Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

tiptronik.. banalny błąd? cieżko o drobną część.. pomocy

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MFJemilo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2013, 11:30
Lokalizacja: Lublin

tiptronik.. banalny błąd? cieżko o drobną część.. pomocy

Post autor: MFJemilo » 12 lis 2013, 17:45

Witam! koledzy pomocy! autko mam od ok roku i teraz obiecałem sobie w koncu naprawic tego tiptronica.. mianowicie problem jaki mam to w sumie nie z samą skrzynią a z przełaczaniem manualnym + - ! w czym problem.. Zaczne od początku! auto kupiłem bez tej srebrnej osłony czyli bez "wybieraka", listwy też nie było. Sprzedający powiedział że była zniszczona osłona wybieraka i zamówił używaną i jeszcze nie przyszła i z tego tytułu nie bedzie działał + i - bo tam jest taka płytka, podłączyć terzeba kablem itd.. OK. umówiłem sie z nim ze jak bedzie to da mi znac i przyjade po nią.. ale sie nie odzywał. Wieć wypyrałem sobie na allegro ładną osłonke itd.. złożyłem wszystko jak trzeba (tak myślałem z początku) i wszystko elegancko ale tip nie działa.. nie zmienia + i -.. Dodatkowo nic sie nie działo na wyświetlaczu a powinno sie zmieniać na 12345. rozebrałem to jeszcze raz i wypyrałem magnes który był przyczepiony gdzieś tam do czesci "lewarka". popyrałem po forum o co biega, do czego on jest itd.. poszukałem zdjęć i już wiedziałem jak to ma być złożone i do czego on służy.. okazało sie że ten magnes ma sie znajdować w jednym z plasticzków które są w listwie tej przesównej ale w wybieraku który kupiłem plastyk ten był połamany i nie trzyma sie magnes..Przykleiłem go do tego plastiku ale trzymał sie dosłownie chwile ale przełączyło sie na 12345. Pojechałem ale nie zmieniają sie biegi.. Zrobiłem prowizorkę inną.. wyciąłem z kawałka miekkiej blachy na wzór jednego plastiku w tym co magnes powinien siedzieć i podczepiłem magnes.. złożyłem wszystko. Ale źle.. za grubo wyszło i do tego magnes sie ruszał na tej mojej prowizorce.. W ASO dowiedziałem sie ze taka listwa z plastikami kosztuje ok 150zł.

Ale pytanie mam takie do WAS, drodzy koledzy! Jak to ma wyglądać? bo może ten magnes gdzieś indziej musi być ulokowany.. proszę o jakieś zdjęcie.. (u mnie to wygląda tak.. daje fotki żeby było wiadomo o co chodzi..)
Drugie pytanie mam takie.. Bo przecież kupiłem osłone wybieraka z tą płytką elektroniczną z innego auta.. może wogole nie bedzie działało? może trzeba zaprogramować jakoś czy coś ta płytkę..

i jeszcze jedno pytanie.. Jeśli to ma siedzieć w tych plastikach to może ma ktoś z was dostęp do takich rzeczy? magnes też nowy by sie przydał bo ten przy okazji pękł przy tej mojej rozbiórce wielokrotnej.. (w pobliżu lublina objeździłem większość szrotów i niema :/)

demontarz tej osłony jest bardzo prosty, więc jeśli znajdziecie chwilę czasu lub poprostu wiecie jak to ma być to bardzo proszę o pomoc..
dodam jeszcze że na VAG nie pokazuje żadnych błędów.. pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
emilos

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga