Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AUDI A6 C5 1.9 TDI 130KM ]Probelm z radiem Prosze o pomoc

Elektryka
ODPOWIEDZ
pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

[AUDI A6 C5 1.9 TDI 130KM ]Probelm z radiem Prosze o pomoc

Post autor: pancurp10 » 05 sie 2013, 02:18

Witam, i zaznaczam, że na forum nie znalazłem żadnych informacji, które by mi pomogły a mianowicie,
mam audi a6 po lifcie i jak wiem pracuje w niej większość urządzeĂą po CAN, mam radio symphony 2 i nie podświetlają mi sie przyciski, wyłancza sie po godzinie itp. Interesuje mnie jak pociągnąć can do radia, z jakiego kabla pociągnąć ten sygnał Can by go wprowadzić do radia i by wszystko śmigało. Auto mam po lifcie

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [AUDI A6 C5 1.9 TDI 130KM ]Probelm z radiem Prosze o pom

Post autor: kot919 » 05 sie 2013, 08:25

pancurp10 pisze:Witam, i zaznaczam, że na forum nie znalazłem żadnych informacji, które by mi pomogły a mianowicie,
mam audi a6 po lifcie i jak wiem pracuje w niej większość urządzeń po CAN, mam radio symphony 2 i nie podświetlają mi sie przyciski, wyłancza sie po godzinie itp. Interesuje mnie jak pociągnąć can do radia, z jakiego kabla pociągnąć ten sygnał Can by go wprowadzić do radia i by wszystko śmigało. Auto mam po lifcie
Miejsc do których podłączona jest szyna 'CAN' jak już wspomniałeś jest wiele. Zazwyczaj sygnał ten puszczony jest parą skręconych ze sobą przewodów (tak najprościej je zlokalizować). Różnią się kolorystycznie w zależności od informacji jakie niosą (Entertainment, Comfort, Powertrain)

Radio powinno być podłączone do szyny Entertainment. Sygnał CAN-L powinien być podłączony na konektor 12 w złączu I (rys poniżej) (przewód pomarańczowo-brązowy). Sygnał CAN-H powinien być podłączony na konektor 7 w złączu I (rys poniżej) (przewód pomarańczowo-liliowy).

Obrazek

W Twoim roczniku te sygnały CAN powinieneś zlokalizować na konektorze 9 (CAN-H) oraz konektorze 10 (CAN-L) w 10pin zielonym złączu umieszczonym w prawym słupku w nogach pasażera. Jeżeli nie będzie przewodów na tych pinach, lub będą innego koloru to daj znać - podam Ci inne miejsce do wpięcia <okok>

Zanim zaczniesz wszystko rozbierać - zerknij czy przypadkiem te przewody nie są już pociągnięte. Piszę o tym, gdyż Twój problem może również być spowodowany niepoprawnym kodowaniem licznika. Musiałbyś wejść w kodowanie Licznika (17) i wybrać kanał 62, następnie zakodować go według poniższej rozpiski:

Kod: Zaznacz cały

STG 17 &#40;Instrument cluster&#41; -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62
+01 - Radio
+02 - Telefon
+04 - Navigation
+08 - Telematics
+16 - Instrument Cluster
Jak będziesz miał jakieś pytania do pisz :-)

pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

Post autor: pancurp10 » 07 sie 2013, 02:00

Dziękuję ci że wogle się zainteresowałeś moim problemem, wsumie mam kilka problemów w tym aucie, wogle to licznik mam z pełnym fisem a wcześniej był pół komputer, i co idzie za tym, nie mam wogle szarej kostki gdzie ida sygniały o spalonych żarówkach czy np brak płyny do spryskiwaczy jak i nie mam manetki ale to ogarnę jak poradzę sobie z radiem.
Wracają do naszego radia kupiłem sobie AUDI NAVIGATION PLUS i to radio będe chcial zostawić w mojej audi, tylko że po podłączeniu kostek
i doprowadzeniu dwóch + radio się włancza ale pracują tylko tylnie głośniki a radio nie zjaduje żadnej stacji radiowej.
Mi zalezy by zrobić by grały wszystkie głośniki, co do podświetlenia klawiszy to moge z klimatronika do radia pociagnąc przewód z podświetleniem. Tylko dziwi mnie że stacji żadnej nie zjaduje, moim zdaniem musi znaleść. <mysli>

[ Dodano: 2013-08-07, 13:30 ]
Radio juz navi plus juz odpaliłem radio też gra, ale nie działają przednie głośniki, tył i wofer gra, nie ma sygnału audio w kostce iso , dźwięk się na chwile pojawia jak w ustawieniach tel grzebie, czytałem na forum że radio trzeba przekodować, i tu pytanie, vag oczywiście nie łaczy sie z radiem bo nie ma wyprowadzenia w kostach, i tu czy mogę jakoś na stole podpiąc obd do radia by się z nim połączć?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 07 sie 2013, 13:44

pancurp10 pisze: licznik mam z pełnym fisem a wcześniej był pół komputer
Do tej pory byłem przekonany, że wszystkie modele po 2001 roku były wyposażone w licznik z trzema kostkami. Przeszukałem całą bazę schematów, i nie znalazłem żadnej informacji jak zostało rozwiązane przekazywanie sygnału oświetlenia, prędkości i stacyjki w takiej konfiguracji :-(
pancurp10 pisze:kupiłem sobie AUDI NAVIGATION PLUS i to radio będe chcial zostawić w mojej audi,
Swego czasu myślałem nad takim rozwiązaniem, jednakże cena Navi Plus jest niewspółmnierna do możliwości. Ja postawiłem na 'chiński' odpowiednik - i w tym momencie zbieram fundusze na mod :-)
pancurp10 pisze:pracują tylko tylnie głośniki a radio nie zjaduje żadnej stacji radiowej
Na początek sugeruję abyś przyjrzał się kodowaniu radia - zapoznaj się z tematem viewtopic.php?t=21602.

[ Dodano: 2013-08-07, 13:53 ]
pancurp10 pisze:vag oczywiście nie łaczy sie z radiem bo nie ma wyprowadzenia w kostach, i tu czy mogę jakoś na stole podpiąc obd do radia by się z nim połączć?
Można się połączyć z radiem po szynie 'L', w kostce konektor 5 w niebieskiem 12pin złączu, jednakże nie wiem dokładnie jaki interfejs powinieneś wykorzystać (czy standardowy interfejs do diagnostyki innych systemów samochodu będzie pasował) <mysli>

pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

Post autor: pancurp10 » 07 sie 2013, 15:57

ciągle tylko dopisuję:)
Uporałem się z problemami, radio przekodowałem i graja wszystkie głośniki, problem pozostaje z antena radia, odbiera ledwo dwie stacje, jak się jeździ to je gubi. Błedy na vagu cos z antena:) poźniej opiszę konkrtnie co to za błąd

[ Dodano: 2013-08-07, 23:23 ]
Radio już przekodowałem i działają mi przednie głośniki. Jutro będe poprawiał instalacje w aucie. To mam już od a do z ogarnięte.
Martwi mnie tylko jak doczepić tę szarą kostkę do środkowej kostki w liczniku, Gdzie wczepic się w instalacje. Jak byś mógł zobaczyć na którym pinie we wtyczkach w liczniku leci sygnał o niskim płynie do spryskiwaczy i na który pin w szarej koste zapodać do licznika by wygasic komunikat o niskim poziomie spryskiwaczy.

[ Dodano: 2013-08-07, 23:51 ]
Na vagu wyskakuje bład:
00856 RADIO ANTENA 36-10 OPEN CIRCUIT-INTERMITTEN
Dziwne jest to , że radio syphony elegancko gra? Hmm który pin w kostce iso jest odpowiedzialny za zasilenie wzmacniacza antenowego?
Dzięki bardzo za pomoc

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 17 sie 2013, 22:29

tak z ciekawiści, a może to coś wniesie do dyskusji: skąd u Ciebie tyle "błędów" czy problemów? Anglik po przekładce czy dzwon? Czy może w tak zaawansowany sposób modzisz?
Podawanie wypłaty w wartości brutto
To jak podawanie długości członka razem z długością kręgosłupa...

pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

Post autor: pancurp10 » 18 sie 2013, 10:41

Anglik był owszem ale przekładka jest dosłownie idealnie zrobiona, poprostu chce po usuwać kilka problemów, co do radia to zmieniłem na to co opisałem powyżej radio. Wszystko z navigation plus już zrobiłem tylko mam problem ze stacjami radiowymi, błąd jak opisałem powyżej, na symphonyII grało radio dobrze.
Zaś co do licznika to poprostu chce mieć pełny komp, z możliwośćia przełąnczania wartości , tego u mnie nie było i chcę dołożyć

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga