Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Trzeszczące plastiki

Wnętrze
ODPOWIEDZ
r_afaello
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 114
Rejestracja: 25 cze 2009, 07:26
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kętrzyn

[A6 C5] Trzeszczące plastiki

Post autor: r_afaello » 19 cze 2013, 13:34

Witam.
Nie jest to jakaś tragedia, nie wszystko trzeszczy więc jest lepiej niż w dotychczas posiadanych samochodach.

Zawias - standard
Amorki - roczne sachsa
Wahacze - nie ruszane (auto mam gdzieś z 1,5-2lata) -ale na przeglądzie OK
Opony -16'

Jak jadę po nierównościach to słyszę skrzypienie (oprócz łączenia skóry na siedzeniach z tyłu z drzwiami) w okolicach obu przednich słupków.
Trudno to wyczuć ale gdzieś mniej więcej na wysokości lusterek, może łączenia z kokpitem.
Nasila się to gdy włączę klimę w rozgrzanym aucie - nagrzany plastik się schładza wiec i pewnie kurczy - zakładam że to normalne
Jak ręką chwycę za słupek i go delikatnie ruszam - sztywno siedzi to słyszę skrzypienie więc bardziej prawdopodobne że to te właśnie słupki a nie drzwi lub deska (bo akurat dÂźwięki dochodzą mi z miejsca gdzie te 3 elementy się łącza.
Jest to z obu stron.
Czy też tak macie?
Czy da się coś z tym zrobić?

Czasami odezwie się też środkowy słupek oraz fotel pasażera (zagłówek i gniazdo pasa bezpieczeństwa).

Sądzę że A6 jest na tyle dobrze pomyślana i wykonana że nie trzeba się uciekać do patentów z passata - psikanie silikonem itp. Może można coś, gdzieś dokręcić, ewentualnie (choć niechętnie) podkleić jakąś gąbkę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga