego a mam pytanie jesli przy otwieraniu drzwi kierowcy musze sie szarpać z zamkiem co raz bardziej i ogólnie nie działa podświetlenie nóg po calej lewej stronie ale to moze pomińmy skupimy sie na zamku to musze wymienić zamek buło nawet tak ze musiałem wchodzić przez dzwi pasażera zeby otworzyć dzwi kierowcy bo niechciany sie otworzyć pozdrawiam

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 20 lip 2014, 18:08

zobacz ten temat i za jego pomocą spróbuj podregulować cięgło viewtopic.php?t=58486 tylko jak będziesz regulował sobie to cięgło to nie zrób tak żeby Ci się drzwi nie blokowały, najlepiej przed robotą sprawdź w której pozycji bierze klamka, jeśli od samego dołu to do regulacji, jeśli na środku to jest ok, jeśli przy samej górze to też do regulacji przy czym jesli klamka bierze przy samej górze to nie powoduje to zacinanie się zamka, zamek będzie się zacinał tylko wtedy jak klamka bierze przy samym dole
jeśli to nie pomoże to cały zamek do wymiany

Blade84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 03 lip 2013, 20:09
Lokalizacja: Kolno

Post autor: Blade84 » 20 lip 2014, 18:37

Dzieki za info bierze na samej gorze jeszcze musze szarpnac zeby otworzyc jak stal w sobote caly dzien na sloncu to musialem otworzyc od srodka i dopiero wtedy zaczelo dzialac ale trzeba bylo mocno szarpnac zeby otworzyc niechce czegos urwac:)

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 20 lip 2014, 19:22

no to spróbuj podregulować cięgło w taki sposób jak w tamtym temacie i wtedy obserwuj co się będzie dziać ale zamek to jest taka rzecz która raczej ma prawo się wyrobić, w końcu drzwi kierowcy są najczęściej używane w samochodzie

Blade84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 03 lip 2013, 20:09
Lokalizacja: Kolno

Post autor: Blade84 » 20 lip 2014, 22:27

Swieta prawda kolego tak spróbuje zrobic jak mówisz pozdrawiam
A mam jeszcze jedno pytanko zaczęła parowac mi lampa prawa okrutnie cos moze na to poradzisz

[ Dodano: 2014-07-20, 22:27 ]
Bym był zapomniał jak sie okarze ze muszę kupić zamek to co polecisz oryginał ,Allegro czy cos jeszcze innego ??

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 20 lip 2014, 23:14

co do lampy, przejrzyj ten temat ---> viewtopic.php?t=5577&postdays=0&postorder=asc&start=0
jeśli chodzi o zamek to już inna sprawa, ja założyłem zamiennik z tego względu że nie uśmiecha mi się wywalanie 300-500 zł na zamek z ASO (bo kupowanie używki mija się z celem) i jak sam widzisz po temacie miałem z nim problem bo najprawdopodobniej były jakieś zimne luty na elektronice i centralny nie działał tak jak powinien więc musiałem założyć elektronikę ze starego zamka, co do samego mechanizmu zamka to działa na razie bardzo dobrze ale wiesz, za krótko ten zamek mam żeby coś powiedzieć, z tego co czytałem ludzie piszą że zamki zamienniki są ok. Więc jeśli Cię stać na zamek z ASO to kup zamek w ASO ale tak jak mówię, ceny będą kosmiczne bo to oryginał a w tak leciwym samochodzie jak C5 i zamiennik będzie spełniał swoje zadanie, aby trafił się bez wad, a nie tak jak u mnie. Bo niby 12 msc gwarancji ale żeby to było bliżej mnie to tak a tak to nie uśmiechało mi się odsyłać uszkodzony, czekać aż przyślą nowy itp. Wolałem wymienić elektronikę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga