Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Eksploatcja zawieszenia

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
klonas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 01 lut 2014, 10:02
Lokalizacja: Pomorskie

Eksploatcja zawieszenia

Post autor: klonas » 28 lut 2014, 22:01

Witam serdecznie,
niedawno zakupiłem audi a6 c5 Avant. Wersja sport H&R zastanawiam się jak szybko siada zawieszenie o ile szybciej niż w standardzie?

Ładnie to wygląda fele 18 cali, ale czy ja nie splajtuje przez to. Prosżę o opinie.


Pozdrawiam

RoveR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 10:06
Imię: Bartek - szrot
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: RoveR » 01 mar 2014, 13:09

Na pewno jak masz felgę 18 to twoje zawieszenie szybciej się zużyje, wówczas opona mniejszy rant i mniej wytłumia dziury przez co zawieszenie dostaje większe obciążenia.

Pittip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:37
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Pittip » 10 mar 2014, 12:30

Ale już coś śię dzieje?
Wymieniałeś już coś?
Wczoraj - Audi 80 - dziś - A6 - jutro ...

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 10 mar 2014, 12:54

Tak jak kolega pisze - większe fele = mniej tłumienia drgań i dziur przez opony. Niby lepsze prowadzenie na autostradzie ale jest 'twardziej' . Teraz kwestia upodobań i zasobności portfela. Wielu kolegów na forum jeździ na 18, kilku na 19 się prowadzi :) Znaczy to że oczywiście można ;) Ale Opony kosztują już zdecydowanie więcej. Bardzo zdecydowanie.
Jeśli chodzi o zawieszenie, to zależy jak dużo jeździsz i po jakich drogach. Inne będzie zużycie jeśli poruszasz się czasami po mieście takim jak łódź a głównie autostradami i ekspresówkami, a inne jeśli jeździsz głównie po mieście z dziurami, co jest oczywiste... niemniej o Ile ori zawiecha potrafi po Niemczech spokojnie przejechać 100 tysięcy, to taki wynik w PL raczej będzie trudny do osiągnięcia nawet na ori zawieszeniu za 2000 :)

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 10 mar 2014, 15:21

Właśnie dołączam się do pytania.

Czy były może przeprowadzane jakieś testy typu . Jazda na takim samym podłożu na 17 calowych felgach a na 18 albo 19 calowych felgach ? Żeby się dowiedzieć że np. na 17 można np. 100 tys przejechać a na 19 w tych samych warunkach 40 ?

// Przy okazji witam serdecznie wszystkich z forum, bo to mój pierwszy post a dział powitań zniknął. Częściej odzywałem się na a8team.pl Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga