Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Silnik BRF czasami kopci czy to normalne ?

Silniki wysokoprężne
Policja997
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:39
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Silnik BRF czasami kopci czy to normalne ?

Post autor: Policja997 » 23 cze 2014, 23:17

Witam
Od mniej więcej 3 miesięcy posiadam c6 z silnikiem BRF 136 km, zrobiłem nim już koło 6500, głownie na trasie , zauważyłem że nie kiedy samochód wydaje z siebie stanowczo więcej spalin zdaża się to dość rzadko bodajże raz na 1000 km, na wolnych obrotach , spalin jest sporo gdyż robi się dość siwo Oo, trwa to mniej więcej 3 min i koniec. Stąd moje pytanie co może być przyczyną, gdyż na kompie silnik nie ukazuje żadnych błędów ? Możliwe jest aby wtedy wypalał się DPF ? Strasznie czuć wtedy spalinami ...

Moje drugie pytanie wiąże się z prędkością maksymalną, ostatnio miałem okazję spróbować co mogę wykrzesać ze swoich 136 km wynik okazał sie następujący Obrazek
Osiągnął 200 przy obrotach 3600 więc do czerwonej skali było jeszcze daleko, wiem że to bardzo mały silnik, stąd też moje pytanie czy jest on jakoś ograniczony elektronicznie aby nie wkręcać się dalej na obroty ?

3 pytanie dotyczy poboru oleju, ostatnio wyskoczył komunikat oznajmiający o małym stanie oleju aktualnie zalany jest 5w30 castrola edge long life. Dolałem mu około 500 ml i na razie wskazuje max, czy to normalne spożycie jak na 6500 tysiaca km ? Jeżdżę raczej dynamicznie, lecz przy dłuższej jeździe autostradowej utrzymuję prędkości nie większe niż 160 km/h więc około 3000 tysięcy obrotów więc chyba nie powinien pożerać oleju .
Świeżość morskiej bryzy

dobry76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 kwie 2014, 10:43
Lokalizacja: ŻARY

Post autor: dobry76 » 25 cze 2014, 19:34

witam, z tego co zaznaczyłem na zdjęciu leci dymek, auto pracuje nierówno, a zimny dymi a wszystko to po naprawie głowicy ,.CO to za część z której sie ten dymek pojawia i dlaczego - proszę o odpowiedż
Załączniki
2.0tdi_bre_8972 (1).jpg
2.0tdi_bre_8972 (1).jpg (197.95 KiB) Przejrzano 1739 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga