Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AVF 1.9 131 KM] Spalanie na FIS - korekta

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

[ AVF 1.9 131 KM] Spalanie na FIS - korekta

Post autor: Frącek » 02 wrz 2013, 10:52

Witam!

Mój komp pokładowy od momentu zakupu auta przekłamywał wartość średniego spalania (zawyżał). Jakiś czas temu znalazłem temat o korekcie owego wskazania na FIS:
New Adaptation Value = Old Adaptation Value * Calculated Consumption / Old Display Value
Jako, że mój zawyżał to wyszło z obliczeń że powinienem wpisać wartość poniżej oryginalnego 100 co też uczyniłem. Po tej operacji na stację tankowanie do pełna i wyjechałem cały bak do zera potem znowu tankowanie i wyszło pięknie, różnica FIS i real była w okolicach 0,02l/100km.

Przed kolejnym tankowaniem - wczoraj - FIS pokazywał 8,6l/100km, troche mnie to załamało, ale nie było w kraju 2 tyg i autem jeździła moja Pani, a że Ona śmiga tylko po mieście to pomyślałem trudno no życie. Tankuje, licze a tu spalanie wyszło 7,02l/100km, a to już mega różnica wskazań.

Pytanie do expertów, skąd może wynikać taka różnica, czy może coś się uszkodziło czy może wskazanie na FIS pokrywa się z realem tylko przy jeździe na trasie?

laser19821
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2012, 09:14
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: laser19821 » 02 wrz 2013, 13:04

widzisz to zależy od nogi jednemu pali 5l drugiemu 10l może przeciągała go na biegach jeżdziła po mieście i latała po sklepach gaszac go co 2min :) dlatego taki wynik pozdro

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 02 wrz 2013, 13:13

Nie, no problem nie w tym, że fura spaliła tyle ile spaliła tylko dlaczego to co na FISie nie zgadza się z tym co policzyłem kalkulatorem po tankowaniu. Dodam, że tankowałem na tej samej stacji co zawsze (nawet ten sam dystrybutor) i dla pewności ddam, że auto w między czasie nie było dotankowywane.

krysti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 321
Rejestracja: 11 lip 2010, 18:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: krysti » 02 wrz 2013, 21:35

Frącek pisze:Nie, no problem nie w tym, że fura spaliła tyle ile spaliła tylko dlaczego to co na FISie nie zgadza się z tym co policzyłem kalkulatorem po tankowaniu. Dodam, że tankowałem na tej samej stacji co zawsze (nawet ten sam dystrybutor) i dla pewności ddam, że auto w między czasie nie było dotankowywane.
Patrz na wskazania fisa z przymrużeniem oka :) .

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 03 wrz 2013, 20:29

Zwykle jednak przed moją korektą fis oszukiwał o około 0,4l/100km i było to w miarę powtarzalne. Po korekcie pierwszy pomiar był niemalże idealny a kolejny już strasznie przekłamał. Może kwestia przepływki i tego że zaczyna szwankować?

Podajcie proszę opis jak sprawdzić przepływomierz bo za bardzo nie wiem jak to zrobić.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Denver
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2013, 15:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Denver » 03 wrz 2013, 20:38

U mnie też tak jest :) Raz pokaże idealnie, za drugim razem pomyli się o litr. To chyba normalne :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga