Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Mam GZW z uwalonym sterownikiem. Mogę wsadzić KGX?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
MasterJapko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 01 cze 2012, 00:41
Lokalizacja: Szczecin

[ TIP+Q] Mam GZW z uwalonym sterownikiem. Mogę wsadzić KGX?

Post autor: MasterJapko » 09 paź 2013, 23:47

Niestety mam uszkodzony sterownik (elektronike) w mojej skrzyni o symbolu GZW. Niestety przekopałem pół polski i nikt nie ma w sensownej cenie skrzyni GZW, a tym bardziej samego legalnego sterownika do tej skrzyni. Wiem, że można włożyć do tego auta skrzynie KGX. Czy ta skrzynia pasuje bez problemu do auta, w którym fabrycznie była skrzynia GZW? W sensie wsiadam, autoryzuje w audii i jade? Czy potrzebne sa jakies przerobki? Czy ewentualnie sterownik od skrzyni KGX bedzie pasowal do mojej skrzyni GZW?
USUNIęTO - Regulamin Forum pkt 29!

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 10 paź 2013, 06:30

Szczerba zmieniał GZW na KGX i wszystko śmiga jak należy.
O szczegóły to już najlepiej jego powinieneś popytać.

sebwnu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2014, 13:13
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: sebwnu » 07 kwie 2014, 13:45

Witam, Audi mojego znajomego ze skrzynią GZW nagle przestało jeździć do przodu i do tyłu. Nie reaguje w ogóle na żadne przełożenie. Moje pytanie jest takie, czy to padła elektronika, czy skrzynia. Jeżeli elektronika, to co konkretnie - czy ten moduł z elektrozaworami, który jest w misce olejowej?. Dodam , że do końca jeździła i nie sprawiała problemów. Olej czysty i bez opiłków. Jeżeli to potrzebne mogę napisać listę błędów, które pojawiły się w skrzyni.

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 08 kwie 2014, 11:17

Skrzynia GZW posiada sterownik 19.04 - bez immobilizera;
Skrzynia KGX posiada sterownik 19.11 z immobilizerem;

Obie skrzynie posiadaja rozne mechatroniki - poza elektronika, sa np. rozne elektrozawory (kolory i funkcje).

Musisz zdobyc dowolny sterownik 19.04 - mozna go przeprogramowac na to co chcesz.
Sam sterownik, byc moze uda Ci sie kupic w firmie ASB Dlugoleka (z tego co pamietam ostatnio mieli GZW). Tylko ze raczej nikt nie da Ci gwarancji, ze wziety od tak o sterownik bedzie dzialal z Twoja hydraulika (w sterowniku zapisane sa chociazby kalibracje elektrozaworow).

Pozdrawiam

Uuu nie zwrocilem uwagi, ze to wykopaliska ... zasugerowalem sie data ostatniego postu.

P.S.: nikt Ci nie powie, bez diagnozy co sie stalo, czy to elektronika czy mechanika, jak kompletnie nie jezdzi ... to moze byc np. urwany walek.

peterg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2014, 09:27
Lokalizacja: Zamość

Audi a6 c6 3.0TDI quattro 2004 skrzynia GZW 6h19

Post autor: peterg » 06 sie 2014, 09:38

sebwnu pisze:Witam, Audi mojego znajomego ze skrzynią GZW nagle przestało jeździć do przodu i do tyłu. Nie reaguje w ogóle na żadne przełożenie.
Witam, mam ten sam problem. Brak kodow usterek na skrzyni, olej czysty, jedyne co mozna zaobserwowac to brak wartosc 0 predkosci obrotowej, po wcisnieciu na D lub R. Na parkingu przy 800 obr silnika, predkosc na skrzyni wynosi 50-60 obrotow? Moze ktos podrzucic jakis pomysł?

pozdrawiam

Jarek_C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 29 sty 2016, 16:49
Lokalizacja: Świeradów Zdrój

Post autor: Jarek_C6 » 06 mar 2017, 09:49

Witam
Mam skrzynię GZW i mam nie dokuczliwy problem ale wolę zapytać, jadąc autem na tempomacie około 50 km/h zauważyłem że auto przyśpiesza i zwalnia można powiedzieć że szarpie do przodu na komputerze zero błędów ale nie pokoi mnie to miał ktoś coś podobnego ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga