Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Opony sportiva , kenskin,FIRESTONE FHSZ90

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
RFO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2009, 16:42
Lokalizacja: KRK

Opony sportiva , kenskin,FIRESTONE FHSZ90

Post autor: RFO » 17 sie 2013, 22:10

Witam kolegów , chciałem zakupić do mojej etki nowe opony 225/45/17 sportiva ponoć grupa continental , lub kenskin albo FIRESTONE FHSZ90
Możecie coś doradzić czy to dobre opony i ewentualnie które polecacie bo mnie już głowa boli nie wiem które wybrać.
z góry dziękuje .
NIE TRAKTUJ KOBIET JAK SZMATY !!! ANI SZMAT JAK KOBIETY !!!

daniel.tymek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:23
Lokalizacja: Grodzisk mazowiecki

Post autor: daniel.tymek » 19 sie 2013, 21:46

FIRESTONE nie sa złe przy tym budżecie ,a o reszcie sie nie wypowiem bo nie mam bladego pojecia

Pittip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:37
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Pittip » 05 wrz 2013, 14:10

Fireston miałem w B4 i szybko się ścierały. O pozostałych niewiele powiem.
Wczoraj - Audi 80 - dziś - A6 - jutro ...

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 21 wrz 2013, 21:56

FIRESTONE FHSZ90
jest ok

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 25 wrz 2013, 18:01

Hejka,

Małe uzupełnienie Firestone to nie Continental a Bridgestone.... A marka średnio budżetowa. :]

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 25 wrz 2013, 22:37

RFO, <luzik>

Zapomnij o Sportivie to badziewie za czasów jak to sprzedawałem były to opony bieżnikowane i od zewnątrz nie do odróżnienia dla laika powód -opony bieżnikowane od stopki do stopki teraz nie wiem jak to wygląda, ale wcześniej wolałbym Dębice kupić niż Sportive.
Nie sugeruj się, że firma X czy Y należy do grupy Continental czy Michelin jak np. Kormoran do tej drugiej. Wybierz znaną markę tak jak koledzy radzą kup Kleibera Firestone-a lub coś z wyższej półki, ale markowe nie żaden shit z kraju środka.
Alexus pisze:Hejka,

Małe uzupełnienie Firestone to nie Continental a Bridgestone.... A marka średnio budżetowa.
Ja też coś sprostuję :) zgadza się Firestone to nie Continental a Continental to nie Bridgestone każda z tych opon to inna marka inna sprawa, że większe/mocniejsze koncerny przejęły słabsze tak jak do grupy Bridgestone-a należą m.in. Firestone a grupę Michelin stanowi np. Stomil Olsztyn Kleber czy Ricken. Co do klasy opon się zgadzam.

Pozdrawiam, Grzegorz <luzik>

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 03 paź 2013, 17:01

Hejka,

To niezbyt ważne kto kogo ma (mowa o firmach). Liczą się konkretne modele danych marek :P Firestone w testach wypadają kiepskawo http://www.rezulteo-opony.pl/opony-fire ... -opon-2405. Uniroyal i Hankook już wypadają chyba lepiej. Przeszukaj sobie coś na tej stronce. Wiadome jak jest niski budżet to jest zagwozdka...

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 03 paź 2013, 20:18

ale namieszaliście
a wygląda to tak sportiva to prywatny brend produkowany przez continental popularny w holandi belgi oraz w de w żadnym wypadku nie jest oponą regenerowaną metodą od stopki do stopki . porównywany z barum viking
firestone w testach wypada żle ze względu na opory toczenia bo nie jest oponą odchudzoną i bardzo dobrze bo przy stanie naszych dróg wszystkie opony o małych oporach toczenia -(na etykiecie niskie zużycie paliwa )się nie sprawdzają najlepiej.
za to nabijają kasę producentom (miej cennego materiału niższa energochłonność produkcji krótszy czas wulkanizacji +etykieta+marketing+testy i wciskają kit za grubą kasę który po roku wygląda jak szmata .
co do testów oszę wrażenie żę marketing producentów w imię zysków próbuje robić z klientów totalnych idiotów ale nie ze wszystkimi im się to udaje .część moich klientów już to zauważyła i podziela moje zdanie
na temat kenskin to producent felg a nie opon.
właścicielem witryny rezulteo jest oponeo i kreuje takie opinie by sprzedawać towar taki jaki życzy sobie sprzedawca a nie klient
na chwilę obecną ma taką pozycję żę dyktuje ceny detaliczne na rynku polskim

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 04 paź 2013, 11:00

enduro7 pisze:ale namieszaliście
a wygląda to tak sportiva to prywatny brend produkowany przez continental popularny w holandi belgi oraz w de w żadnym wypadku nie jest oponą regenerowaną metodą od stopki do stopki
Kolego enduro7,

Masz rację Sportiva NIE JEST BIEÂŻNIKOWANA pomyliłem dwie różne marki opon. <zalamka>
No cóż... nic mi nie pozostaje innego jak tylko bardzo przeprosić za wprowadzenie Was w błąd i za bałagan jaki tu uczyniłem.
Ahhh... <idiota> <idiota>

Pozdrawiam, Grzegorz

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 09 paź 2013, 01:08

enduro7 pisze:ale namieszaliście
a wygląda to tak sportiva to prywatny brend produkowany przez continental popularny w holandi belgi oraz w de w żadnym wypadku nie jest oponą regenerowaną metodą od stopki do stopki . porównywany z barum viking
firestone w testach wypada żle ze względu na opory toczenia bo nie jest oponą odchudzoną i bardzo dobrze bo przy stanie naszych dróg wszystkie opony o małych oporach toczenia -(na etykiecie niskie zużycie paliwa )się nie sprawdzają najlepiej.
za to nabijają kasę producentom (miej cennego materiału niższa energochłonność produkcji krótszy czas wulkanizacji +etykieta+marketing+testy i wciskają kit za grubą kasę który po roku wygląda jak szmata .
co do testów oszę wrażenie żę marketing producentów w imię zysków próbuje robić z klientów totalnych idiotów ale nie ze wszystkimi im się to udaje .część moich klientów już to zauważyła i podziela moje zdanie
na temat kenskin to producent felg a nie opon.
właścicielem witryny rezulteo jest oponeo i kreuje takie opinie by sprzedawać towar taki jaki życzy sobie sprzedawca a nie klient
na chwilę obecną ma taką pozycję żę dyktuje ceny detaliczne na rynku polskim
Aleś się rozpisał :D

To prawda, że koncerny robią sobie różne marki i rozbijają tym samym swój rynek. Dzięki temu mają więcej klientów i segmentują swoich odbiorców.
Co do oporów toczenia to się nie zgodzę. Mamy kupować gorsze opony bo tak jest lepiej? hehe Nie no mniejsze opory toczenia to mniejsze zużycie paliwa. To po to się starają koncerny żeby były mniejsze opory toczenia i po to UE wybrała właśnie opory toczenia jako jedno z najważniejszych kryteriów!
Co do rezulteo to oni nie są w ogóle związani z oponeo. A co do oponeo to prawda, że są duzi, ale ja akurat znajduje tańsze oferty w innych sklepach. Oponeo też ma inne marki sklepów, ale ogromną siecią też jest delticom, tirendo i inne. W Polsce to chyba największe jest allegro hahah :P Pozdro

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 09 paź 2013, 20:29

co do zużycia paliwa 80% aut jeżdzi na zaniżonym ciśnieniu .nikt tego nie sprawdza dopuki nie klęknie a tu są oszczedności do 25% .
co do odchudzonych opon czyt-oszczędzających ok 2% paliwa w/g etykiety .po roku eksploatacji wygląda jak szmata bicia promieniowe i osiowe a wyważarka z testem drogowym sugeruje wymiane na nowe .
.dla próby założyłem najnowszego michelina energy saver+
auto zachowywało się jak łajba na falach na yokohamie A .DRIVE nie ma takich atrakcji obie opony to 195/65R15 V .
teraz ciekawostka nowy saver+ ma 6 mm bieżnika a ubiegłoroczny ma 7 mm bieżnika .(oba modele mam na półce)po kontakcie z ludzmi z produkcji okazuje się żę skład mieszanki pozostał ten sam .więc o co tu chodzi jak nie o kasę. i bardzo proszę przestań z tą unią bo to śmieszne by politycy wybierali nam opony oraz traktowali jak dzieci pokazując obrazki- etykiety.
musisz zrozumieć żę dla wielkiego koncernu jak i dla polityka ty się nie liczysz- liczy się jedynie twoja kasa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga