Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Siłowniki klapy tylnej w sedanie

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Tigerdog
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2008, 17:17
Lokalizacja: Dublin - Irlandia

[A6 C5] Siłowniki klapy tylnej w sedanie

Post autor: Tigerdog » 17 gru 2008, 17:34

Witam wszystkich klubowiczów.
Mam pytanie odnośnie siłowników tylnej klapy. Kupiłem moją A6 tydzień temu i jeszcze mało na jej temat wiem. Otóż tylna klapa podnosi sie badzo ciężko, muszę użyć na prawdę dużo siły, żeby otwożyć bagażnik. Jak go już otwożę to klapa stoi w miejscu, nie opada a jak chcę go zamknąć to też muszę użyć trochę siły, żeby to zrobić. Podejrzewam, że siłowniki są juz nie pierwszej nowości. Z kolei kolega który ma też A6 tyle że Avant powiedział mi ze to tak ma być. Nie chce mi się w to jednak wierzyć. Na pilocie mam przycisk do otwierania bagażnika. Podobne rozwiązanie widziałęm w BMW 5 z 2005 roku. Tam jak nacisnęło się ten guzik na pilocie klapa tylna po prostu sama się otwierała. Wg mnie w mojej A6 z 2001 roku też tak powinno być. Chciałbym kupić te siłowniki jednak najpierw proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

Szczęśliwi posiadacz Audi A6 :)
Ostatnio zmieniony 18 gru 2008, 18:50 przez Tigerdog, łącznie zmieniany 1 raz.
Spełnione marzenia o czterech kółkach.

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 17 gru 2008, 17:44

Hmmm co do tego ,że klapa sama sie powinna uchylic, otworzyć to tak nie jest... Ona Tylko powinna odskoczyć a reszte otwierania musisz dokonczyć Ty... Proponuje nasmarowac siłowniki WD-40... Mi chociaz nie było problemu z zamykaniem i otwieraniem bagażnika to pomogło... Klapa sie teraz lepiej otwiera i zamyka <ok>

Przeczytaj Regulamin... Podpowiem Ci bo jesteś nowy... Powinienes przywitac sie w Dziale Powitania... Następnie musisz sie nauczy poprawnie nazywać tematy... Mianowicie w treści tematu musisz użyc Tagi czyli takie nawiasy kwadratowe [] Pomiędzy nie musisz wpisać Model Samochodu oraz jego generacje... Czyli nazwa Twojego tematu powinna przmieć: [A6 C5] Siłowniki klapy tylnej w sedanie. <ok>

Tigerdog
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2008, 17:17
Lokalizacja: Dublin - Irlandia

Post autor: Tigerdog » 17 gru 2008, 17:51

Nie chodzi mi o automatyczne otwieranie i zamykanie klapy. Chodzi mi tylko o to, żeby jak otwieram bagażnik z pilota to żeby siłowniki były na tyle silne, zeby podniosły mi klapę do góry. Zamknąć juz ją sobie mogę sam :D. Czy w tych modelach audi te klapy sie same otwierały że tak powiem do końca czy tylko otwierały zamek tak żeby mozna było otwożyć je ciągnąc do góry?

[ Dodano: 2008-12-17, 18:02 ]
Przepraszam, że się nie przywitałem - juz naprawiłem mój błąd. Za nazwe tematu tez przepraszam. Poprawię sie następnym razem. A wracając do tematu, czy jest możliwe, zeby kupić siłowniki takie które by mi otwierały klapę po naciśnięciu guzika? A jeśli tak to skąd wziąść takie siłowniki?
Spełnione marzenia o czterech kółkach.

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 17 gru 2008, 18:09

Klapy nigdy sie nie otwierały same... One tylko odskakiwały... A co do siłownika to spróboj nasmarować go WD-40... jeśli to nie pomoże to na allegro można kupić:

http://moto.allegro.pl/item502419125_si ... sedan.html

Orginałów nie znalazlem :-/

Tigerdog
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2008, 17:17
Lokalizacja: Dublin - Irlandia

[A6 C5] Siłowniki klapy tylnej w sedanie

Post autor: Tigerdog » 18 gru 2008, 18:44

Temat zmieniony <ok>

[ Dodano: 2008-12-18, 18:45 ]
Jak zmienic ten temat? <beczy>

[ Dodano: 2008-12-18, 18:51 ]
No - juz :mrgreen:

[ Dodano: 2008-12-18, 18:53 ]
MISIEK_A6 pisze:jeśli to nie pomoże to na allegro można kupić:
Z allegro to mam problem, bo jak widać mieszkam w Irlandii.
Spełnione marzenia o czterech kółkach.

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 18 gru 2008, 20:40

Hmm ale wysyłają też poza granice Polski... A jak nie z allegro to z eBay?

Plociu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2009, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Plociu » 17 kwie 2009, 10:56

Właśnie przeglądam Forum i trafiłem na ten temat, więc się podłączę.
Piszecie, że klapa powinna odskakiwać (nie podnosić się, ale odskoczyć właśnie), natomiast u mnie [C5 2000r] muszę przycisnąć uchwyt otwierania od spodu (a najczęściej dwa na raz, żeby klapa się otworzyła :roll:) Jak naciskam jeden, to z reguły tylko słychać jakiś mechanizm w środku, ale nic się nie dzieje.. podobnie przy przytrzymaniu klawisza bagażnika na kluczyku.
Rozumiem, że teoretycznie klapa powinna sama odskakiwać?

Plociu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2009, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Plociu » 17 kwie 2009, 12:34

No właśnie, u mnie nie odskakuje nawet na milimetr :-/ Jak pisałem - słychać, jakby działał jakiś mechanizm, ale klapa nie drgnie - muszę ręcznie (bez podtekstów :-P)

Znalazłem przed chwilą temat o auto-blokowaniu zamka drzwi w czasie jazdy i tam ktoś napisał, że tego typu funckje ustawia się VAG-Comem. Otwieranie bagażnika z kluczyka też jest wymienione, więc może coś tutaj jest do zrobienia...

MotoRider
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 191
Rejestracja: 20 paź 2009, 23:27
Lokalizacja: Siemianowice Sląskie

Post autor: MotoRider » 28 maja 2013, 01:54

panowie a jak to jest z siłownikami zamiennymi? słyszałem ze są za mocne i klape wyrywają zamiast normalnie otwierać...
kazde tak działają? czy sa jakies polecane zamienniki?
Audi A6 C4 2.6 150 KM
Audi A8 D2 4.2 299 KM
Audi A6 C5 1.9tdi 110 KM aktualnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga