Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przekaźnik sterujący ogrzewaniem tylnej szyby [NAPRAWIONE!]

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bentouch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 09 sie 2012, 02:13
Lokalizacja: Świecie

Przekaźnik sterujący ogrzewaniem tylnej szyby [NAPRAWIONE!]

Post autor: Bentouch » 14 lis 2013, 19:31

Proste pytanko: Które z tych ustrojstw to właściwy przekaźnik sterujący ogrzewaniem tylnej szyby? Wszyscy piszą tylko "Sprawdź kostkę.." czy "sprawdź przekaźnik" a ja dalej nie wiem który to :D
Mają one swoje numerki i miejsce.. Wie ktoś?

Jakie jeszcze mogą być przyczyny awarii?
Zauważyłem tylko, że nie "tyka" kiedy wciskam przycisk ogrzewania. Podświetla się normalnie itd, ale nie reaguje.

Dodam tylko, że kable przy panelu climatronica już poprawiałem i to nie to D:

Z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony 24 lis 2013, 17:44 przez Bentouch, łącznie zmieniany 2 razy.
2.4 V6 Tiptronic <3

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Przekaźnik sterujący ogrzewaniem tylnej szyby

Post autor: kot919 » 14 lis 2013, 23:19

Bentouch pisze:Proste pytanko: Które z tych ustrojstw to właściwy przekaźnik sterujący ogrzewaniem tylnej szyby? Wszyscy piszą tylko "Sprawdź kostkę.." czy "sprawdź przekaźnik" a ja dalej nie wiem który to :D
Mają one swoje numerki i miejsce.. Wie ktoś?

Jakie jeszcze mogą być przyczyny awarii?
Zauważyłem tylko, że nie "tyka" kiedy wciskam przycisk ogrzewania. Podświetla się normalnie itd, ale nie reaguje.

Dodam tylko, że kable przy panelu climatronica już poprawiałem i to nie to D:

Z góry dziękuję za pomoc
Przekaźnik sterujący pracą podgrzewania znajduje się w panelu klimatronika. Co możesz zrobić to sprawdzić bezpiecznik nr 26. Następnie możesz zobaczyć, czy z panelu klimatronika wychodzi napięcie po włączeniu ogrzewania (przewód 2,5mm2 koloru biało-liliowego. Jeżeli to napięcie będzie, to możesz sprawdzić, czy wszystko jest ok ze niebieskim 6pin złączem w lewym słupku w nogach kierowcy. Dalej to już tylko pozostaje tylna szyba - możesz ściągnąć jej osłonę i sprawdzić czy z jednej strony przychodzi +12V ogrzewania, a z drugiej GND.

Awatar użytkownika
Bentouch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 09 sie 2012, 02:13
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Bentouch » 15 lis 2013, 01:07

Czyli pod kierownica nie ma zadnego przekaznika od ogrzewania tylnej szyby? Wszędzie piszą co innego.
Dzieki kolego, sprawdze to!

[ Dodano: 2013-11-15, 16:53 ]
No więc tak - sprawdziłem i do niebieskiej kostki przy nogach kierowcy (Kabelek taki sam jak wychodzi z panelu pin F) nie dochodzi napięcie.
Domyśliłem się więc, że wina po stronie panelu.
Otwieram panel i nie wiem za co się zabrać :D
Oto zdjęcie mojego panelu od środka - da radę domowymi sposobami usunąć awarię?
Obrazek
2.4 V6 Tiptronic <3

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 15 lis 2013, 17:56

Podbijam ze względu na pilność sprawy...

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 16 lis 2013, 01:50

Bentouch pisze:Oto zdjęcie mojego panelu od środka - da radę domowymi sposobami usunąć awarię?
Na górze zdjęcia (płyta główna masz 2 konektory - jednym powinno przychodzić napięcie +12V a drugim wychodzić po włączeniu ogrzewania szyby.
Wiem że się poważam z uporem maniaka, ale sprawdź czy to napięcie przychodzi do licznika <okok> .
Dalej na prawo od złącza jest taki czarny prostopadłościan - to jest przekaźnik. Możesz sprawdzić, czy na jego 'nogach' nie występuję zjawisko zimnych lutów. Można ten przekaźnik również sprawdzić czy działa na stole, jednak nie mam schematu tego panelu - a zgadywać nie zamierzam - za duże ryzyko uszkodzenia panelu..

Awatar użytkownika
Bentouch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 09 sie 2012, 02:13
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Bentouch » 16 lis 2013, 16:57

Tak - napięcie dochodzi na 100% ale już nie wychodzi i tak jak pisałem podczas włączania ogrzewania nie słychać "tyknięcia" także na 99% można powiedzieć, że to przekaźnik.
Luty również są w porządku - z tego co widzę przekaźnik jest na stałe zamknięty i nie za bardzo da się go naprawić ;/ czyli albo wymiana całej płytki albo lutowanie nowego przekaźnika tak?
2.4 V6 Tiptronic <3

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 16 lis 2013, 17:51

Bentouch pisze: Luty również są w porządku - z tego co widzę przekaźnik jest na stałe zamknięty i nie za bardzo da się go naprawić ;/ czyli albo wymiana całej płytki albo lutowanie nowego przekaźnika tak?
Niestety aby sprawdzić czy to wina przekaźnika to trzeba by było mieć schematy, albo wylutowac przekaźnik na zewnatrz i wtedy to sprawdzić :/

Awatar użytkownika
Bentouch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 09 sie 2012, 02:13
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Bentouch » 16 lis 2013, 19:41

Skoro napięcie nie wychodzi, a płytka wygląda na całą, przycisk działa bo zapala diodę to musi być to wina przekaźnika.
Kuurr..czę :D
2.4 V6 Tiptronic <3

gremek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 16 lis 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gremek » 17 lis 2013, 14:57

Jak przekaźnik będzie walnięty to nie będzie słychać kliknięcia po wciśnięciu przycisku.
Usunięto zgodnie z 24 Punktem Regulaminu.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 17 lis 2013, 18:40

Bentouch pisze:Skoro napięcie nie wychodzi, a płytka wygląda na całą, przycisk działa bo zapala diodę to musi być to wina przekaźnika.
Kuurr..czę :D
Jak już wspomniałem wcześniej nie znając architektury samego panelu, ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, że winny jest przekaźnik (na pewno jest jakaś elektronika, która nim steruje i możliwe że to ona jest uszkodzona). Jeżeli dysponujesz miernikiem sprawdź jaką rezystancję ma cewka przekaźnika.

Możesz wylutować przekaźnik z panelu, i sprawdzić go podając odpowiednie napięcie na jego cewkę - jeżeli będzie 'cykał' to znaczy że jest uszkodzenie w jego sterowaniu w panelu.

Awatar użytkownika
Bentouch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 09 sie 2012, 02:13
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Bentouch » 24 lis 2013, 17:40

Witam!
Sprawa się wyjaśniła - szybka grzeje!

Co się okazało, to jednak na stykach przekaźnika, na spodzie płytki wystąpiły "zimne luty"!
Luty samego przekaźnika przegrzałem na nowo i szybka zaczęła grzać ja dawniej! <radocha>

Dla pewności zalecam jednak całkowicie wymienić cynę na stykach bo ta przegrzana może już nie być tak dobra.

Tak więc jeśli ktoś ma podobny problem, proszę dokładnie sprawdzić luty! Było to nie bardzo widoczne a jednak występowało!

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)
2.4 V6 Tiptronic <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga